[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

Panowie przy jeździe na wprost słychać takie dziwne jak by głuche stukanie z przodu z prawej strony. Dodam iż mam wymienione tylne gumy wahacza (simerbloki) kompletne mocowanie amortyzatorów z obu stron i prawy drążek kierowniczy. Mechanior powiedział że pozostałe końcówki i sworznie wahacza są jeszcze sztywne i niema sensu ich wymieniać. Stukanie słychać najbardziej przy wolnej jeździe, przy małych i licznych nierównościach na drodze np. "kocie łby" a także na asfalcie kiedy są liczne małe ubytki nawierzchni. Przy dużych pojedynczych dziurach (nierównościach) zarówno przy wolnej jak i szybkiej jeździe nie słychać nic. Na koniec dodam tylko że mechanior przy wymianie simerbloków wymienił tylko tylne bo powiedział że przednie są w świetnym stanie i najwcześniej to trzeba będzie je zmienić przy drugiej, trzeciej zmianie a człowiek ma do tego głowę. Więc skoro to nie to, to co to może być??? Ma ktoś jakiś pomysł???
Byl bym zapomniał to też nie łączniki stabilizatora ani nie gumy bo po odkręceniu obu łączników i przejechaniu się było identycznie :roll:
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spec »

Koledzy już mnie krew zalewa. Zrobiłem prawie całe zawieszenie i dalej coś mi skrzypi z przodu. Wymieniłem:
-tuleje wahacza - Leamford,
-silentblocki - Leamford,
-końcówki drążków - TRW,
-gumy na stabilizatorze + nowe obejmy z ASO.
Wszystko było pięknie ładnie przez chwile i znowu zaczęło coś skrzypieć.
Zostały sworznie ale je chyba bym też czuł na kierownicy a jest wszystko dobrze.
Łączniki stabilizatora ale nie wiem czy one też mogą skrzypieć?
Łożyska amortyzatora. Czy jest możliwe sprawdzić czy to one bez rozbierania?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: migacz1981 »

Sworznie zobacz czy masz całe gumowe osłony jak nie to mogą one skrzypieć ale tylko przy skręcie.Z tego co piszesz wymieniałeś gumy na wachaczu więc mechanicy nie przeoczyliby takiej grubej usterki więc według mnie odpada łączniki stabilizatora nie mają nic do skrzypienia więc na pewno łożyska u góry kolumny koszt samych części jakaś 100-ka,do tego robocizna jak za wymiane amorów i ustawienie zbieżności i kątów,czyli koszt duży sprawdz w jakim stanie masz amory i podejmij decyzje wtedy.Mam pytanie ile zapłaciłeś w ASO za same gumy na stabilizator,bo ja w zeszłym roku płaciłem w normalnym sklepie za oryginał VAG-owski 15zł/szt.średnica 18mm. Do kolegi Pendzika sprawdz przekładnie albo drążek kierowniczy
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: lipton1977 »

mi terz skrzypiało że aż się wstydziłem wyjeżdzać z domu po wymianie sworzni nastąpiła błoga cisza .pozdrawiam lipton.
lipton1977
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Pendzik, gumy i lozyska amorow sprawdzales?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Spec, Gumy na łączniku stabilizatora jak najbardziej mogą skrzypieć. Łatwo to sprawdzić - odkręć je i przejedź kawałek. Wtedy się okaże, czy to one.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spec »

Ale gumy nie mają 3 miesięcy a wymienione na oryginały z nowymi obejmami z ASO. Nie ma bata żeby skrzypiały. Za całość w ASO w Rzeszowie płaciłem coś 115 zł.
Na postoju jak bujam przodem to nic nie słychać. Jak kręcę kierownicą w miejscu też nie.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

szymekgd pisze:Pendzik, gumy i lozyska amorow sprawdzales?



Kolego już pisałem że wymienione (czytaj kompletne mocowanie amortyzatorów) :-D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Pendzik, dla mnie mocowanie to element do ktorego cos sie mocuje...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Spec, nie zrozumiales mnie. Nie piszę o gumach na stabilizatorze tylko przy łącznikach stabilizatora.
A najprościej to siknij WD40 w kolejne elementy i zobacz, przy którym przestanie skrzypieć.
ODPOWIEDZ