[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: damian1231795 »

Jak chcesz mieć temperaturę 23*C a nie pozwolisz aby climatronik ją wdmuchał do samochodu to po cholerę kupowałeś z climatronikiem tolka, przecież
on chce jak najszybciej złapać zadaną temperaturę a nie jak dojeżdżasz do celu.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: powe88 »

damian1231795



Wysłany: Wczoraj 16:29
Jak chcesz mieć temperaturę 23*C a nie pozwolisz aby climatronik ją wdmuchał do samochodu to po cholerę kupowałeś z climatronikiem tolka, przecież
on chce jak najszybciej złapać zadaną temperaturę a nie jak dojeżdżasz do celu.
_________________


Od tego jest funkcja AUTO. A ja kręcę na manualu wiec takiego czegoś nie powinno być.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Z tego co pamiętam to jak dwa razy zmniejszysz "wianie" to pozostanie na takim poziomie jak ustawiłeś
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: powe88 »

kornat pisze:Z tego co pamiętam to jak dwa razy zmniejszysz "wianie" to pozostanie na takim poziomie jak ustawiłeś


Nie czytałeś chyba o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: damian1231795 »

powe88 pisze:
kornat pisze:Z tego co pamiętam to jak dwa razy zmniejszysz "wianie" to pozostanie na takim poziomie jak ustawiłeś


Nie czytałeś chyba o co mi chodzi.

A mi się wydaje że dobrze przeczytał i chodzi mu o to że jak ci się zwiększy moc dmuchawy, ty ją zmniejszysz a ona znowu się zwiększy to jak ją drugi raz zmniejszysz to już się nie podniesie. powe88 teraz KPW o co kama kornat-owi :-D ?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dominik »

wystarczy jak przed podniesieniem temperatury ustawisz sobie siłę nawiewu... czyli najpierw ustawiasz siłę wiania np. na 3 kreski( w tedy wyskakuje ci na wyświetlaczu mały napis ,,man") a potem ustawiasz temperature.

A co do ustawiania siły wiania to wystarczy tylko raz ustawić. Nie ma tak że jak rez ustawisz sobie manualnie a on sobie sam podniesie. Jak się tak dzieje to coś jest nie halo
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: damian1231795 »

dominik pisze:Nie ma tak że jak rez ustawisz sobie manualnie a on sobie sam podniesie. Jak się tak dzieje to coś jest nie halo

dominik Na forum chyba była już dyskusja na ten temat i u wielu osób nawiew sam się reguluje w trybie manualnym i u ciebie pewnie też a jak myślisz że nie to ustaw sobie temp.28*C jak odpalisz zimny samochód a nawiew na jedną kreskę i zobaczysz że jak się samochód nagrzeje to nadmuch sam się zwiększy,(daj znać jak przetestujesz).
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dominik »

Nawet jak masz zimny silnik i ustawisz temp 28st i ręcznie podciągniesz na 3 kreski to będzie tak dmuchać nawet jak się zagrzeje!!



I wniosek jest jeden. Jak masz ustawioną siłę nawiewu RĘCZNIE i masz ,,man" na wyświetlaczy to nie ma prawa zmienić się siła nadmuchu!



[ Dodano: 2011-10-15, 19:28 ]
damian1231795, zwracam honor. Coś w tym prawdy jest. Gdy rano odpaliłem auto to ustawiłem 22 st i podciągłem na 3 kreski. Gdy silnik złapał temp to podskoczyło do 6 kresek chyba i jak ręcznie zjechałem do trzech to już tak zostało, nie musiałem robić tego dwa razy
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Szczepan »

Czyli w koncu jak to jest z tym nawiewem?
Jak ustawie temp 22*C na ustawieniach man to bedzie sam sobie regulował bo u mnie tak jest ze samoczynnie podnoszą sie obroty nawiewu a potem maleją. A jak włacze przykładowe 22*C w AUTO to nie bedzie falowania tej siły nadmuchu?
Jak po lewej stronie wcisne oznaczenie szyby to tak wzrasta nawiew ze głowe chce urwac to tak ma byc?
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: spec »

Tak odparowywanie szyb tak działa jak naciśniesz klawisz po lewej stronie. Wtedy włącza się klima i nawiew pełną mocą.
Co do reszty to tak właśnie działa że jak ustawisz 20 stopni na auto to komputer sam sobie wszystkim steruje czyli siłą i kierunkami dmuchania. Jak naciśniesz że ma lecieć na przykład na nogi to leci na nogi ale sam sobie ustala siłę żeby trzymać temprature 20 stopni.
ODPOWIEDZ