[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Potwierdzam i polecam przy uszczelnianiu od razu wyjąć zamki i przelutować profilaktycznie.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
weahh
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2010, 15:51
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 tdi
Skąd?: przemysl

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: weahh »

witam
kupiłem nowy zamek do drzwi pasażera. wszystko byłoby fajnie gdyby nie to ze podczas otwierania tych drzwi z kluczyka (pilot nie działa) otwierają się szyby. vag pokazał błąd w module komfortu, po skasowaniu błędów szyby się nie otworzyły, ale za pierwszy razem później było już to samo.
pytanie: czy to wina zamka, komfortu czy czegoś innego bo mam zamiar kupić jeszcze jeden zamek do drzwi kierowcy bo tez nie działa
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

weahh, Możliwe ze to jest raczej wina wkładki od zamka... Bo mam ten sam problem tylko z drzwiami od kierowcy:) musisz wykręcić wkładkę od zamka i zobaczyć czy ten "plywak, cypek"(nie wiem jak to sie nazywa:P) po przekreceniu kluczyka zatrzymuje sie w pozycji pionowej , albo łatwiej możesz to sprawdzic jak bedziesz otwieral drzwi to cofnij trochę kluczyk żeby go zostawić nie w pozycji pionowej tylko po skosie troche. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: piotrek148 »

Witam.
Jestem w trakcie zakładania /dokładania sterownika centralnego bo na fabrycznym nie mogłem otwierać z pilota. Wstępnie wszystko podłączyłem. Gdy naciskam na pilocie zamknij/otwórz to jest dźwięk procujących zamków ale rygle nie chodzą. Gdy zamknę kluczykiem w drzwiach to z nowego pilota drzwi sie otworzą. Pdłączyłem tylko zasilanie i sterowanie, nie podłączem kabli od kierunkowskazów a mimo to przy otwarciu zamknięciu mrygają. Czy w takim razie musze podłączać kierunki pod nowy sterownik ?

Czy przy takim nieoryginalnym sterowniku uszkodzone mikro wyłaczniki w drzwiach mają jakieś znaczenie?
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

piotrek148 pisze:Witam.
Jestem w trakcie zakładania /dokładania sterownika centralnego bo na fabrycznym nie mogłem otwierać z pilota. Wstępnie wszystko podłączyłem. Gdy naciskam na pilocie zamknij/otwórz to jest dźwięk procujących zamków ale rygle nie chodzą. Gdy zamknę kluczykiem w drzwiach to z nowego pilota drzwi sie otworzą. Pdłączyłem tylko zasilanie i sterowanie, nie podłączem kabli od kierunkowskazów a mimo to przy otwarciu zamknięciu mrygają. Czy w takim razie musze podłączać kierunki pod nowy sterownik ?

Czy przy takim nieoryginalnym sterowniku uszkodzone mikro wyłaczniki w drzwiach mają jakieś znaczenie?
Masz teraz dwa założone ??
Black gold
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: piotrek148 »

Fabryczny otwierał mi tylko z kluczyka w drzwiach, z oryginalnego pilota nie otwierał, wiec próbuje dołożyć uniwersalny sterownik którym bede mógł sterować z pilota.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

piotrek148 pisze:Fabryczny otwierał mi tylko z kluczyka w drzwiach, z oryginalnego pilota nie otwierał, wiec próbuje dołożyć uniwersalny sterownik którym bede mógł sterować z pilota.
Eh przekombinowałeś, może to tylko pilot padł i jego wystarczyło wymienić a nie dokupywać drugi moduł.
A może zostaw jeden moduł (ten kupiony).
Black gold
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: piotrek148 »

Chcąc miec dokładany sterownik stary muszę jakos wymontować?

Teraz jak mam ten dołożony to gdy naciskam na nowym pilocie zamknij to słychać tylko przekaźniki w nowej centralce a zamki nic. Gdy zamknę auto ręcznie kluczykiem to po naciśnięciu otwórz auto ładnie się otwiera.
Kabelek zamykający podłączyłem pod żółto-niebieski z wiązki jęsli dobrze teraz pamiętam.

Nie wiem w czym tkwi problem ze nie zamyka
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

Skoro przekaźnik w nowe centralce dział i nie zamyka auta to coś źle podłączyłeś.
Posprawdzaj przewody.
Black gold
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: martimer »

Chciałbym podczepić się do tematu. Mianowicie ostatnio zauważyłem, że gdy zamykam auto pilotem drzwi kierowcy zostają otwarte. Muszę je zamykać kluczykiem. Gdy przy otwartym aucie zamykam drzwi (od strony kierowcy) kluczykiem, zamyka wszystko oprócz drzwi kierowcy. Po przekroczeniu 20 km/h zamykają si wszystkie drzwi, bagażnik, ale drzwi kierowcy nie. Przy wsiadaniu do samochodu nie świeci się lampka pod sufitem ani kopertówka. Wszystko w podsufitce ustawione prawidłowo, przedtem działało. Wiem, że polecicie sprawdzić krańcówkę oraz czy mam zimne luty w zamku, ale wolę upewnić się na wszystkie możliwości, gdyż chcę zrobić to za jednym podejściem. Jakie jeszcze mogą być tego przyczyny (może woda dostała się do modułu komfortu)?
ODPOWIEDZ