Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kri591 »

Sony, wcześniej miałem cordobę I w drzwiach miałem sucho:) no ale widze ze pozostaje nic innego jak tylko sprawdzać drożność odpływów jak pisze bartekmk :) Pozdrawiam i dzieki za tak szybka odpowiedz
Jabol
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2011, 15:09

Uszczelka w Blendzie i woda w bagażniku

Post autor: Jabol »

Witam Wszystkich mam taki problem ostatnio zauważyłem w swoim Tolku II mokrą wykładzinę od lewej stroni po całej długości, i mam problem z identyfikacją czemu tak się dzieje. Mam pęknięta Blendę w lewym górnym rogu i widać też w tym miejscu że uszczelka jest sparciała już, może to jest przyczyną bo czasami woda stoi w lampie i dopiero jak klapę podnoszę do się wylewa. Ale od czasu jak zakleiłem ten kawałek uszczelki jest ok woda się nie wlewa do lampy ale dywanik cały czas mokry. Również zauważyłem że kable przy lewej tylnej lampie (stop, przeciwmgielne) są mokre.

Wiecie może co jest przyczyną takiego stanu albo jak wymienić wszystkie uszczelki w Blendzie i lewej lampie??
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: mlody158 »

Kolego klapa jest tak zrobiona że blenda ma tylko uszczelki w okolicy świateł, są to standardowe piankowe uszczelki po obu stronach. Klapa w okolicy świateł jest "podwójna" że woda która spływa pod blędą a nie zostanie zatrzymana przez uszczelki spływa do wewnątrz i wylewa się otworkami w dole klapy. Mi auto stało kiedyś bez blendy 3 dni na deszczu i ani kropelka wody się nie wlało do środka, może tylko coś skapać na dywanik po otwarciu klapy z tych opisanych dolnych otworków. Światła w nadwoziu są na takiej samej uszczelce piankowej odkręcasz je od środka normalnie, w tym przypadku jak uszczelka nie trzyma może coś być mokro delikatnie w środku bo skapuje bezpośrednio do środka, ja w ibizie i kiedyś w tolku jak kupiłem to zastosowałem najprostszy patent odkręciłem lampy, smar na uszczelki piankowe i spokój do dzisiaj a tył miałem po lekkiej stłuczce więc pasowanie już wzorowe nie jest. Nie ma sensu chyba wymieniać uszczelek jak nie są porozrywane, nawet nie wiem czy można takowe zakupić. Z lampami tak czasem jest niby szczelne a parują, różnica temp od strony bagażnika, ciepła żarówka itp. czy z zewnątrz gdy klosz nie jest szczelny z lampa. Też wlatują tam muchy itp. Musisz rozkręcić i zobaczyć jak wygląda sytuacja w rzeczywistości może wystarczy tylko dokręcić lampę, rozkręcisz będziesz wiedział. Możesz też polewać wodą różne miejsca klapy, spływ wody, samą lampę i obserwować.
Jabol
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2011, 15:09

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Jabol »

Dzięki kolego :D odkręcę i sprawdzę co jest nie tak, a patent ze smarem też wykorzystam.
galamarcin
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:32

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: galamarcin »

witam
dzisiaj walczyłem z wodą w Tolku, i spieszę zdać relacje.
Mianowicie miałem wodę po całej stronie pasażera tzn z przodu i z tyłu, przyczyną przednie drzwi i nieszczelność miedzy drzwiami a tą blachą z nitami, ja nie roznitowywałem tylko uszczelniłem FIXem całą tą blachę i śruby, i sprawdzałem czy z filtra nie leci ale na szczęście nie. aktualnie wygłuszenia schną na grzejniku i jutro od rana mam nadzieję wszystko złożę do pierwotnego stanu ale już bez wody:)
Pozdrawiam dla klubowiczów
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kiziak »

nie zapomnij o przelotkach ktore trzymają kable oraz głośniki. Generalnie oblukaj gdzie są ślady korozii i tam koniecznie uszczelnij bo bedziesz musiał poprawiać.
galamarcin
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:32

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: galamarcin »

ok dzięki za podpowiedź, jutro jeszcze zrobię test szczelności i przystąpię do składania wozu:)

[ Dodano: 2011-10-29, 11:12 ]
No i gitara, autko złożone po wcześniejszej próbie szczelności, póki co wszystko ok autko przy okazji troszkę wyczyszczone wszystko skręcone poszło zdecydowanie szybciej niż rozbieranie, ale wiadomo już przynajmniej jaka kolejność, przy okazji sprawdziłem zamontowanie filtra kabinowego i jest sucho mam nadzieję że tak pozostanie, a tak przy okazji sprawdzałem to mam do zrobienia 3 styczniki w drzwiach ale chyba na wiosne:)
Pozdrawiam
Salumin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Salumin »

U mnie problem jest taki że po deszczu czy po wizycie w myjni woda nigdzie nie leci samochód jest suchy, ale po każdej nocy pod każdym z dywaników z przodu i tyłu jest wilgoć. Nie jest to woda ale wilgoć. Dywaniki mam gumowe jak je zwinne to wilgoci nie ma. Co to może być ???
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Salumin, to pewnie brak zaznajomienia się z regulaminem :lol:
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

takie tam foto z uszczelniania folią:


Obrazek
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
ODPOWIEDZ