[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
michal191089
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2011, 23:01

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: michal191089 »

no ok o to mi chodziło bo widzę że masz ten sam model. obie żarówki są H1. i szukałem problemu w tym że gdy zapale drogowe to wole jechać na mijania bo efektu w drogowych nie widzę świecą może trochę mocniej ale świecą blisko, nie tak jak powinny drogowe. będę szukał problemu w tym dalej jak znajdę o co z tym chodzi to napiszę:) a jakich używasz żarówek u siebie?
'.. i nikt nie zabierze mi uśmiechu z pyska, bo keep it smile i tak jak w Ameryce, czyli z uśmiechem za***alać przez życie..'
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Bartosz_n »

no tu jest na prawdę jakiś problem u mnie drogowe święcą normalnie tzn. dają dalej światło niż mijania.Może jakiś przekaźnik wysiadł. Osobiście używam jednego zestawu Tungsram Megalight Ultra + 90%
a drugi zestawik to żarówki Bosma jest tego dużo na alledrogo. Ale nie długo chyba wymienie też na Tungsram lub philips blue vision
Może trochę głupie pytanie czy w ogóle te żarówki od drogowych święcą? sprawdzałeś styki??
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: tonio99 »

ja gdzieś na wiosnę zakupiłem nowe lampy i mam na H1, wcześniejsze miałem na H4 (chyba) tak że się wcale nie przejmuj tym że masz obie takie same. Popatrz może jak wyglądają lustra w kloszach, ja wymieniłem bo mimo fajnych żarówek w poprzednich lampach efekt na drodze był fatalny. Może ktoś na chama wciskał te żarówki i masz je po prostu źle włożone.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: remiq »

tonio99 pisze:wcześniejsze miałem na H4

Toledo 1L ma tylko H1+H1. I jest to jeden z najgorszych elementów w naszych autach. Niestety chyba wszystkie możliwe reflektory świecą lepiej, niż nasze.

michal191089, przyczyną dziwnego świecenia mogą być sprężynki, które trzymają żarówki na miejscu. U mnie drugi już komplet jest do wymiany, bo robią się luźne. Przez to żarówka źle się ustawia i nie trafia w ognisko lustra. Reflektor wtedy świeci słabo i byle gdzie. Podobny efekt dają żarówki z Tesco... :evil:
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: tonio99 »

nie będę się spierał, bo dzisiaj wysłałem swoje stare lampy do klienta (allegro) ale jestem przekonany że nie było tam H1, bo musiałem dokładnie takie żarówki do nowych kupić, znalazłem jeszcze 4 szt pudełek, więc były inne. To wychodzi że wcześniej miałem jakieś inne. co do jakości świecenia to nie narzekam, po ustawieniu świecą elegancko. Sprawdzenie posadowienia żarówki to dobry pomysł.
michal191089
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2011, 23:01

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: michal191089 »

hm.. no i tak dziś sobie tam popatrzyłem chwile posprawdzałem no i wymiana żarówek nie pomogła oczywiście jak kolegaremiq, napisał że tescowe lipa więc skoczyłem do auchan-a (taki żarcik oczywiście) sprężynki w sumie wydają mi się też ok a wymieniałeś same sprężynki? da się to kupić samo czy jak ? sprawdziłem też styki niby tez ok. w jednej z lamp miałem blaszkę w którą wchodzi żarówka, była pochłonięta przez "ruda" więc wyczyściłem ładnie ale to i tak nie to jeszcze. mijania da się jeszcze znieść tylko te drogowe mnie martwią co z nimi nie tak bo codziennie w nocy jeżdżę do pracy także przydatne są :-P no nic będę próbował dalej coś z nimi zrobić.
aa no i dodam że byłem na stacji sprawdzić ich ustawienie i niby też jest ok.
'.. i nikt nie zabierze mi uśmiechu z pyska, bo keep it smile i tak jak w Ameryce, czyli z uśmiechem za***alać przez życie..'
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Bartosz_n »

A właśnie miałem napisać o sprawdzeniu świateł na stacji no ale cóż jeśli są dobrze ustawione to moja teza odpada.
te sprężyny wydają ci się dobre czyli mocno trzymają żarówkę tak?
a może jakieś za słabe napięcie tam jest?
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: bartekmk »

pytanie do posiadaczy h7 tungsram megalight 90, jakie macie w5w? szukam czegos co bedzie swiecilo podobnie jasno. ledy odpadaja bo są za zimne (chyba że ciepłej barwy ale są dosyc drogie i ciezko dostać). ciekawe wydają sie philips blue vision albo osram cool blue ale jak na takie zaróweczki są qrewnie drogie. jesli ktos potwierdzi ze taki zestaw swieci tą samą barwą to wtedy sie skusze na zakup.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: remiq »

Bartosz_n pisze:te sprężyny wydają ci się dobre czyli mocno trzymają żarówkę tak?

Sprężynki mogą nie trzymać żarówki odpowiednio mocno i rusza się ona w czasie jazdy, traci styk, słabiej świeci i potrafi minąć się z ogniskiem lustra. Generalnie żarówki H1 są jednym z głupszych rozwiązań w tym aucie...
Sprężynek da się ich niestety kupić osobno. Można dorobić ze sprężystego drutu, ale jest przy tym gimnastyka.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: adrian2901 »

Witam!
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak podpiąć, tylne swiatła pozycyjne aby świeciły także w przeciwmgielnych? Żarówke dwuwłóknową mam kabelki mam tylko jak to połączyć?
Z góry dzięki
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
ODPOWIEDZ