Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: damian1231795 »

A co myślicie o tych oponach http://moto.allegro.pl/zimowe-195-65r15-goodyear-ug8-195-65-15-krakow-i1786912758.html podobno jeszcze lepsze od UG7+ może też poradzili sobie z szybkim zużyciem.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
GangstaMarc

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: GangstaMarc »

damian1231795, z tego co słyszałem to ta oponka miała premierę dopiero w tym roku więc wątpię aby ktoś coś o niej wiedział.

Skoro to nowy wynalazłem to zły raczej nie będzie :D
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: damian1231795 »

Myślę nad tymi UG8 albo MICHELIN ALPIN A4 i nie wiem co wybrać. Ile można zrobić km na tych starszych UG7 zanim się zetrą?Powiedzcie właściciele tych oponek ile na nich już przejechaliście i jak teraz wygląda bieżnik?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: powe88 »

Mam do kupienia zimówki Dunlop SP WINTER SPORT M3 195/65/15 2404 24miesiąc 2004rok cena 90zł i się zastanawiam czy warto kupić opony z tego rocznika ma ktoś może taką oponę u siebie ??
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: damian1231795 »

Ja bym ci odradzał bo tyle letnie mam z tego rocznika i przy większych zakrętach na mokrym trzeba bardzo uważać aby tył cię nie wyprzedził a ty pytasz o zimówki to tym bardziej ci odradzam chyba że bardzo mało jeździsz. Ja kupiłem goodyear UG8 zobaczymy jak się spiszą.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: powe88 »

zapomniałem dodać ze mają 7mm bieżnika a w nowej jest 8.5 mm

nie mają ani jednej łatky ich stan wizualny jest bardzo dobry nie popękane. Mam dylemat ;]
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Kupilem taki sam model opony tyle tylko ze w rozmiarze 205/60 za 120zl szt fabrycznie nowe nigdy nie uzywane i sa z 2006r,osobiscie gdybym byl na twoim miejscu kupil bym,wole jezdzic na starszej gumie dobrej firmy niz na nowej debicy.
Wybor nalezy do ciebie.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Pendzik »

Ja tez bym kopił. Sam posiadam zimowe opony goodyear z tego roku od nowości i powiem że na pewno ma gorsze właściwości od nowej ale i tak spisuje się o niebo lepiej w zimę niż opona letnia albo nawet wielosezonowa :mrgreen:
loockas

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: loockas »

Danielek. pisze:niz na nowej debicy.


Jeździłeś kiedyś na Dębicach? Polecam poczytać artykuły o zimowych Frigo (II chyba). Bardzo dobre opony. Zaryzykowałem i kupiłem takie. Dwie zimy na nich przejeździłem i nie ustępowały Michelin, które miałem w drugim aucie.

2004 to 7 letnia guma... nie wiem czy to dobra inwestycja. Co z tego, że to jest firmowa opona. Guma się starzeje... podobnie jak cała mieszanka. Przy dobrych wiatrach pękną Ci druty i wyskoczy piłka... Przy złych? Aż strach pomyśleć. Do tego nikt Ci nie zagwarantuje w jakich to warunkach było przechowywane. W 80% przypadkach takie opony pochodzą z przechowalni. Po 5 latach niemiec wymienia opony, a te lecą na tył magazynu i potem trafiają do handlarzy :)

Ja tam zawsze byłem zwolennikiem nowych opon. Teraz skusiłem się na używki, ale jedynym argumentem za był dot z zimy 2009 i igiełki na oponie świadczące o niskim przebiegu. Może nie będę żałował...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

Widzę kolejni amatorzy opon wiekowo 5+ :616: Nie ma to jak oszczędność na bezpieczeństwie. No ale ja się nie znam, więc nie polemizuję nawet :P
ODPOWIEDZ