[1M] Komputer pokładowy

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

Sprawdzałem w instrukcji, powinny być te wskazania, które wymieniłem wyżej.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: kuba88w »

grzesq, jeżeli pokazuje u Ciebie na wyświetlaczu temp. zewn. i godzinę to musisz zainwestować w wyświetlacz z wersji z kompem, a żeby dostać wyświetlacz musisz poszukać na allegro albo gdzieś indziej cały licznik bo sam display jest niewymienny (panowie z aso mi to mówili). Tylko pamiętaj kup licznik z europejczyka!! Nie kupuj z angola bo bedziesz miał spalanie w galonach i dystans w milach i tego też nie da się kompem przestawić. Wiem to bo u siebie jak zmieniałem podświetlenie tarcz pękł mi display własnie od kompa i kupiłem licznik z anglika bo był tańszy i później go odsyłałem. Koszt licznika EU to jakieś 120 - 200 zł. Ja za swój dałem 120 ;-)
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

kuba88w, super dzięki. Właśnie mój wyświetlacz pokazuje temp. zewnętrzną i godzinę. O to mi chodziło. Czyli podsumowując - manetka ok 50zl, wyświetlacz max 200zł, wiązka(hm...nie wiem ile) i to wszystko?
buliosmatus
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2011, 23:36

Komputer pokładowy, klawisz MFA, Nie reaguje.

Post autor: buliosmatus »

Witam. Mam pytanko odnośnie komputera pokładowego, jak i klawisza MFA. Od niedawna jestem posiadaczem Seata Toledo 1,9 tdi 1996 rok, jak zauważyłem szybko nie mogę sprawdzić jakie mam spalanie w miejscu gdzie pokazuje mi godzine, nie mogę przejść na inne pozycje. Tak samo mam problem i nie wiem czy jest to wina komputera czy imo, gdy próbuje odpalić z kluczyka którym mogę otwierać auto pilotem, brak reakcji po wciśnieciu jak i po odpaleniu gaśnie. Czy może ktoś miał z tym problem? Drugim kluczykiem odpala normalnie.

Przepraszam jeżeli coś zrobiłem niezgodnie z regulaminem, albo źle sformułowałem pytanie.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Danielek. »

Może twoje auto nie posiada komp MFA tylko ktoś wymienił manetkę na taką w której jest ta funkcja,a jeśli jest to przyczyną może być uszkodzenie przycisku.
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Radar »

jeśli masz Tdi 90 koni to możesz nie mieć MFA (nie we wszystkich montowali ) albo trza wymienić manetkę , a co do kluczyka to immo się rozkodował pewnie ,

[ Dodano: 2011-11-06, 09:59 ]
co do regulaminu to przywitaj się tutaj viewtopic.php?t=12
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
buliosmatus
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2011, 23:36

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: buliosmatus »

hmm... tylko gdybym miał wymienioną manetkę to nie było by pewnie w miejscu zegara opisów, tego całego spalania na 100 kmh itp.. zobaczymy może w niedługim czasie uda mi się wymienić manetkę, zdam relacje.

A co do imo to jaki koszt imprezy, jeżeli się rozkodował?

I jak się ma ten kluczyk z funkcją otwierania drzwi z pilota? Czego to może być wina, czy za to też jest odpowiedzialny komputer pokładowy?


Jest to SEAT TOLEDO 1,9 tdi 90km, wersja SXE (jeżeli można nazwać to wersją). Myślę że powinien mieć to MFA :)
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Radar »

SXE to wersja wyposażenia.Co do kluczyka to zaprogramować go trzeba vagiem (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo nie kodowałem) co do kosztu , to u mnie 40 złociszy za podłączenie pod kompa i zakoduje kluczyk nie wiem ile u ciebie biorą za podłączenie pod komputer.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

Manetka z MFA jest opisana, ma przelacznik pamieci 0 i 1, oraz klawisz zmiany trybu, wiec trudno tego nie zauwazyc ;)

Co do kluczyka, kiedys czytalem, ze imo mozna zakodowac bez vaga...

ps o programowaniu kluczyka jest na 10 stronie instrukcji ;)
czajniq
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2011, 14:55

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: czajniq »

Siemanko, do dziś komputerek w toledzinie mi śmigał pięknie ale strzeliła mi rolka napinacza, wymienilem rolkę, pasek i olej i teraz wyświetla tylko godzinę. Cóż to może byc Panowie? Mechanik co to robił "nie ma pojęcia"
ODPOWIEDZ