Kopcenie w dieslu

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kopcenie w dieslu

Post autor: Sony »

Domelek, nie stresuj się niepotrzebnie. Diesel tak ma. Już się z kolegi nabijałem jak w Pandzie kazałem mu depnąć i siwo za Nami było :D Biedny myślał, że coś się pali czy jak :lol: :mrgreen:
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Kopcenie w dieslu

Post autor: Szymek08 »

Nowe diesle też zadymią jak im dasz w palnik. Wg mnie wszystko jest w porządku jak zadymi tylko przy ostrym dodaniu gazu.
GangstaMarc

Kopcenie w dieslu

Post autor: GangstaMarc »

Nie ma sadzy nie ma jazdy :619:

Jak ładnie dymi na czarno to może masz virusa :) Nie przejmuj się, a wręcz przeciwnie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kopcenie w dieslu

Post autor: szymekgd »

Sporadyczny czarny dymek przy depnieciu moze sie zdarzyc, ale jak jade za paskiem czy golfem, niekoniecznie 20o letnim, z ktorego rury wydobywa sie caly czas czarny dym to albo tuning a'la rezystor na pompie, albo silnik sie konczy..Wirusujac auto ogranicza sie jego dymienie w odpowiedniej mapie.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Kopcenie w dieslu

Post autor: bartekmk »

moj poprzedni wirus dodawał dymienie. przy dodawaniu gazu auto dosłownie żygało sadzą:) przy bucie od początku do końca za mną było czarniutko ale power byl od 1600 (biedny dwumas). okazalo sie ze byla spora dawka od dołu ale bez zmiany doładowania. korekta, a wlasciwie zmiana softu wyeliminowala dymienie, dodala mocy i odziwo uspokoila dwumas.
barthez1184

Kopcenie w dieslu

Post autor: barthez1184 »

TDI ARL puszcza chmure przy odpaleniu na zimnym silniku trwa to z jakies 5sek potem jest ok nawet w czasie ostrzejszej jazdy oleju nie bierze nic zlego sie ogólnie nie dzieje
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Kopcenie w dieslu

Post autor: tony »

barthez1184, strona 3 tematu masz odpowiedź
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
barthez1184

Kopcenie w dieslu

Post autor: barthez1184 »

Tony Dzieki za pomoc trche sie motam w tym forum bo dzisiaj dolaczylem ale ogólnie juz mi sie tu podoba
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Kopcenie w dieslu

Post autor: tony »

tu masz 10 przykazań:
viewtopic.php?t=21
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
damiano25
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2011, 15:49

Kopcenie w dieslu

Post autor: damiano25 »

witam panowie....ja ma z kolei takie pytanie....jak rano odpalam autko to mi smierdzi ropa...czy to normalne? ps.jestem przed wymiana akumulatora no i ciezko pali.
ODPOWIEDZ