[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Danielek. »

Witam moj problem wyglada nastepujaco:
Od czasu do czasu zdarza sie sie ze przy zamykaniu drzwi z centralnego uzbraja sie tylko alarm a drzwi pozostaja nie zamkniete,po kilku probach drzwi sie zamykaja.
Orientuje sie ktos w czym tkwi problem?
Ew gdzie znajduje sie centralka o cz i alarmu.?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: spec »

Wszystkie drzwi?
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

Witam! O toż miałem problem z zamkiem od kierowcy (brak sygnału o zapalonych światłach, światełek w drzwiach, itp.) ogólnie standard w naszych tolkach. Postanowiłem kupić nowy zamek na alledrogo no i po za montowaniu światełko w drzwiach od kierowcy jest tak samo sygnał dźwiękowy no ale jak by było tak pięknie to bym nie pisał tutaj:) a wiec chodzi o to ze podczas otwierania zamka kluczykiem otwierają się również szyby we wszystkich drzwiach, wiem ze jest tak w tolkach ale to powinno chyba działać jak sie przytrzyma kluczyk w pozycji otwierania?? a nie od razu po przekręceniu? no i światełko w drzwiach np. od pasażera zapala sie po jakimś czasie od otwarcia a nie od razu tak samo tylne drzwi. I moje pytanie brzmi czy trafił mi się lipny zamek czy moze coś z modułem komfortu?
Pozdrawiam
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: powe88 »

reset modułu komfortu polecam zabieg trwa 5 min a może wyleczyć. Odłącz akumulator na trochę.
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

powe88, odlaczylem na ok. 15 min ale nic sie nie zmienilo :-/
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: powe88 »

musisz vagiem sie połączyć i zobaczyć błędy na module komfortu.
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

Właśnie w tym jest problem ze od razu podłączyłem i nie było żadnych błędów
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

Panowie mam problem następujący:
Zamykając drzwi (zamki) przyciskiem od środka, wszystkie zamki działają, ale ten od kierowcy wyskakuje z powrotem do góry (1raz na ok 100 razy zamknie się i nie wyskoczy).

Mam taki sam przypadek w Leonie ale inne drzwi. Jak miałem Borę było to samo w jednym zamku. To chyba już taka przypadłość tych aut, ale w niczym by mi to w sumie nie przeszkadzało jeśli nie fakt, że w Toledo zdarzyło mi się 2 razy, że na parkingu zamknąłem pilotem z kluczyka i te nieszczęsne drzwi kierowcy się otworzyły. Dobrze, że stałem i zauważyłem, bo gdybym zamykał z daleka to by zostało auto otwarte....
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

marek_igor pisze:Panowie mam problem następujący:
Zamykając drzwi (zamki) przyciskiem od środka, wszystkie zamki działają, ale ten od kierowcy wyskakuje z powrotem do góry (1raz na ok 100 razy zamknie się i nie wyskoczy).

Mam taki sam przypadek w Leonie ale inne drzwi. Jak miałem Borę było to samo w jednym zamku. To chyba już taka przypadłość tych aut, ale w niczym by mi to w sumie nie przeszkadzało jeśli nie fakt, że w Toledo zdarzyło mi się 2 razy, że na parkingu zamknąłem pilotem z kluczyka i te nieszczęsne drzwi kierowcy się otworzyły. Dobrze, że stałem i zauważyłem, bo gdybym zamykał z daleka to by zostało auto otwarte....
To powinno pomóc
Miałem podobny problem. Po przekręceniu kluczyka w zamku otwierały się tylko drzwi kierowcy, albo zamykając drzwi od wewnątrz kołek blokujący wracał do pierwotnej pozycji. Wyjąłem zamek, rozebrałem, przelutowałem wszystkie luty na nowo i działa.
Black gold
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

OMEGA Dzięki za linka, przyda się :)
ODPOWIEDZ