[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
imil

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: imil »

Już mi nie gaśnie (po ustawieniu rozrządu). Czasem prychnie (pewnie kable/świece)
plum
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 19 lip 2011, 15:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Gdańsk

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: plum »

dude88pl pisze:co to za błąd od przepustnicy? bo bym bardziej falowanie obrotów na nią zrzucał

czekam na zamówione czujniki i w poniedziałek wymienię. Jak to nie pomoże to mechanik powiedział że trzeba będzie dać przepustnicę do regeneracji bo jest w opłakanym stanie albo kupić używkę. Dzisiaj tylko przeczyścił i po przejechaniu ok 30 km ani razu obroty nie bujnęły się...pozostaje mi poczekać do poniedziałku
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: Kiziak »

Nie mialem takich objawów jak gaśnięcie ale obroty delikatnie falowały między 700-800/min

Zrobiłem dwa dni temu adaptacje przepustnicy i obroty po vagu trzymają idealnie 800 - ani drgną co miało miejsce wcześniej. Mam nowy wydech cały łączni z katem (dwie sondy) oraz pierwsza sonda wymieniona. Teraz pracuje równo.

Załączam screena z vaga. Powiedzcie czy wszystko w normie. Auto było z dwie minuty po nocnym odpaleniu przy screenie.

Obrazek
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: jonson22 »

jak dla mnie wszystko jest ok ale tu to malo co widac zrob logi :P ja dzis sonde lambda przed katem wymienilem i juz mi obroty nie faluja i dziala git
plum
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 19 lip 2011, 15:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Gdańsk

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: plum »

dude88pl pisze:co to za błąd od przepustnicy? bo bym bardziej falowanie obrotów na nią zrzucał

po przeczyszczeniu i zaadaptowaniu przepustnicy (co i tak nie pomogło) został wymieniony czujnik wałka rozrządu. Po tej wymianie zaczęły pokazywać się inne, dziwne błędy. Przypadkowo, gdy pojechałem do mechanika zrobić mechanizm wycieraczek okazało się, że w okolicy komputera sterowania silnika(ten na podszybiu) jest dziura w wężyku od płynu do szyb. Płyn "chlapał" bezpośrednio na kompa co mogło spowodować jego uszkodzenie a co za tym idzie błędne odczyty parametrów pracy silnika co mogło mieć wpływ na szarpanie, falujące obroty i spadek mocy...teraz tylko wymienię komputer i dam znać co się będzie działo. pzdr
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: Tolo20V »

Witam Otoz mam problem z obrotami Seat Toledo 1,8 20V Gdy rano odpale silnik obroty sa 1500 i gdy postoi 2 minuty unormuje sie ,potem gdy jade i wciskam sprzeglo do konca obroty wzrastaja do 1500, a gdy sprzeglo puszczam znow jest normalnie, co moze byc nie tak? :-/
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: jonson22 »

Tolo20V, miałem coś podobnego (tyle ze od czasu do czasu) padła mi sonda wymieniłem i jest ok już się nic nie dzieje. co najdziwniejsze po podłączeniu VAGA nie pokazywało mi błędu sondy ( sondę wykręciłem i zobaczyłem ze jest po prostu wypalona, wiec kupiłem nowa zamontowałem i jest git malina:)
Wielki
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2011, 07:45

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: Wielki »

Witam Forum
Posiadam Toldka 2001r. 1.6 Sr i dzieją sie przedziwne rzeczy:
-na niedogrzanym silniku (czyli 45-60C*) samochód potrafi nagle zgasnąć i nie odpala. Dopiero po 4-5 razie i odczekaniu 30 sec odpali.
-również na niedogrzanym silniku autko potrafi sobie dodać gazu w momencie jak wcisnę sprzegło. jak odpuszcze sprzęgło wraca na obroty, sprzęgło szaleje i rośnie do 3-4 tyś.
Gdy autko sie rozgrzeje do 80-90C* prowadzi się świetnie. Żadnych Problemów.

Od czego zacząć ??
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: jonson22 »

Wielki, Zacznij od podłączenia VAGA sprawdź błędy, ja bym obstawiał czujnik położenia wału, ale to sobie zobaczysz czy ci błąd wywala.
Wielki
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2011, 07:45

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: Wielki »

czekam na Vaga aż przyjedzie do mnie bo zamówiłem z alledrogo. Pytanie mam co do tego czujnika. Jak wygląda ew. wymiana tego ustrojstwa?? Samemu da rade wymienić czy konieczna wizyta u mechanika?? :-/
ODPOWIEDZ