Roleta tylnej szyby

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Roleta tylnej szyby

Post autor: mlody158 »

Ja dodam że montowałem u siebie taka roletę na tył bo nie miałem. Zakupiłem oryginalną na forum i zamontowałem, półki tylne bez rolet są identyczne tylko nie mają wyciętego otworu na roletę ale wytłoczony jest fabryczny ślad wystarczy się trochę pomęczyć (ja ciąłem ostrym nożem i brzeszczotem). Fabryczna roleta ma kształt (uchwyty) za które zaczepia się w słupki. Są na allegro raczej tylko ori kompletne półki z roletami w cenie ok 240-300 zł bynajmniej ja kiedyś takie widywałem, samą ori pewnie ciężko dostać ale zapewne i też można kupić. Montaż demontaż nie stanowi większego problemu. Właśnie nawet luknąłem i są całe półeczki z roletami za śmieszne teraz ceny od ok 60 do 120 zł, ale to staniało :mrgreen: aha fabryczna roleta jest na wcisk, a pólka trzymała się na kilku śrubkach wszystko widać ładnie.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Roleta tylnej szyby

Post autor: peter174 »

czy przy demontazu półki w 1M trzeba w jakis sposób demontowac tylne pasy bezpieczenstwa czy mozna sie obejsc bez tego ?? jak rozwiazaliscie ten problem podczas wymiany półki ?
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Roleta tylnej szyby

Post autor: Danielek. »

Po odchyleniu siedzeń sa 3 spinki należy wyjąć z nich polce najlepiej zajrzyj od spodu jest rozwarstwienie blachy można wsadzić tam śrubokręt i wypchnąć te bolce w stronę kabiny, następne 2 spinki są w bagażniku mniej więcej tu gdzie kończy się szyba należy je wypchnąć do góry,po czym można wyciągać półkę.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Roleta tylnej szyby

Post autor: peter174 »

ok . ale przez pólke przechodzą pasy bezpieczenstwa tylne ... i co z nimi ? nie kojarze aby półka miała jakies wyciecia po bokach otworu przez kóre przechodzą tak aby bezinwazyjnie je przesunac ..
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Roleta tylnej szyby

Post autor: Daro_70 »

Niestety peter174, że tak powiem bezinwazyjnie nie da się. Też jak montowałem półke to musiałem pasy odkręcić. Inaczej poprostu się nie da.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Roleta tylnej szyby

Post autor: peter174 »

ok wymieniłem dzis pólke na wersję z roletą ... i taka mała podpowiedz dla potomnych:
1. pas pasazera z tyłu wymaga odkręcenia (klucz 16) z lewej i prawej strony - sruby ukryte pod siedziskiem tylnej kanapy
2. aby pas wyszedł z tylnej pólki nalezy zdemontowac kawałek plastiku wcisniety w otwory pod pas w półce (te ramki pastikowe nalezy od dołu podwazyc i zdjac z pasa wykorzystujac technologiczne przeciecie ramki )
3. pólka jest przytwierdzona do nadwozia za pomocą 3 kołków rozporowych które sa widoczne po odchyleniu oparc siedzeń tylnych ... aby bez uszkodzenia zdemontowac te kołki nalezy od spodu podwazyc plastikowy bolec który jest wewnatrz kolka a nastepnie np szczypcami wyciagnac go ... potem sam kolek juz wyjmujemy bez problemu
4 połka juz jest luzna i wysuwamy ją w strone siedzenia kierowcy
5. jak zauwazymy po wysunieciu pólki w jej tylnej czesci sa jeszcze 3 prowadniczki które łaczą pólke z konstrukcją nadwozia ... nie wymagają one zadnego wypinania ani temu podobnych rzeczy .. po prostu w momencie wysuwania i wsuwania pólki nie ma innej opcji zeby nie trafiły na specjalnie wyprofilowane otwory

poza 2 srubami i 3 kolkami rozporowymi nic nie wymaga wypinania czy wykrecania

a tak poza tym to podziekowal za wczesniejsze podpowiedzi 8-) :-D
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Roleta tylnej szyby

Post autor: Szczepan »

Mam tez taką rolete w swoim toledziaku ale nie mam za bardzo do czego jej zaczepic po wysunieciu z półki wydaje mi sie ze czegos brakuje jakiegos zaczepu ?
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Roleta tylnej szyby

Post autor: Danielek. »

Powinieneś mieć zaczepy w plastikowych osłonach tylnych słupków.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Roleta tylnej szyby

Post autor: peter174 »

dokladnie w gornej czesci tylnego slupka sa specjalne wyprofilowane w plastiku uchwyty na zaczepienie rolety ... u siebie akurat mialem te uchwyciki w slupku ale nie mialem roletki ... ale juz nadrobiony brak i teraz jest komplecik :mrgreen:
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Roleta tylnej szyby

Post autor: Szczepan »

Zgadza sie są dwa uchwyty na bokach ale na samej rolecie nic po bokach nie ma zeby zaczepic roleta jest krótsza i brakuje do tych zaczepów jest tam w rolecie taka listewka metalowa i nic po bokach wiecej nie ma.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
ODPOWIEDZ