Błędy z VAGa prośba o pomoc

ODPOWIEDZ
dialog1979
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI 110KM
Skąd?: Legnica

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: dialog1979 »

Co znaczy zawalona geometria i zardzewiała gruszka??Zawór N 75 to wiem gdzie jest i jak go ewentualnie oczyścić. Czy zaślepienie zaworu N 75 coś da??
A o co chodzi z tym czujnikiem w pedale gazu??
Proszę o wyjaśnienie bo jestem zielony i dopiero sie wdrażam.
Z góry dziękuję i pozdrawiam...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

dialog1979, kolega kornat odniosl sie do bledu 17965, masz za duze cisnienie doladowania i komputer tnie dawki paliwa wprowadzajac auto w tryb awaryjny, przyczyna moze byc sterowanie turbina (przewody podcisnienia, n75, grucha) lub zaciete, przez zgromadzony na nich nagar, kierownice regulujace cisn. dolad. w turbinie, n75 sie nie zaslepia ;) Najprosciej kierownice/geometrie sprawdzic sciagajac wezyk z gruchy przy turbinie i ruszajac trzpieniem ktory laczy ja z turbina, jezeli jest duzy opor i/lub maly skok to czeka Cie czyszczenie turbiny.

Na poczatek skasuj bledy i sprawdz ktore wroca, mozesz tez sprobowac rozruszac kierownice dynamiczna jazda, 3 lub 4 bieg i jazda na obrotach miedzy 2-3k, czasami nagar puszcza.
dialog1979
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI 110KM
Skąd?: Legnica

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: dialog1979 »

Chodziło mi o zasłepienie EGR.
Ok spróbuję wykasowac błeey.... i zrobić to co napisałes....Na razie dzięki
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

dialog1979, zaslepienie EGRa zmniejszy prawdopodobienstwo "zawal..." geometrii w przyszlosci.
dialog1979
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI 110KM
Skąd?: Legnica

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: dialog1979 »

Jazda na szybkich obrotach nie pomogła... Tak więc zamierzam zabrać siędo czyszczenia EGR i N75. Sprawdzę też gruchę, tylko na razie nie wiem gdzie jej szukac..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

dialog1979, dojdziesz do niej po wezyku z n75 ;)
dialog1979
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI 110KM
Skąd?: Legnica

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: dialog1979 »

Ok,dzięki wielkie. Mam zamiar że jutro znajdę czas.
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: Kiziak »

tomektak pisze:hmmmm.... Pompa paliwa pada i nie trzyma ciśnienia??... albo przewód nieszczelny przy samej pompie paliwa w zbiorniku (ja tak miałem ale bez błędów).


Kurcze nigdy tego błędu nie miałem. Wymieniłem olej, filtry jak przy przeglądzie normalnie zawsze i dodatkowo filtr paliwa. Kilka dni jazdy i pojawił się ten błąd ;(

Nie znika do tej pory - kasowałem pojawia się ponownie. Przepływka dochodzi w logach do 90g czyli chyba jest ok. Sundę też miałem już wymienianą wcześniej z katem razem.

Jedyne co mi faktycznie na myśl przychodzi to jakiś gówniany filtr paliwa mi dali... Już mnie ta kontrolka check engine tak irytuje że spać nie mogę ;)

Czy faktycznie może tak być, że błąd ten jest od za niskiego ciśnienia paliwa? - przez filtr...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: Sony »

Kiziak, filtra paliwa chyba nie zakładałeś firmy "krzak" ? ;)
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: Kiziak »

Szczerze to nie wiem bo przy ostatniej wizycie u mojego mechaniora jak zawieszenie robiłem to i filtr mi wymienił.

On raczej nie wsadza byle badziewia ale jaki filtr mam to nie wiem. W przyszłym tygodniu u niego będę to sobie pogadamy na ten temat widzę.
ODPOWIEDZ