[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
Bocian

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Bocian »

No chodzi o to, że tak nie miałem od początku. Teraz jakoś mi się to zrobiło. Zaprogramowane stacje jak i opcje się nie kasują. Tylko wyskakuje non stop to safe i wpisywanie kodu. Jutro zajrzę do kostki w radio i zobaczę czy wszystko tam jest prawidłowo podłączone.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

Bocian, wystarczy wyłączyć to SAFE, żeby nie wyskakiwało za każdym razem po włączeniu radia. Jeśli o migającą diodę chodzi natomiast to wg mnie fajny bajer, imituje autoalarm :P
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

Diodę też można przynajmniej w Aurze wyłączyć :)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Marcin91
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2011, 12:52

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Marcin91 »

Siemka. Mam problem z oryginalnym radiem Aura (kaseciak + zmieniarka CD) i napisem "phone", czyli podczas postoju, radio bez żadnych problemów gra, natomiast podczas jazdy radio przerywa, raz gra, a raz wyskakuje napis "phone" (z tego co również zauważyłem, to podczas napisu "phone" radio traci swoje ustawienia, bass wskakuje na 0, balanse również. Tak samo się dzieje, gdy podczas wyłączonego samochodu słucham radia i załącze światła - radio traci swoje ustawienia)

Z tego co wyczytałem to może być jakieś zwarcie na przewodach z tej funkcji głośnomówiącej. Jednak po wyjęciu radia i sprawdzeniu kostek iso (czy jak sie to tam nazywa) okazało się ze do tej kostki nie dochodzą przewody "tel+" i "tel-", więc podejrzewam, że ktoś te przewodu wyciągnął z tej kostki i leżą gdzieś za konsolą, lecz w takim razie, gdy nie są one podłączone czemu tak mieszają.

Mógłby ktoś napisać jakiego koloru są te przewodu, może uda mi się je gdzieś zlokalizować.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdro
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

A nie masz popsutego tego przycisku phone w radiu że sam się wciska podczas jazdy?
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Marcin91
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2011, 12:52

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Marcin91 »

To raczej nie jest wina tego przycisku, ponieważ podczas postoju działa dobrze, i nie widać żeby byl luźny itp. Za każdym razem działa dobrze.
fado
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:24

Problem z radiem

Post autor: fado »

Słuchajcie panowie tez mam taki problem z radiem nie mam kodu bo samochód był ściągnięty z Holandii.Co teraz zrobić będą mnie czekać wydatki czy nie ??

I czy ten kod jest do każdego seata inny czy jednakowy dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

fado, kod jest do każdego radyjka inny ;)

Nie dostałeś żadnej książki do radia przy kupnie auta ?
loockas

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: loockas »

W każdym bardziej kumającym serwisie RTV powinni Ci rozkodować radio. Do Mastera o ile dobrze pamiętam za ori radio skasowali nas ok 50zł.
ntsone
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2011, 19:08

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: ntsone »

Witam

z tego co szukałem na forum nie tylko ja mam problem z radyjkiem seata aura CD mianowicie orginalne płyty czyta chętnie natomiast takie nagrane w domowym zaciszu są bee przerywa zacina CD ERROR i inne fochy czy ma ktoś jakiś sposób na to oprócz wymiany radia :D ?? może jakość płyty ma znaczenie ? nagrywałem predkoscia 8x i nic :(
ODPOWIEDZ