Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
warjatmz

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: warjatmz »

gurszczak mylisz się to tylko turbina
cineklu
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:08

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: cineklu »

Witam, znalazłem taki filmik i zastanawiam się czy taka praca silnika a zwłaszcza wycie które słychać w 1:11 filmu (przy dodawaniu gazu) jest normalna?
http://www.youtube.com/watch?v=YBN-AgcU ... re=related
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: kamilwsp »

warjatmz pisze:koledzy mam problem przez wydech wyrzuca mi olej przejadę 5 km i nawet nie ma nic na miarce dodam że to toledo II 1.9 tdi silnik AGR 90 km .


moze turbina sie rozleciala. zdejmij rure ktora wchodzi do turbo i poruszaj wirnikiem, sprawdz czy ma luzy. jezeli nie ma to wtedy silnik kaput .

[ Dodano: 2010-02-28, 12:37 ]
motyka8 pisze:Wyczytalem na forum ze to moze byc nastawnik pompy, ale niewiem.

[ Dodano: 2009-10-10, 21:51 ]
Na necie tez czytalem na ten temat i to moze byc to


wlasnie czesta przyczyna jest nastawnik pompy. jest on do zregenerowania poprzez wyczyszczenie. czyscilem juz w wielu tdi. czynnosc nie jest prosta bo trzeba posiadac chociaz troche wiedzy na ten temat i troche doswiadczenia. Po wyczyszczeniu zauwazalna poprawa..
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: kri591 »

Witam! Żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami i ja dopisze się tutaj do tematu. Otóż w moim wypadku tez chodzi o nie równa prace silnika. Nie jest aż tak duża jak na filmiku(u mnie faluje miedzy tak 890-910) ale jednak coś musi się dziać bo to raczej nie jest normalne.Nawet ostatnio jak był u mojego mechanika (wymiana filtrów, sworzni i tulei wahacza) to mówił ze trochę dziwnie chodzi na zimnym silniku(?) no ale niestety on nie miał wtedy czasu zeby szukać przyczyny a ja chwilowo nie mam funduszy i może uda mi sie to zwalczyć samemu z wasza pomocą:) Dodam ze mój silnik to AHF i nie posiadam klimy, czujnik temperatury był wymieniony a vag nie pokazuje żadnych błędów. Może ktoś miał coś podobnego i udało mu się to zwalczyć?


Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: szymekgd »

kri591, jak dlugo nierowno chodzi? Swiece sprawdziles?
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: kri591 »

szymekgd, Az nie złapie temperatury świec nie sprawdzałem. Podłączyłem dzisiaj pod vaga żeby sobie sprawdź kat wtrysku i jak był nagrzany tolek to pokazywało tez na vagu ze ma cały czas 903 obr.

Moze głupie pytanie ale żeby sprawdzić świece to wyciągnąć i patrzeć czy nie za popalone na koncu?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: szymekgd »

kri591, nie, na wylaczonym silniku bierzesz kablem plus z akumulatora i dotykasz koncowek swiec,jezeli bedzie iskry leciec to sa w miare dobre. Do 90st. obroty faluja,tylko w chlodniejsze dni?
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: kri591 »

Do 90 st. ostatnio właśnie to przyuważyłem na obrotomierzu. Wcześniej to ze tak powiem było słychać ze nie do końca chodzi równo. Nie zwracałem na to uwagi bo musiałem zrobić zawieszenie a teraz czas wziąć się za silnik. Czasami np. jak odpalam to tak jak by raz zaskoczył i zaraz drugi i zapala, nie muszę długo kręcić bądź też po odpaleniu tak jak by sam przygazowal do 1600-1800 obr (ale to rzadko się zdarza). Świeczki sprawdzę jutro i w razie czego wymienię;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: szymekgd »

kri591, sprawdz ten kupiony czujnik temp., to oryginal? Sprawdz jak odpala na odlaczonym. Na pompie wtryskowej jest zawor n109, moze byc zasyfiony i sie wieszac.
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

Toledo 1.9 TDI - skaczące obroty

Post autor: kri591 »

Tak oryginalny;) Jutro sprawdzę na odłączonym i te sieczki i dam znac.i jeszcze jedno pytanie ile powinien wynosić kąt wtrysku?
ODPOWIEDZ