Diesel kontra Benzynka

Luźne gadki o wszystkim
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Bartosz_n »

no teraz już się z tobą w zupełności zgadzam :) ale nie słyszałem o tym samochodzie muszę poszukać w necie. Ale coś mi się nie chce wieżyc w te Nm. Ale to nie jest w zupełności silnik elektryczny? Połączenie z benzyna?
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Diesel kontra Benzynka

Post autor: bartekmk »

kiziak wydaje mi sie ze w niektorych momentach nie wiesz co piszesz:

Kiziak pisze:Podsumowując diesel jest cudowny i kochany ale żeby nim się ze świateł ścigać trzeba przerobić sprzęgło i skrzynie


mam seryjny dwumas, seryjną skrzynie i rzadko mi sie zdarza, ale juz puszczalem sie ze świateł z cwaniaczkiem z lewej i dawałem rade.
wiadomo ze sprzeglo ma tam jakis umowny prog wytrzymalosciowy i z czasem trzeba założyć mocniejsze, ale nie znaczy to ze na seryjnym nie dasz rady ruszyc szybko ze swiatel.

bardziej kluczową sprawą jest trakcja a raczej jej brak. przewage maja awd no ale w toledo nie było (chyba ze ktos przeszczepił, osobiscie nie widzialem) choć i bez tego da rade dobrze polatać.

http://youtu.be/0NMnqTZsfh8 - tutaj najsłabszy tdi w leonie na drogowych slickach - mody podniosly moment i moc dwukrotnie, skrzynia seryjna, sprzeglo+zamach g60 i takim czyms mozesz startowac ze świateł. tylko trza opanowac machanie pedałami i dobry shifting :)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Diesel kontra Benzynka

Post autor: damian1231795 »

A mi się wydaje że diesel jest tylko lepszy do wyprzedzania z wyższego biegu bo przecież 1.8 20v do 100km/h szybciej się rozpędza i od 150 też już zaczyna zostawać w tyle(sprawdzone z 90km) tak więc chyba coś tu zmyślacie v max też na plus dla benzyny.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Sony »

damian1231795, moc dieselka podniesiesz łatwo niewielkim kosztem. Czego o benzynce już powiedzieć nie można <zygi>
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Bartosz_n »

nie był bym taki pewien czy od 150 do Vmax diesel zostanie tak w tyle. Ojciec ma hondzine 1. 8 i jakoś nie zostaje w tyle za nim. Choć silnik o 20 kucy mocniejszy.
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Kiziak »

"mocniejsze, ale nie znaczy to ze na seryjnym nie dasz rady ruszyc szybko ze swiatel"

Ok ale zacznie się ślizgać po jakimś czasie. Ja z moją jazdą i podejściem do jazdy (300 km na 45l) za długo bym nie pojeździł w ten sposób (to są wyniki z ostanich trzech paragonów od kontrolki do kontrolki) - tu chyba się zgodzisz...

Generalnie przy 150km/h wchodzą w gre opory powietrza, masa, tarcie - jakie kapcie itd. Różne pojazdy w grę wchodzą.

Jak mi ktoś pokaże, ze 1.8 20VT (225KM) od 100 do 220 km/h weźmie ARL 180KM (475Nm) to zmienie mój światopogląd na ten temat.

Generalnie sam bym na własne oczy chciał to zobaczyć :) Może być youtube

"kiziak wydaje mi sie ze w niektorych momentach nie wiesz co piszesz"

Ok moze mnie czasem ponosi bo sobota jest i trzeźwo się nie myśli o tej godzinie i mam problemy z wyrażaniem moich myśli jasno. Ale kiedy ja dociągam jedynke do 6800 to wspomniane vectra jest za moim plecami i zapina dwójeczke ;) I tu przewaga się kończy :D

I rozwiązaniem tego może być ruszanie z 2ki ale na dłuższą metę z innymsprzęgłem - taki jest mój tok myślowy :) I przeniesienie tego momentu na krótkim biegu aby napędzić auto też jest problemem. Bo nie ma co ukrywać, po krótko mówiąc chipie diesla jest jedynka nieprzystosowana do tego powera. I pociągnie wóz pustaków bez kół.

"ale nie słyszałem o tym samochodzie muszę poszukać w necie. Ale coś mi się nie chce wieżyc w te Nm. Ale to nie jest w zupełności silnik elektryczny? Połączenie z benzyna?"


Faktycznie przesadziłem z tym momentem obrotowym w nim. Znalazłem jeszcze raz ten art i faktycznie przesadziłem z tym momentem bo mówimy o 3800 Nm :D
To dwa razy tyle ponad to co napisałem wcześniej - bajki dzisiaj opowiadam.
Art jest tutaj: http://moto.wp.pl/kat,48436,title,Rimac ... caid=1d5ec
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Diesel kontra Benzynka

Post autor: bartekmk »

Kiziak, spoko spoko:) ale z tym ruszaniem z dwójki chyba za bardzo kombinujesz;]
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

Diesel kontra Benzynka

Post autor: tomektak »

Kiziak pisze:To dwa razy tyle ponad to co napisałem wcześniej - bajki dzisiaj opowiadam.
Art jest tutaj: http://moto.wp.pl/kat,484...ml?ticaid=1d5ec

...a w artykule tekst o 23latku, który

"Do wszystkiego doszedł sam, metodą prób i błędów. Jest młodym wynalazcą." :-D

Hehehehehe jak mnie śmieszą takie naiwne teksty... koleś ma 23latka i do wszystkiego doszedł sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Miał na to napewno sporo czasu (ma przecież AŻ 23lata!!! ;-) ) i duuuuuuuużo zupełnie niepotrzebnych pieniędzy...
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Sony »

tomektak, jak już czytasz to czytaj uważnie :) Dziwnie to trochi napisali :P

Jakim cudem 23-letki chłopak był w stanie stworzyć tak zaawansowany prototyp? Nie działał sam. Grupa 20 utalentowanych inżynierów i projektantów osiedliła się w Chorwacji w pobliżu Zagrzebia, by wspólnie stworzyć coś rewolucyjnego.


Zazdrosny jesteś 100-letni staruszku :D ? ;)
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Diesel kontra Benzynka

Post autor: Kiziak »

Dla porównania podam, że lokomotywa SM42 ma 6700 Nm (informacja z neta odszukana)

Jak by nie było to autko ma pare :)
ODPOWIEDZ