[1M] Komputer pokładowy

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ender75
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:27
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV
Skąd?: Łódź

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: ender75 »

Dzisiaj, po dojechaniu do pracy (tylko 6km, start na zimnym silniku) z ciekawości zerknąłem na chwilowe spalanie, no i ponownie pokazało 0,4 l/h , więc korzystając z okazji zrobiłem filmik (to tak, aby nie być gołosłownym ;-) ):

http://www.youtube.com/watch?v=pBiz3hTdROQ

Jakość kiepska, ale zawsze coś :-)
Tolki wszystkich krajów: łączcie się !!!
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

Witam. Z racji tego, iż posiadam toledo dopiero kilka dni to jestem na tym forum zupełnym nowicjuszem. Pomyślałem, że najlepiej będzie jeśli zapytam w tym wątku: otóż mam toledo II 1,9tdi z 99r bez komputera pokładowego, co muszę zrobić aby owe udogodnienie posiąść, czy wiąże się to z dużymi kosztami, i czy nie obejdzie się bez wizyty u "specjalistów"???
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Kiziak »

to ja wam powiem ciekwaostkę że znam przypadek passata (etgo starego kwadratowego) co miał duuużo kkm przejechane i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki silnik dalej pracował.

Szarpał i nierówno, ale pracował :) W lato po trasie zawsze tak miał. Na 1kkm przepalał cały olej silnikowy :)

Jego wskazanie l/h (gdyby miał kompa) było by zerowe ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

grzesq pisze:Witam. Z racji tego, iż posiadam toledo dopiero kilka dni to jestem na tym forum zupełnym nowicjuszem. Pomyślałem, że najlepiej będzie jeśli zapytam w tym wątku: otóż mam toledo II 1,9tdi z 99r bez komputera pokładowego, co muszę zrobić aby owe udogodnienie posiąść, czy wiąże się to z dużymi kosztami, i czy nie obejdzie się bez wizyty u "specjalistów"???


Kupic manetke z mfa, wyswietlacz (?), wiazki, ew. czujniki i pobawic sie w podlaczenie, moze tez byc potrzebny vag.
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

szymekgd pisze:Kupic manetke z mfa, wyswietlacz (?), wiazki, ew. czujniki i pobawic sie w podlaczenie, moze tez byc potrzebny vag.


Manetkę - ok (widziałem na allegro za 50zl),
wiązkę - ok,
wyświetlacz - ?hmm na pewno muszę zmieniać? czy wystarczy wgrać softa?, a może to zależy od tego jaki mam wyświetlacz? może ktoś wie z czym to się konkretnie je?
czujniki - też mam wątpliwości, przecież po podłączeniu Vag'a komputer wyświetla informacje o chwilowym spalaniu więc komputer pokładowy to chyba tylko kwestia odpowiednich obliczeń (tak mi się przynajmniej to widzi), mam nadzieję, że montaż jakichś czujników będzie tu zbędny
-vag - tu nie ma problemu, dostęp sobie załatwię
Proszę o pomoc, szczególnie potrzebuję fachowej rady co do wyświetlacza i czujników.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

grzesq, masz czujnik temp. oleju? W autach bez mfa moze go nie byc.
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

szczerze mówiąc to nie wiem :( jak to najszybciej sprawdzić?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

grzesq, sprawdzic, np. w etce gdzie powinien sie znajdowac i zlokalizowac go u siebie, u mnie jest w poblizu filtra/chlodniczki oleju.
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: grzesq »

szymekgd, a czujnik temp oleju jest potrzebny do działania MFA? Z tego co wyczytałem to jest 6 wskazań : 1. Chwilowe zużycie paliwa, 2. Zasięg km do przejechania, 3. Czas trwania podróży, 4. Śr. zużycie paliwa, 5. Śr. prędkość jazdy, 6.Temp. na zewnątrz pojazdu.


PS. Dzięki za pomoc bo ja trochę "zielony" jestem a tymbardziej, że przesiadłem się na tolka z lancera 92r 8-)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, 09:41 przez grzesq, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

Hmm..moze sie zagalopowalem, u mnie (tolek 1L, mfa1) jest: godzina, czas jazdy, przejechane km, srednia predkosc, srednie spalanie, temp. oleju, temp. zewn., moze w mf2 lub w tolkach 1m sa inne wskazania?
ODPOWIEDZ