Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Królik
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2011, 11:28

Toledo 1,8 20V 1999

Post autor: Królik »

Cześć,


prośba o ocenę Toledo z 99 roku 1,8 benzyna.

http://otomoto.pl/seat-toledo-czarne-sk ... 31563.html

Jutro prawdopodobnie zabiorę go do mechanika, ale może uda Wam się coś zauważyć na zdjęciach.

Podczas jazdy próbnej przy skręcaniu na rondzie słychać było obcieranie dochodzące z tyłu. Może być to poważna usterka, czy niedroga sprawa związana z wymianą części eksploatacyjnych?

Z góry dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Roxon40 »

Coś kombinowane ze zderzakiem przednim, może stłuczka może naprawa i źle spasowanie, mam wrażenie że prawy przedni błotnik ma nieco inny odcień może przekłamanie aparatu a może był malowany, ciekawi mnie podgrzewana przednia szyba bo nie spotkałem się w Toledo z takim czymś a tak ma w opisie, komora silnika czyściutka aż miło na moje oko to raczej walony z przodu.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: rafrut6 »

Też mi sie wydaje że walony był przód zero oznaczen naklejek na pasie przednim wypucowane to wszystko. Błotnik też ma inny odcien albo tak zdjęcie wyszło. Jedynie pozostaje wziąć fachowca i to oblukać bo może była to niegrozna stłuczka ;-)
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
GangstaMarc

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: GangstaMarc »

1. zmieniany przedni pas
2. brak oryginalnych spinek.
3. złe spasowanie strony pasażera z przodu, zdecydowanie inny odcień

Zwróć dużą uwagę na przód - myślę tu o podłużnicach. Ale mam dziwne przeczucie że dzwon był potężny :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Sony »

Jak widzę dopisek TOP i opis, że śliczny, piękny, wyjątkowy i bezwypadkowy oczywiście to już mi taki Tolek pod paragraf podchodzi :D

1. Ewidentnie inny odcień błotnika
2. Po zdjęciach to wygląda tak jakby prawy reflektor był nowy, a lewy używka :P (walony z lewej strony :> ?)
3. Kiera lekko ściorana, w tunelu za gałką zmiany biegów jakieś dziwne przetarcie, to samo na fotelu kierowcy.
4. Kurde pod maską to normalnie jak nówka z salonu :shock: :lol: Niech się uczą fabryki od handlarzy :D Albo świeżo po jeździe i konkretnej przygazówce miało auto zdjęcia robione albo koleś myśli, że płyn chłodniczy w zbiorniczku musi być do pełna :D

Autko mocno podejrzane :) Sprawdź też daty na szybach ;) Ja bym odpuścił, ale obejrzeć można.
Królik
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2011, 11:28

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Królik »

dzięki za dokładne przyjrzenie się, będzie to praktycznie mój pierwszy samochód (poza maluchem którego miałem kilka lat temu:) ) i w tych sprawach jestem zupełnie zielony.

Teraz pozostaje tylko kwestia czy opłaca się go brać do stacji diagnostycznej i sprawdzać. Liczę się z tym ze 11 letni samochód mógł mieć jakąś przygode, ale jeśli była to tylko stłuczka i została dobrze naprawiona, jestem w stanie to zaakceptować.

Co o tym myślicie? Odpuścić sobie czy dać fachowcom zeby sprawdzili czy nie zostawia 4 śladów ;) i jeśli Ok to brać ?

Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/seat-toledo-2-3-v5-ze ... 19211.html

Duża różnica w spalaniu przy takim silniku i jak tu ewentualnie z założeniem gazu? Dobry do takiego silnika?

Przepraszam za tyle pytań naraz ale widzę za na tym forum chętnie pomaga się innym :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: kornat »

Jakby lampa po stronie kierowcy od zewnątrz miała inną śrubę (lekko przyrdzewiała) oraz nie wiem czy tak na zdjęciu wyszło, ale zaślepka poduszki kierowcy jest bardziej przesunięta w lewą stronę.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Danielek. »

Wydaje mi sie ze kierownica byla obszywana.
loockas

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: loockas »

Królik pisze: Duża różnica w spalaniu przy takim silniku i jak tu ewentualnie z założeniem gazu? Dobry do takiego silnika?


Sam silnik gazuje się dobrze (w sensie znosi gaz), ale montaż wymaga dokładności. To są słowa dwóch warsztatów, w którym jeden z nich w końcu zamontował SGI u mnie. Bawili się dwa dni i wyszło całkiem ok. Po przejechaniu 1000km i drugiej regulacji było już bardzo ok i obecnie już ciężko odróżnić paliwo na którym się jedzie. Weź jednak pod uwagę koszt instalacji w tym silniku. W 1.8 zapłacisz za SGI ~2,5kzł. W V5 musisz się liczyć z zakresem 3,3-3,8kzł. Spalanie wychodzi mi ok 10,5-11,5l w trasie i póki co 12,5l w mieście.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: jakub_bb »

klapa z tułu krzywo lezy troche, generalnie bardziej bym sie zainteresowal tym czarnym po pierwsze jesli cokolwiek bylo robione malowane i bylo to niegrozna stluczka to na czarnym lepiej to ukryc niz na srebrnym, mnie osobiscie by wkurzal inny odcien blotnika ;p
sciagnac ta naklejke z tylu i wsadzic oryginalny gril i ladne auto sie wydaje przynajmniej. Widze ze jestes z Radomia wiec autko stoi u Ciebie w miescie. podjechac zobaczyc zawsze mozna :)
ODPOWIEDZ