Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Radar »

Wyliczenie składki w PZU 60% zniżek
655 zł w tym OC NNW I AUTO POMOC KOMFORT
zdziebeńkę drogo , dlatego biorę pod uwagę jeszcze AVIVĘ(około 500 zł) i LINK 4 ( 450złociszy nnw oc i auto pomoc).wiecie coś o PZU AVIVIE I LINK 4 czy warto im zufać.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: SebaR »

Sprawdź w m-banku, ale za pośrednictwem konsultanta nie ze strony. Ja ubezpieczałem mojego małego ścigacza (sędziwe VW POLO 1.3 z 94 roku).
Na stronie mi wyliczył automat 345 zł a konsultant to samo wyliczył mi 249 zł, NW sobie odpuściłem bo przy ubezpieczeniu dostajesz w razie "W" drobne pieniądze.

Seata w grudniu też będę ubezpieczał tam. Teraz mam MTU i płacę poniżej 400 zł. (samo OC)

Jeśli chodzi o Assistance to skorzystałem również z m-banku, Mają tam taki patent Auto pomocy za 5 lub 10 zł w kraju lub 15 zł europa/miesiąc. Można wykupić tylko na miesiąc jak się chce. Jak ruszałem za granice na wakacje to sobie wykupiłem, teraz zrezygnowałem.

Nie wiem jak działają z tą pomocą w praktyce, ale dzwoniąc pod numer Auto Pomocy powiedzieli mi że wg umowy to do kwoty podanej w umowie wszytko załatwiane jest bezgotówkowo.


A dodam że mam też full 60% zniżek
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Radar »

Poszperałem trochę i studiowałem rankingi TU i wiem tylko tyle ze te rankingi to szajs.Dzięki za info też zobaczę obdzwoniłem już chyba wszystkie ubezpieczalnie i czekam na odpowiedź i wybiorę najtańsze
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: voyager2550 »

Jako że jestem jeszcze młodym kierowcą, to za ubezpieczenie płacę duża kasę. Nie chcę wydawać kolejnych kilkunastu stówek na pełen pakiet AC. Znalazłem ciekawe rozwiązanie, mianowicie ubezpieczenie od kradzieży, znajduje się ono chociażby w ofercie link4:
http://www.link4.pl/samochod/ubezpiecze ... -to-dziala
Koszt niewielki, ale trzeba posiadać OC u nich. W PZU znalazłem minicasco, które oferuje trochę więcej. Nie wiem jaka cena, bo online chyba nie można obliczyć.
Korzystał ktoś z takiej opcji ?
GangstaMarc

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: GangstaMarc »

voyager2550, ja w tym roku zrezygnowałem z AC (bo imho nie ma sensu przy obecnej wartości 1M) i za pakiet "Od pożaru i kradzieży" w AXA Direct miałem śmieszną dopłatę do OC... Ile dokładnie to musiałbym poszukać w tych papierach ale gdzieś w granicach + 40-50zł :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Sony »

GangstaMarc, no tak, z tym że jakakolwiek stłuczka = naprawa z własnej kieszeni :) Ja już miałem wątpliwą przyjemność korzystania z AC. Raz jak mnie ktoś na parkingu przerysował, a drugi jak mi psiak wyskoczył.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Pendzik »

Ponad rok temu mialem nie(przyjemność) z korzystania z ubezpieczenia AC, po tym jak jakiś małolat zaparkował mi innym autem w bagażniku. Sprawca miał OC w firmie krzak tak ze moje AC jak najbardziej się przydało bo do tej pory mógł bym kasy nie oglądać, a tak wilk syty i owca cala :evil:
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: migacz1981 »

Sprawca miał OC w firmie krzak tak ze moje AC jak najbardziej się przydało bo do tej pory mógł bym kasy nie oglądać, a tak wilk syty i owca cala :evil:
To wtedy zgłaszasz się do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego i to on płaci a sam sciąga ze sprawcy lub TU szkoda zniżek na AC
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Pendzik »

Kolego migacz1981 załatwiłem to inaczej. Oczywiście miałem oświadczenie sprawcy, więc jak pan z mojej ubezpieczalni przyjechał na wycenę to przkazalem mu wszystkie dokumenty i wtedy mój ubezpieczyciel ściągał sobie pieniądze za szkodę od ubezpieczyciela sprawcy a ja miałem wszystko z bańki. I muszę powiedzieć że to była mądra decyzja bo w ciągu trzech dni po zgłoszeniu szkody miałem pieniążki na koncie i oczywiście przy płaceniu kolejnego AC nie miałem żadnych "zwyżek".
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: szymekgd »

Pendzik, nazywa sie to regres i to normalna praktyka w ubezpieczeniach gdy ma sie porzadnego doradce, a nie goscia co tylko skladki kasuje...
ODPOWIEDZ