Prośba o wycenę auta

Porady i prośby nt kupna/obejrzenia wymarzonego auta
lost123
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 15:40

Prośba o wycenę auta

Post autor: lost123 »

Witam.
Nigdy nie wiadomo od czego zacząć, więc prosto z mostu. Posiadam Toledo I 1,9 TDi (97r) i chce go sprzedać, gdyż jest to dla mnie za duże i za wolne auto. Chciałbym prosić kogoś kto jest w temacie, o podanie mniej wiecej przybliżonej wartości auta.

Silnik: 1,9 TDi 90KM

Najważniejsze (według mnie) jest to, że tolek ma 150tys przebiegu. Nie kopci, nic nie cieknie, nic nie stuka, nic nie puka, zbiera się jak zbierał kiedyś. Potrafi zaskoczyć. Oleje wymieniane, tankowane na 'lepszych' stacjach. Czasem małe problemy z wrzuceniem biegu (jedynka i wsteczny), kwestia wprawy (albo wymiany). IMO największy atut tego auta.

Wnętrze:

Auto jest zadbane. Przez 8 lat jeździła nim kobieta, wyłącznie do pracy, niepaląca. Brudna troche podsufitka, ale to nic czego nie da sie zwalczyć. Plastiki nie poprzecierane, nic nie połamane. Typowa jedynka, nic szczególnego. No, fotele nie są zniszczone, może to plus.

Blacha:

Mankament. Kilka miejsc wżerek, troche plam jakiś farb (?), drobne zarysowania (kamyki, jakiś gnój kluczem wzorek strzelił etc.). Co do rdzy, było łatane szpachlą jakieś 2 lata temu, ale przebiło z powrotem. Blacharz, za wstanienie blachy krzyknął mi 1000 zł, a nie opłaca się cokolwiek wkladać w auto przed jego sprzedażą...

Kolizje:

2 letnie auto było sprowadzone przez moich rodziców, bodajże z Francji albo Belgii. Bezwypadkowe. Od tamtej pory raz 'ktoś' cofając lekko uderzył w bramę, czego skutki widać na tylnym zderzaku (lekkie charakterystyczne wgniecenie, ale ledwo widoczne) i delikatnie przesunięta klapa w lewą stronę (ale to chyba kwestia regulacji?). Parę obtarć na przednim zderzaku (słupki, krawężniki). To by było na tyle.

Przebieg:

Tak jak każdy, napiszę że nie kręcony. Bo nie był. 8 lat matka jeździła autem do pracy (4 km od domu) i na zakupy. Auto ze 3 razy pojechało na wakacje, nigdy za granicę. Teraz służy mi do jazdy na uczelnię. 150 tyś to mało jak na 14letniego diesla. Gdyby tylko ropa nie drożała..

Wyposażenie:

Elektryczne szyby z przodu. Imobilajzer. Brak anteny radia. Auto na stalówkach 14. Bez szału.

Zdjęcia:

A żebym nie był gołosłowny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując:

Mechanicznie auto nic nie brakuje. Niedawno wymienione zawieszenie z tyłu, klocki z przodu. Brakuje kilku plastików w środku (ramka wokół uchwytu otwierania drzwi etc). No i te wżerki. Trudno mi ocenić obiektywnie to auto, bo mam sentyment. No i przez 10 lat wartość trochę spadła..

Jeżeli ktoś dobrnął do końca, to gratuluję cierpliwości ;-)
Z góry dziękuję za pomoc.
Michał.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 20:10 przez lost123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Prośba o wycenę auta

Post autor: dominik »

lost123 pisze:Witam.
Nigdy nie wiadomo od czego zacząć, więc prosto z mostu.



proponuję regulamin :)
lost123
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 15:40

Prośba o wycenę auta

Post autor: lost123 »

Masz rację, bardzo niekulturalnie z mojej strony że się nie przedstawiłem ;) Uciekam do odpowiedniego tematu z tym.
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

Prośba o wycenę auta

Post autor: jabaraks »

Moim zdaniem taki samochód jest warty od 3 do 4 tys. zł. Przede wszystkim przebieg - mama jeździła tylko do pracy 4 km, czyli tolek jeździł notorycznie na niedogrzanym silniku, a tego diesle nie lubią. Po drugie wżery rdzy, braki warstwy lakierniczej są bardzo widoczne - podłoga pewnie również już zjedzone :-/ .
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Prośba o wycenę auta

Post autor: remiq »

Ja bym bardziej powiedział, że bliżej 3tys. Większość ludzi szuka zdrowej budy.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
lost123
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 15:40

Prośba o wycenę auta

Post autor: lost123 »

Dzięki za odpowiedzi, teraz już wiem co i jak ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Prośba o wycenę auta

Post autor: szymekgd »

remiq, w tym roczniku moze byc z tym ciezko ;)
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Prośba o wycenę auta

Post autor: Bartosz_n »

Tak jak mówią koledzy ruda i mały przebieg niestety jest na twoją nie korzyść. Ale myślę, że możesz liczyć spokojnie na te 3.5 tys. Diesel zawsze jest droższy ;-)
Najlepiej jak byś pozbył się tej rdzy no ale wiadomo przed sprzedażą nie ma co wkładać do niego
lost123
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 15:40

Prośba o wycenę auta

Post autor: lost123 »

Troche mnie dziwi że mówicie, że silnik, przebieg to na moją niekorzyść. Przez 2 lata auto ani razu mnie nie zawiodło, nigdy nie musiałem leżeć pod nim. Mam znajomych, fanow golfow 2, oni spedzaja pod autem ze 2 dni miesięcznie... No ale tego nie przeskocze ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Prośba o wycenę auta

Post autor: szymekgd »

Bedzie dobra cena to i znajdzie sie kupiec...

lost123, jest tak jak mowisz, albo ktos kupuje auto za grosze i lezy pod nim, albo wydaje duzo kasy i tylko tankuje, kazdemu wg. potrzeb.
ODPOWIEDZ