[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotr_192 »

Nie czułem nic żeby był mokry ani wilgotny
dvs999
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:00

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: dvs999 »

Wypięcie i wpięcie żółtej kostki pod fotelem raczej nic nie pomoże.
Też miałem ostatnio taki problem: zapaliła mi się podczas jazdy kontrolka od poduszek, sprawdziłem VAGiem i pokazał mi błąd 1221 (G179).
Po skasowaniu błąd pojawiał się nadal. Znajomy mechanik powiedział, że to dość częsta usterka i należy wypiąć pod fotelem kierowcy żółtą kostkę od czujnika, następnie wyjąć fioletową/różową nakładę plastikową, aby było widać końcówki trzech kabelków.
Następnie wziąźć igłę i po kolei wypchnąć każdy kabelek, i teraz najważniejsze, dogiąć lekko blaszki, które są na końcach tych kabelków i wpiąć z powrotem, złożyć kostkę i podpiąć. Zresetować błąd VAGiem i po problemie.
U mnie pomogło :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotr_192 »

Z dojściem tak to ciężko jest, ale może mi sie uda spróbuje jutro tak zrobić może pomoże.
Może ktoś ma jeszcze inne rozwiązanie. To będe próbował pokolei.

[ Dodano: 2011-10-08, 16:58 ]
Kolego dvs999 dzis odpiołem kostke i w tej większej części kostki wystają trzy małe bolce jak igła dwa są blisko siebie a trzeci jest odzielony rożowym plastikiem, przy tych dwóch co są blisko siebie są jeszcze blaszki szersze niż te bolce odstają troche od nich. Chodzilo ci żeby te blaszki przygiąc do tych bolcy ?? tak bardzo blisko czy nie ???
dvs999
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:00

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: dvs999 »

piotr_192 ty nie masz doginać bolców, tylko tak jak napisałem powyżej, trzeba wyciągnąć trzy kabelki, które są w tej kostce (mniejszej, która wchodzi w większą), każdy jest włożony osobno i na końcach zlutowany. Wyciągaj pojedynczo i na samym końcu dognij lekko blaszkę i tak z pozostałymi dwoma kablami. Przypomnę raz jeszcze, że chodzi o tą część kostki, którą wypinasz i jest na niej różowa zaślepka, którą musisz wyjąć bo inaczej nie wyciągniesz tych kabelków. Chyba dość jasno opisałem. Powodzenia ;-)
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotr_192 »

Robiłem tak jak kolega pisał i nic dalej to samo. Teraz musze dostać sie do sterownika tylko nie wiem jak sie do niego dostać ?? Gdzie on jest chodzi mi o fotel pasażera ??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: szymekgd »

piotr_192, czeka Cie pewnie wymiana czujnika...
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotr_192 »

No pewnie tak. DLatego chce sie dowiedziec jak sie do niego dostac gdzie on sie znajduje .
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: szymekgd »

piotr_192, pod siedzeniem przeciez ;)
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotr_192 »

Pod siedzeniem to znaczy gdzie ??? jest przyczepiony do fotela od spodu ??? Mechanik mi mówil ze jest pod wykładziną i dlatego sie pytam.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: szymekgd »

Dokladnie tak jak mowi mechanik, w sumie to myslelm,ze juz wczesniej miales go na wierzchu ;)
ODPOWIEDZ