[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: DzieX »

W odbłyśnik. Odkręcasz mocowanie żarówki i wkręcasz soczewkę. Jest przystosowana. Nie ma szans zrobić tego nierówno.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: laska1193 »

DzieX pisze:W odbłyśnik. Odkręcasz mocowanie żarówki i wkręcasz soczewkę. Jest przystosowana. Nie ma szans zrobić tego nierówno.


Mylisz sie
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: DzieX »

Takim argumentom się nie oprę ;)
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Kiziak »

Z tego co mi do tej pory wiadomo nie wolno montować lamp wyładowczych (jakimi są ksenony) do reflektorów. Każdy xsenon musi mieć poziomowanie.

Bez tego normalnie nie przejdzie przeglądu. I jak wspomniał ktoś wcześniej taka lampa nie ma homologacji w tym momencie. I nie powinien być samochód dopuszczony do ruchu.

Chodzi o to że z ksenona masz dużo więcej światła i nie może na dołach jak jedziesz nikogo oślepiać - do tego ma to poziomowanie.

Kolejna sprawa - ksenon wymaga spryskiwacza. To też jest opisane przepisami z tego co wiem.

Ja stosuje żarówki PHILIPS BLUEVISION ULTRA - mają 4000k a ksenony zaczynają się od 4300k wiec dużo nie brakuje. Świecą super.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: DzieX »

Spryskiwacze można zrobić a poziomowanie to jest fikcja - większość aut ma poziomowanie po odpaleniu. Wystarczy że wsiądzie 3 os albo bagaż włożysz i lipa...
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Kiziak »

No nie wiem. U mnie działa i widać nawet jak hamuje na aucie przede mną, że działa. Jak jade szybciej na równym to swiecą dalej. jak wolno i po dołach to blisko świecą. Nawet jak na autostradzie jade i trafi się jakaś hopka (wiadukt itp) to się obniżają
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: DzieX »

Ja jako ten, który jedzie z naprzeciwka niestety tego nie zauważam. Daje po oczach. Z ciekawości, co to za auto?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Kiziak »

Vectra C z biksenonami. A to co ty mówisz jako "odbiorca" który jest oślepiany to właśnie albo ktoś ma wsadzone z naprzeciwka jakieś dziadostwo, albo ma uszkodzone.

Niestety ludzie nie wiedzą jak to powinno działać i wsadzają takie "samoróbki" z allegro i potem tak się kończy że ludzi oślepiają.

Był kiedyś program o ksenonach w telewizji jak działają i jak powinno być z nimi. Niestety u nas się tego nie przestrzega i nie egzekwuje na przeglądach chociażby.

http://autokult.pl/2011/03/01/ksenony-s ... swietlenie

Proszę tam zwrócić uwagą na sekcje "Regulacje prawne określają:"

•Potrzebę zastosowania urządzenia samopoziomującego i czyszczącego dla każdego rodzaju gazowego wyładowczego źródła światła (ksenonu) ze względu na możliwość oślepiania innych kierowców przez niewłaściwie skierowanie strumienia świetlnego.


Oraz:

•Kontrolowany kształt i przebieg granicy światła i cienia, która nie powinna być rozmyta w żadnych warunkach atmosferycznych, nie może oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka oraz musi odpowiednio oświetlać drogę przed pojazdem.


Nawet jeżeli jest to poziomowanie "tylko" przy odpalaniu ksenona to już jest to coś, bo zazwyczaj jak jedziesz w trase i pakujesz do bagażnika się na wakacje to robisz to na wyłączonym silniku :P

Gdzieś czytałem kiedys artykuł opisujący działąnie takiego zestawu prawidłowego, że poziomowanie odbywało się w lampie z częstotliwościa 100x/sek ciągle, aby w czasie jazdy nawet na dołach nie oślepić auta z naprzeciwka w razie jakiegoś "wyskoku"

Ale u nas to tak jak z przyciemnianiem przednich szyb jest... Nie ważne ze gorzej przez to widać i niezgodne z przepisami - mi się podoba i tak ma być. Na allegro ludzie i tak to kupią :P
agamiarz

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: agamiarz »

Dla mnie wstawianie ksenonów do normalnych lamp to dziadostwo. Nie wspominając już o tym,że ludzie nie wrzucają tego w soczewki tylko w zwykłe ryflowane. Jedzie taki za Tobą w nocy i wali Ci w gały (czy to soczewa czy normalne). Takie pseudo ksenony to śmiech. I dobrze,że za to łapią policjanci ale jest tego tak dużo na ulicach,że wszystkim dowodów nie zabiorą
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: DzieX »

Kiziak
To co opisujesz przydałby się do każdej lampy.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ