[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NaiLer
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:40

[ALL] Akumulator

Post autor: NaiLer »

tzn źle sie wyraziłem. po prostu jest taki slaby ze nie odpale. ledwo kręci. tzn już w ogole nie kreci heh
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

Sprawdzales uplyw pradu przy wylaczonej stacyjce, moze cos "pozera" prad? Zdejmij kleme i zaloz dopiero przed proba odpalania.
Awatar użytkownika
NaiLer
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:40

[ALL] Akumulator

Post autor: NaiLer »

szymekgd pisze:Sprawdzales uplyw pradu przy wylaczonej stacyjce(...)

jak to sprawdzic?
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

Miernikiem, najprosciej cegowym, na wylaczonej stacyjce obejmujesz przewod plusowy z akumulatora, lub zwyklym miernkiem, w tym przypadku zdejmujesz z aku plusowa kleme, z miernika jeden kabelek na aku, drugi do klemy, ustawiasz w mierniku pomiar pradu A i mierzysz.
Awatar użytkownika
NaiLer
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:40

[ALL] Akumulator

Post autor: NaiLer »

dzięki za rade, podjade do znajomego bo niestety nie mma takiego urządzenia jeszcze nie nabyłem :oops: ;-)
Obrazek
Rudy
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:31

[ALL] Akumulator

Post autor: Rudy »

Mam pytanko jaki aku do toledo 1l 1.8 90km benzynka bo w jednym sklepie mowia ze 50-54Ah a w innym ze 60minimum musi byc i nie wiem co wybrac jakie macie u siebie?? ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

Rudy
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:31

[ALL] Akumulator

Post autor: Rudy »

oki dzieki wyszlo ze moga byc 3 od 41Ah do 61 jesli mam teraz 50 a kupie 60 to czy akumulator bedzie dobrze doladowywany??
dawid_25
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 10:27

akumulator, alarm, immobiliser

Post autor: dawid_25 »

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli pytanie się powtórzyło.

Pierwsza rzecz to akumulator. Mam w aucie seryjnie założony alarm i moje pytanie to, czy prawda że w chwili gdy akumulator się rozładowuje to załącza się alarm?

Drugie pytanie to czy rozłączenie akumulatora na dłuższy czas spowoduje reset komputera, w sensie czy będzie problem z otwarciem auta?

3 rzecz czytałem że może to być poniekąd spowodowane niskim napięciem na akumulatorze.
Jest taka historia że gdy otwieram auto, wkładam kluczyk do stacyjki to słyszę 3 podwójne piknięcia. Sprawdzałem na komputerze i jest to błąd immobilisera. Czy komuś się coś takiego przytrafiło. Auto normalnie odpala ale denerwujące jest to pikanie. :)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Dawid
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

1. Niskie napiecie na aku uniemozliwi odpalenie auta, czyli "zalaczy" alarm.
2. Jak zaryglujesz drzwi, odlaczysz aku i zatrzasniesz maske to bedzie problem ;)
3. Nie wiem, ale podladuj aku i potwierdz to o czym slyszales.
ODPOWIEDZ