[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Dokładnie jest tak jak napisał olinek2. Musisz mieć przetwornice bo inaczej nie zaświecą.
Kaspoll1988
Forumowicz
Posty: 1933
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:52
Auto: Seat Leon 1P
Model: 2.0 TDI
Skąd?: Dobczyce

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Kaspoll1988 »

olinek2, spec, Koledzy mają racje, do tego musi być przetwornica, z resztą jechałem za tobą na zlot na xsenonie wiec sam oceń jak to świeci i w ogóle! Ja w bagażniku worze w razie czegoś żarówki h7 by wymienić jak by było coś nie tak. Kiedyś kupiłem jakieś chińczyki miały niebieskie szkło, i myślałem że to będzie kiepsko świecić, ale jak zobaczyłem z tyłu napis 100W to już wiedziałem co jest grane, świeciły biało, dosyć mocno a nie był to xenon, fakt faktem, żywotność ich była jakieś 6 miesięcy ale dawały ładnie.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: bartekmk »

czy ktoś ma zestaw philipsa blue vision z h7 i w5w? czy barwa obydwu jest zbliżona i czy faktycznie ma delikatnie niebieski odcień? szukam jakiegoś ciekawego zestawu tak żeby postojówki i mijania były tej samej barwy, nie były żółte i mocno świeciły bo teraz mam jakąś lipe i jak pada deszcz to na pare metrów tylko widze ;/
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Testowałem sporo żarówek. Blue Vision nie ma w ogóle niebieskiej poświaty. To po prostu bielszy żółty kolor. Niestety przy zwykłych żarówkach nic nie zdziałasz i zawsze kolor będzie mniej lub bardziej żółty.
Obecnie mam w postojówkach ledy białe. Podkreślam białe a nie chińskie biało - fioletowe. Kupiłem je od gościa z passat forum i świecą bardzo fajnie. Na h7 mam Osram Night Breaker plus. Jak dla mnie najlepsza barwa światła. Świecą daleko i w miarę biało. Kupiłem je ponieważ mają najdłuższy czas świecenia z wszystkich markowych. Lepiej je kupić niż Philipsy BV bo cena ta sama a Philipsy jednak szybko padają. Miałem przez chwile postojówki BV i h7 Osram i barwa była identyczna.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: olinek2 »

Mnie Night Breaker Plus padły prawie dokładnie po roku, w sumie jedna jeszcze świeci, ale już słabiej niż nowa H7 Tungsrama. Myślę że ponownie kupię Osramy bo naprawdę ładnie świecą, jednak wraz z upływem czasu jak każda żarówka coraz słabiej (wraz z degradacją włókna wolframowego).
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: remiq »

spec pisze:Niestety przy zwykłych żarówkach nic nie zdziałasz i zawsze kolor będzie mniej lub bardziej żółty

Będzie mniej żółte, jak wepniesz w obwód przed żarówką przekaźnik. Różnica będzie zauważalna.

spec pisze:Podkreślam białe a nie chińskie biało - fioletowe

A te Twoje to myślisz, że europejskie? Po prostu masz warm-white I gatunku (z kontrolą jakości i selekcjonowane).

olinek2 pisze:wraz z degradacją włókna wolframowego

halogeny się samoregenerują, więc różnica w jasności jest niewielka.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: dude88pl »

Ja obecnie mam założone na H7 Tungsram SPORTLIGHT BLUish + 50% a na H1 Tungsram MEGALIGHT PLUS 90%. Jak dla mnie taki zestaw (a jeżdże większość w nocy) jest idealny. Żarówki dają ładną, niemęczącą oczy barwę i świecą bardzo mocno a jak włączę długie to normalnie rewelka :-D :-D :-D Powiedzcie mi jeszcze co wsadzić na pozycyjne żeby ładnie wyglądało i się z tymi komponowało? NIE INTERESUJĄ MNIE DIODY KTÓRE NIE MAJĄ HOMOLOGACJI (specjalnie pytałem na stacji diagnostycznej).
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

remiq, pisząc chińskie miałem na myśli kiepską jakość a nie faktyczne miejsce produkcji.
agamiarz

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: agamiarz »

Co do żarników ksenonowych to powiem Wam,że by się zaświeciły ale po paru godzinach :-D hehe po to są między innymi przetwornice,żeby robiły to od razu :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: olinek2 »

W jaki sposób niby miały by się zapalić ? One zachowują się podobnie jak świetlówki, wymagają do zapłonu kilku kV żeby zjonizować gaz, a potem po zapłonie jak mnie pamięć nie myli stabilizuje się prąd, przy czym napięcie osiąga koło 80V.
ODPOWIEDZ