Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kajtek110 »

kilka stron czytania ma :shock: :-D :-D
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kiziak »

Ok może i tak... ja w sumie sam na to wpadłem kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem o TCP i tym wszystkim co w tym temacie opisane :) i tez tak mam

Faktycznie może uszczelki przy szybie juz tak szczelnie nie przylegają i wiecj wody do środka leci i takie otwory się przydadzą :shock:

Ja ponacinałem te dolne uszczelki w kształt trójkąta nie przy samych otworach od wody ale z 1cm obok.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

i tak folia jest najlepsza :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
loockas

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: loockas »

Ja również najpierw ponacinałem uszczelki i w zasadzie było OK do momentu w którym zostawiłem auto jedną stroną na krawężniku. Stało tak 5 dni, popadało i miałem znowu wodę na progach i co gorsza na dywaniku. Znalazłem niespodziewanie wolny dzień i postanowiłem coś z tym zrobić. Również uważam, że folia to najlepsze rozwiązanie. Na pewno najbardziej profesjonalne i estetyczne. Ja jednak nie przymierzałem się wcześniej do tej pracy, wyszło znienacka więc skorzystałem z silikonu. Szkoda było zmarnować wolny dzień więc taka metoda póki co musi wystarczyć. Na razie jest sucho :)

Folia ma te zaletę, że raz zrobiona dobrze da efekt na stałe. Przy silikonie wiadomo, że trzeba się będzie babrać z tym przy każdym rozbieraniu drzwi. Na pewno kiedyś to przerobię :)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartekmk »

no ja tez ostatnio zastosowalem silikon wiec przez blache na pewno nie przeleci. najgorsze ze woda leci z zamka i spływa po karoserii na próg;/
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kiziak »

O u mnie progi są suche w sensie, że woda tam nie stoi i nie wylewa się na buty po otwarciu drzwi. A u Ciebie jeszcze jest na progach? O co chodzi z tym zamkiem?
abadon1985

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: abadon1985 »

siemka z ta folia bym moze zrobil ale boje sie to wszystko rozbierac bo potem bedzie problem ze zlozeniem.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kuba88w »

Panowie a w A3 jest tak samo z rozbieraniem jak u nas? bo ja u siebie bede wymieniał mechanizm podnoszenia szyby i przy okazji na razie jedne drzwi folią zrobię a pytam bo kumpel rozbierał w swojej audicy i zastanawiam się czy jego pomoc mi sie przyda ;-)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartekmk »

Kiziak pisze:O co chodzi z tym zamkiem?


chodzi o to że woda leci przez mechanizm zamka i spływa sobie na próg. podejrzewam ze folia skieruje wode do tyłu.
kamilosio

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kamilosio »

Witam.
Mam do Szanownych Panów pytanko.
Sprawa dotyczy "oczywiście" wody dostającej się do środka auta.
Otóż wczytując się we wszystkie porady dotyczące usunięcia usterki dalej jestem w lesie.
Problem polega na wodzie, która w lewa się do środka auta. Dotyczy to tyłu auta zarówno po lewej i prawej stronie, a od jakiegoś czasu również zauważyłem ten problem z przodu.
Rozkręciłem ze wszystkich stron tapicerkę drzwi i uszczelniłem silikonem wszystko co było możliwe. jednak nic to nie pomogło. Zrobiłem eksperyment i przy zdemontowanej tapicerce drzwi tylnych lałem wodą na zewnątrz i zauważyłem że problem nie jest po stronie tej blachy (nigdzie nie przecieka tamtędy woda) tylko będąc w środku auta widać jak woda przedziera się do środka u dołu drzwi - tam gdzie jest ta uszczelka drzwi, gromadzi się na progu i im więcej wody tym coraz wyżej podchodzi i w efekcie wlewa się do środka. Podejrzewam że problem leży po stronie uszczelek, tylko nie wiem których.... Tych u dołu drzwi, czy tych od karoserii. Czy ktoś pomoże w tej sprawie i jeżeli to uszczelki to gdzie mogę takie dostać???
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ