Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kiziak »

Wszystkie drzwi jestem teraz w stanie zrobić silikonem w ciągu 1,5 godziny z palcem w nosie. I nie trzeba poprawiać. Sam musiałem poprawiać bo jeszcze się lało koło głośników i korków przy kablach. Zalecam po całości jak już rozebrane i to oblecieć.

Jak ktoś w wawie potrzebuje pomocy to możemy się zgadać - pomoge.
Kupujesz tubę silikonu szklarskiego, 0.7 z tonikiem i się zrobi :)

Oczywiście 0.7 żeby odtłuścić :P a tonik do wypicia ;) albo odwrotnie to było...
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2011, 14:30 przez Kiziak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

bartekmk pisze: nie wiem skad sie tu wzielo 40 stron w tym temacie, o czym tu gadac
a w kółko o tym samym :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gimmesomo »

teraz skupmy się na przyczynach :)

W moim przypadku wydaje mi sie, ze powodem moze byc:
- dolna uszczelka/listwa szyby bocznej od strony zewnetrznej auta , widze ze nie w kazdym miejscu przylega do zamknietej szyby
- niedokladne ustawienie szyby na 'uchwytach'.
Znajomy pokazal mi fakt taki ze szyba przy pelnym zamknieciu na samym koncu manewru delikatnie dociska do strony zewnetrznej drzwi, czyli do tej listwy z uszczelka. Jezeli tak sie nie dzieje to prawdopodobnie drzwi wraz z szyba byly rozkladane i ponownie nie dokladnie zlozone, np. minimalnie za nisko na uchwytach.

Ciekaw takze jestem czy normalne jest to, ze posiadam dziure bez zadnej zaslepki w boczku drzwi od slupka zaraz pod zamkniem.

Odpływy mam drożne, a woda i tak dostaje sie przez sparciale uszczelnienie pomiedzy blacha a drzwiami pod glosnikami.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Ciężko w 1M źle włożyć szybę. Założyłbym jednak że masz to samo co wszyscy...
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

gimmesomo pisze: dolna uszczelka/listwa szyby bocznej od strony zewnetrznej auta , widze ze nie w kazdym miejscu przylega do zamknietej szyby

akurat ta uszczelka może przepuszczać wodę. nie służy ona do uszczelnienia drzwi.


gimmesomo pisze:woda i tak dostaje sie przez sparciale uszczelnienie pomiedzy blacha a drzwiami pod glosnikami
i tu jest problem
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: K@mil »

Czytałem cały temacik :) Wywnioskowałem ze folia będzie najlepsza ale niedługo zaczyna sie deszczowa pogoda to trzeba zrobić cos z seacikiem

Następną metoda jest silikon pod blacha oraz uszczelka ...
Juz teraz sam nie wiem którą metodę wykorzystać... Wolałbym użyć uszczelki ale proszę was o opinie bo po przeczytaniu całego tematu już zgłupiałem sam :p czy uszczelka daje radę

Czy jak dam uszczelkę pod blachę + silikon to będzie dobrze ? Czy może dać sama uszczelkę.

Prosze o rady kogoś kto juz ma to za sobą :mrgreen:
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szymek08 »

ja dałem samą uszczelkę, a sylikon tylko na połączenie uszczelki z blacha ale bardzo delikatnie. Mineło prawie dwa lata i spokój...
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: K@mil »

Szymek08, czyli tak kupić uszczelke do okien/drzwi tylko powiedz mi jaką kupić bo czytalem ze w ksztalcie P ale widzialem ze sa równe i tak patrzylem i nie wiem czy w ksztalcie D nie bedzie lepsza...

Dac do miedzy drzwi a blache ale nakleić ją do blachy czy do drzwi ? bo klej jest z jednej strony :)

Silikon dałeś na uszczelkę tam gdzie nie ma kleju tak aby przykleiła sie do blachy tak? czy gdzieś indziej ?

Widziałem jeszcze ktoś dał uszczelkę na dolną cześć boczku, czy tez tam nakleić ją >?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szymek08 »

Ja zakupiłem taką nie za dużą typu "P" i przykleiłem ją do tej czarnej blachy do której jest przynitowana prowadnica szyby. Następnie na połączeniu uszczelki z tą blachą leciutko pociągnąłem sylikonem (od tej cieniutkiej części tej uszczelki). A pod boczek nic nie naklejaj.
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: K@mil »

Szymek08 pisze:Ja zakupiłem taką nie za dużą typu "P" i przykleiłem ją do tej czarnej blachy do której jest przynitowana prowadnica szyby. Następnie na połączeniu uszczelki z tą blachą leciutko pociągnąłem sylikonem (od tej cieniutkiej części tej uszczelki). A pod boczek nic nie naklejaj.


To juz wiem prawie wszystko :D prawie haha

powiedz mi jeszcze czy tą czarną blachę wyciągać na zewnatrz czy dam radę delikatnie ją odkrecić i przykleić uszczelkę ?

Jeszcze nie wiem gdzie dokładnie obkleić głośnik bo czytalem ze nim tez duzo leci wody
ODPOWIEDZ