[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

szymekgd, przy nizszych temp. mialem podobne objawy: ciezki pierwszy obrot walu, czasem wrazenie, ze stanie, po wymianie aku ustapily, moze podmien go na probe?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

tak będę musiał zrobić tylko znajdę podobny. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: DzieX »

Obstawiam raczej kończący się rozrusznik.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

A jak to zdiagnozować na 100% ????? Jeśli się da oczywiście??? A jeśli już to szukać nowego, regenerowanego, czy może wymieniać bebechy w swoim???
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: siwy_a1 »

Ja też obstawiam jednak aku :-P Miałem identyczne objawy, a napięcie aku idealne, oko zielone... ale że miał już swoje lata, wymieniłem na nowy i problem z głowy :-)
siwy_a1
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

Problem zdiagnozowany i niestety jest to wina AKU. Jak kolega szymekgd pisał Centra Futura :evil: Dziś rano wsiadam do Tolka i odpalam - odpalił ale musiał pokręcić i teraz 3 pierwsze obroty jakby chciał a nie mógł potem jeszcze z 3 i odpalił. Spieniłem się niemiłosiernie i w robocie umówiłem się z najlepszym elektrykiem w mieście. Po robocie też odpalił nie za ładnie :evil: Pojechałem do tego elektryka i posprawdzał co mógł i mówi mi że wszystko z rozrusznikiem ok ale 2 letnia Centra jest naładowana tylko w 50% i ma 60% mocy rozruchowej a ja na to że niedawno go ładowałem a on do mnie że to jest właśnie Centra albo działa bardzo długo albo od początku jest do bani i tyle. Teraz ją reklamuje ale tak i tak muszę coś kupić żeby jeździć. A ta (jak uznają gwarancję) zostanie dla Ojca.

[ Dodano: 2011-11-18, 22:39 ]
a orientuje się ktoś gdzie znajdę adresy punktów serwisowych centry bo mam odesłać Akumulator do najbliższego (tak mi w sklepie powiedzieli) ale nie mogę znaleźć adresu
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Ciekawe, kumpel, tez po 2ch latach, reklamowal aku w sklepie i to on wysylal do serwisu centry na "diagnoze"...

Swoja droga to kiedys robili porzadne akumulatory wytrzymujace po kilka/nascie lat, a teraz? :(
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: OMEGA »

szymekgd pisze:Ciekawe, kumpel, tez po 2ch latach, reklamowal aku w sklepie i to on wysylal do serwisu centry na "diagnoze"...

Swoja droga to kiedys robili porzadne akumulatory wytrzymujace po kilka/nascie lat, a teraz? :(
A teraz robią aku zeby działał niedługi czas, bo klient musi kupić nowy żeby interes szedł dalej :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

OMEGA, ale zapomnieli o ekologii...
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: siwy_a1 »

Panowie Centrę przejął EXIDE i teraz stawiają na tę właśnie markę, a Centrę robią "na sztuki" :-P Oto cała zagadka ;-)
siwy_a1
ODPOWIEDZ