[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

jabaraks, ciekawe rzeczy piszesz...
Baca

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Baca »

witam...
wiem ze stron jest az 35 i szczerze sie przyznaje nie mam kiedy tego poczytac wszystkiego

a mam pytanie...wiec prosze nie linczujcie..zawsze stram sie szukac..ale tym razem brak czasu a sprawa irytujaca moja zone:)..a wiecie ze jak w zyciu zona niezadowolna to i piwa w lodowce brak:)

temat takie zmienilem klocki przednie na ferodo tarcze nie bo kurde dobre sa a klocki piszcza i jak mówi zonka piszcza podczas powolnego cofania przy parkowaniu ..oczywiscie jak zaczne hamowac--(sprawdzilem)..doradzcie cos mmoze ktos mial taki przypadek ,,tylko prosze o konkretne odpowiedzi a nie typu "jedz do mechanika"n")..dzieki
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Powiem Ci tak, tez zalozylem ferodo, do tarcz brembo, i tez czasami popiszcza, moze taka ich uroda...Prowadnice klockow wyczysciles, przesmarowales tylna strone klockow przed zalozeniem?
Baca

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Baca »

kurde prowadnice tak..
ale tylna strone klockow ?..pierwsze slysze ..w jakim celu?..przesuwaja sie i piszczą ??

dzieki
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Baca, a nie wiem, pewnie sie przesuwaja, w instrukcji klockow (pudelku) byl jakis piktogram ;)

ps. ale szukajac klockow czytalem opinie, ze potrafia piszczec, u mnie, jak napisalem, zdaza sie to sporadycznie, nie wiem od czego to zalezy, ale jest dosc dyskretne, moze u Ciebie musza sie dotrzec?
Baca

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Baca »

git

pokombinuje w sobote sciagne je zaloze raz jeszcze moze faktycznie lepiej przeczyszcze cale te jarzma zaciskow i reszte//tymczasem dzieki
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: DzieX »

Dupa tam. Nie wiem po cholerę takie głupoty opowiadać z tym smarowaniem. Trzeba porządnie wyczyścić i włożyć. I nic nie piszczy.

Polecam zestaw tarcze Bosch, klocki ATE. Mam na wszystkich 4 koła. Hamuje dobrze i nie piszczy.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: siwy_a1 »

szymekgd u mnie Ferodo też zapiszczą raz na miesiąc :-P widocznie taki ich urok ;)
siwy_a1
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: TomekTomek »

Witam. Doradźcie mi jakie założyć zaciski hamulcowe tylne do mojego toledo.
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: jabaraks »

Chłopaki co sądzicie o klockach hamulcowych firmy trw? Mam możliwość kupić komplet (przód/tył) do mojego tolka za 250 zł.
Facet mi powiedział, że są trochę tańsze od brembo i dwa razy droższe od klocków średniej klasy. Czyli ogólnie top półka. Prawda to?

[ Dodano: 2011-11-22, 15:16 ]
BTW jak sprawdzić, czy mam wskaźnik zużycia okładzin hamulcowych?
ODPOWIEDZ