[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Moordi
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2011, 18:57

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Moordi »

Witam jestem tu nowy i mam problem z moim toledo II 2000r 1,9 TDi. Problem polaga na tym ze podczas jazdy zniknely mi swiatla (mijania, drogowe oraz kierunkowskazy) postojowe mam oraz ostrzegawcze. Zgasilem samochod po probie odpalenia po raz 2 swiatel brak, przelacznik do zmiany swiatel jest ok, bo sprawdzal mi go mechanik podlaczajac 2 ze zlomu, mial ktos podobne problemy? jesli tak prosze o rady albo o opisanie tego czym naprawiliscie , dodam ze bezpieczniki sa ok sprawdzalem. pozdrawiam damian
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: olinek2 »

Bezpieczniki główne sprawdź...
Awatar użytkownika
Moordi
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2011, 18:57

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Moordi »

glowne tez sa ok do tych od swiatel wogole nie dochodzi prad ;s
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: olinek2 »

A do przełącznika dochodzi napięcie ?
Awatar użytkownika
Moordi
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2011, 18:57

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Moordi »

tak do przelacznika dochodzi gdy zepne je na krotko tzn czerpie prad od 1 bezpiecznika kabelkem + 2 do swiatel mam na (-) wtedy swieca. wydaje mi sie ze to moze byc przekaznik glowny ale za bardzo sie nie znam wiec licze na wasze wypowiedzi.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: migacz1981 »

Stawiam na przełączniki pod kierownicą ale pod jednym warunkiem że świecą ci postojowe
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Moordi
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2011, 18:57

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Moordi »

tak postojowe sa bez zadnych problemow. wiec to ktorys z przelacznikow czy ten odpowiedzialny za swiatla? jestli ten to moglbym prosic o jego numer lub jakies oznakowanie? to pojezdzil bym po zlomowiskach moze taki dostane :p i jeszcze jedno pytanie czy pasuje jakis inny przekaznik od innego auta czy tylko ten jeden?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: migacz1981 »

Chodziło mi o przełącznik ten od przełączania kierunkowskazów i świateł mijania na drogowe a z drugiej strony przełącznik wycieraczek czyli tzw. pająk może wystarczyć samo czyszczenie a może coś się stało z blaszkami które przewodzą prąd i tutaj nic nie zrobisz tylko wymiana wchodzi w grę moja rada jest taka zobacz czy da się bez zdejmowania kierownicy odpiąć kostki od tego pająka jak tak to podjedz na szrot lub do sklepu odepnij kostki i podłącz drugi pająk.Niestety mam inny model toledo niż ty i "znam" się tylko na nim bo te nowsze oglądam jak przejeżdzają lub na zdjęciach ;-)
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Moordi
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2011, 18:57

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Moordi »

najlepiej to pojade do serwisu bo ja to jeszcze cos do konca popsuje i tak to sie skonczy :P tylko ze jak zlacze swiatla na stale to moge regulowac mijania/drogowe kierunki rowzniez wiec to by byl problem? nie orientuje szie za bardzo dlatego zadjae glupie pytania :P sorki z gory :d
Awatar użytkownika
Michał86
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:20

Słabo świecą lampy i podświetlenie zegarów

Post autor: Michał86 »

Witam. Jak w temacie, z tym że po dodaniu gazu dostaje większego prądu i lampy oraz podświetlenie zegarów i klimatronika wzrasta. Wygląda to troche jak kiedyś w simsonie lub Mz:)
I jeszcze jedno...lampy świecą mi ogólnie kiepsko, jakby na żółto ale to pewnie wina żarówek navary za 7zł?
190 więcej nie da rady
ODPOWIEDZ