[1M] Światła do jazdy dziennej

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Kaspoll1988
Forumowicz
Posty: 1933
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:52
Auto: Seat Leon 1P
Model: 2.0 TDI
Skąd?: Dobczyce

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Kaspoll1988 »

Musiał byś niszczyć zderzak, jak chcesz już montować to to bym sie pokusił na dole tam gdzie masz te łezki. powinny tam sie ładnie wpasować jakieś ledy.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: powe88 »

Panowie co sądzicie o takim rozwiązaniu?

http://www.youtube.com/watch?v=LCzlVEA-wsg

szpanerskie?
wiocha?
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: damian1231795 »

Ledy szybciej reagują niż zwykłe żarówki i trochę się robi dyskoteka na ulicy :-D I nie wiadomo jak z prawem bo chyba nie można montować kierunków ile się chce?Dla mnie takie ledy to wiocha. <zygi>
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: dude88pl »

Od dawna miałem zamiar zamontować światła do jazdy dziennej ale ostatnio policzyłem to i w sumie się nie opłaca.... Dobre ładne światła dzienne to koszt około 250zł a żarówki H7 można już jakieś dobre dorwać za 40zł i wystarczą na rok minimum.... Więc za światła dzienne mamy 6 kompletów H7 i nie musimy kombinować gdzie co zamontować i jak....
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: migacz1981 »

A pomyślałeś o zużyciu kloszy przełącznika bo za kazdym razem włączasz i wyłączasz a jak zapomnisz to tez ci mogą niebiescy kwitkiem przypomnieć a poza tym porządny zestaw ledów kupisz już za 120-150 zł a zżarówkami H-7 jest tak że cena owsszem jest ważna ale nie gwarantuje długiej eksploatacji dużo zależy od szczęścia a wszyst5ko przez specyficzną konstrukcje żarówki
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: szymekgd »

dude88pl, policzyles oszczednosc na paliwie i dluzsza trwalosc akumulatora?
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: damian1231795 »

szymekgd pisze:dude88pl, policzyles oszczednosc na paliwie i dluzsza trwalosc akumulatora?
No jeśli dla Ciebie ok.0.1 l/100km jest oszczędnością to zakładaj sobie te ledy ale jak ja widzę samochód z takimi ledami to od razu odwracam wzrok. Wole wymieniać żarówki niż się w to bawić chodź by nie wiem jaka oszczędność była na tym badziewiu.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: szymekgd »

damian1231795 pisze:
szymekgd pisze:dude88pl, policzyles oszczednosc na paliwie i dluzsza trwalosc akumulatora?
No jeśli dla Ciebie ok.0.1 l/100km jest oszczędnością to zakładaj sobie te ledy ale jak ja widzę samochód z takimi ledami to od razu odwracam wzrok. Wole wymieniać żarówki niż się w to bawić chodź by nie wiem jaka oszczędność była na tym badziewiu.


O gustach sie nie dysktuje, ja nikomu nie kaze zakladac ledow, pisze tylko, ze jest to uzasadnione ekonomicznie i tyle.
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: tomektak »

spec pisze:Ledy się nie grzeją

Ledy może i nie, ale rezystory ograniczające prąd diód - niestety tak.
Pozatym LEDy mocy także się grzeją - szczególnie przy pompowaniu przez nie prądów powyżej 1A.

[ Dodano: 2011-10-07, 21:48 ]
szymekgd pisze:
damian1231795 pisze:
szymekgd pisze:dude88pl, policzyles oszczednosc na paliwie i dluzsza trwalosc akumulatora?
No jeśli dla Ciebie ok.0.1 l/100km jest oszczędnością to zakładaj sobie te ledy ale jak ja widzę samochód z takimi ledami to od razu odwracam wzrok. Wole wymieniać żarówki niż się w to bawić chodź by nie wiem jaka oszczędność była na tym badziewiu.


O gustach sie nie dysktuje, ja nikomu nie kaze zakladac ledow, pisze tylko, ze jest to uzasadnione ekonomicznie i tyle.


Uzasadnione ekonomicznie też nie jest tylko marketingowo, bo nie mają one nieograniczonej żywotności i też się palą/zużywają. - pożyjemy, zobaczymy ile wytrzymają te LEDy nawet po 250PLN z Alledrogo...
Jeżeli wytrzymają 5lat to będę pod wrażeniem...
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: szymekgd »

tomektak, bardziej o alternator mi chodzi, juz o tym wspominalem w tym watku...
ODPOWIEDZ