[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: adrian2901 »

aha a z przodu jest ATE system? Planowalem na tyl zakupic firmy ATE klocki...
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

kolego uważam, że wszystko jedno czy kupisz TRW czy ATE czy Bosch czy inne podobnej klasy. W normalnych warunkach użytkowania nie będzie żadnych drastycznych różnic, zwłaszcza jeżeli mowa o klockach na tył. Wszystkie te są godne polecenia i będą dobrze się sprawować, więc zależy tylko ile chcesz kasy na nie wydać.
Jeśli używasz samochodu do normalnej codziennej jazdy, a nie na torze wyścigowym, to nie ma co robić z igły widły :)
Kaktus/Michal
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58

Klocki i tarcze hamulcowe

Post autor: Kaktus/Michal »

Witam

Szykuję się do wymiany tarcz i klocków z przodu i tak sobie przeszukuję allegro i znalazłem coś takiego http://motoallegro.pl/tarcze-brembo-klo ... 85340.html

Czy ktoś może mi powiedzieć czy taki zestaw da radę ?i czy coś wiecie na temat tej marki i tego producenta?


Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Wloska jakosc...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

witaj, temat zapewne zaraz wyladuje w koszu, bo juz jest taki na temat tarcz i klocków, ale póki jeszcze da się odpowiedzieć:

koleś trochę ubarwnia z tym Brembo, bo tak naprawdę są to cześci magneti marelli czyli włoskiej firmy, która ma swoją fabrykę m.in w Polsce w Sosnowcu.
Ja szczerze tej firmy bym tarcz i klocków nie kupił, choć teoretycznie powinny być lepsze od NO NAME czy chińszczyzny.
Ale cena 2stówki z hakiem za komplet tarcz i klocków DO PRZODU jest dość niska i pewnie nie można zbyt wiele wymagać.


Druga sprawa to to, że Toledo miały na przodzie 2 rodzaje tarcz. Były 256mm lub 280 mm, także jeśli nie jesteś pewien które masz, pozostaje jedynie zmierzenie tarczy.

Swoją drogą niektórzy forumowicze zamawiali u mnie tarcze i klocki (mam dojscia u znajomego)
i za klocki TRW na przód płacili ok 95zł a tarcze ok 95zł/szt czyli za pełen komplet firmy TRW wychodzi niecałe 300zł :) a w sklepie zapewne dużo więcej ;)

tutaj masz linka do tematu:
viewtopic.php?t=5569

oczywiście to Twoje hamulce i do niczego nie namawiam tylko sugeruję, że ja bym może to Magneti kupił ale do Fiata Uno ;)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: OMEGA »

marek_igor zapomniałeś też o 288mm na front ;-)
Najtańszych niema co kupować szkoda tylko kasy......
Black gold
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: jabaraks »

Potwierdzam. Na czym jak na czym, ale na hamulcach nie ma co oszczędzać. Kupiłem klocki trw i jestem zadowolony. Tolek hamuje jak głupi ;)
loockas

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: loockas »

TRW jak najbardziej ok. Klocki ATE mi w maździe strasznie pyliły, nie wiem czy to akurat taka seria, ale trochę się zniechęciłem. Za to Tarcze po 50kkm w stanie wręcz idealnym.

Do mazdy nie zdążyłem, ale do seata sprawię sobie tarcze Mikoda na wiosnę. Wiele pochlebnych opinii o nich słyszałem.
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: martimer »

Mam z przodu TRW i muszę powiedzieć, iż niestety, ale piszczą. Znajomy w A8 ma również TRW i też potwierdza moją tezę. Za to z tyłu mam tarcze Brembo z klockami Ferodo i spisują się świetnie. Ogólnie polecam TRW jeśli komuś piszczenie nie przeszkadza.
Ps. Odnośnie pylenia klocków ATE (z tego co mi wiadomo klocki pylą jak są "miękkie". I podobno lepiej hamują - patrz klocki EBC Greenstuff).
Jednym słowem Twoje autko, Twój wybór. Pozdro
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: siwy_a1 »

marek_igor w tolkach oprócz 256 i 280mm były jeszcze 288 i 312 ;)
Z tego co się orientuję to w dieslach najmniejsze były 280mm. 256 były montowane w benzynkach 1,4 i 1,6 :)

Kaktus/Michal ja jakieś pół roku temu wymieniałem przód i tył na Brembo + klocki Ferodo (przód nacinane). Ogólnie jestem zadowolony, hamują ładnie, czasem potrafią zapiszczeć (ten typ podobno tak ma ;) ) ale przyznam, że przód trochę za bardzo mi się grzeje :evil: Nie oszczędzam ich i chyba powinienem zrobić moda na większą średnicę :-P
siwy_a1
ODPOWIEDZ