[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Danielek. »

Dokladnie tak jak piszesz temp ustawiona byla na max zimne pow.Zdziwilomnie wlasnie to ze ten dymek byl bez zapachu i szybko sie rozchodzil,jego temp nie moglem poznac dodytkiem bo wtedy klima chlodzila jak on lecial.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: tony »

nie żuj więcej podczas jazdy winterfresh :DDD
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Danielek. »

To Tolek zaaplikowal sobie winterfresha i mi huhal w twarz :-P
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

nagrałem filmik na którym mniej więcej słychać jak działa moja klima. chłodzi dobrze ale od jakiegoś miesiąca prawie w ogole jej nie uzywam, boje sie zeby kompresor sie nie uszkodzil ;D

http://www.youtube.com/watch?v=0aIlP75p9EU

wymieniłbym dla pewnosci sprzęgło kompresora, ale chciałbym to zrobić razem z wymianą amortyzatora napinacza (strasznie szybko, mocno sie nagrzewa i lubi postukac), paska oraz sprzęgła alternatora a to juz jest dosc spory wydatek wiec musze sie narazie wstrzymac.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: jakub_bb »

bartekmk, ja bym chyba poki sie tym nie przejmowal a przynajmniej na juz skoro dziala to ok, a jak masz w planach wymiane napinacza to wtedy sie tym zajmij :)

przeczytałem cale 21 stron tego tematu, troche sie usmialem, szczegolnie z powtarzajacych sie pytan dlaczego klima sie w zimie nie wlacza :-D
jesli chodzi o nadmierne parowanie szyb to czestym problemem jest zacinajaca sie klapka obiegu zamknietego, problem juz jest powszenie znany :)

Ciekawe czy ktos ma jakis pomysl na moj problem :-P

mowiac w jak najwiekszym skrocie, climatronic nie potrafi utrzymac temp na dluzsza mete.
najbardziej irytujace jest to w zimie, kiedy jade na trasie mam ustawione 21*C w trybie AUTO i jest fajnie. minie jakis czas powiedzmy 1h robi sie chlodniej, no to bach mu do pieca 23*C ustawiam. znowu jakis czas jest fajnie az znowu zacznie robic sie chlodno. Raz mi bylo tak zimno ze ustawilem 26*C to znowu za goraco, zjechalem na 24*C zrobilo sie ok i za chwile znowu lekko chlodem zawiewa.
Wszystko bym mógł zrozumieć ale jade np A3 2000r i jak ustawie 21*C w trybie AUTO to czy lato czy zima moge climatronica w oole nie dotykac. Bo przeciez oto w climatronicu chodzi, a nie zeby tam grzebac raz cieplej raz zimniej
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

jakub_bb, ja przypuszczam, że Nasz typ tak niestety ma :P Swojego czasu w zimę też tak miałem jak opisujesz, ale to były mrozy dość konkretne w okolicach -15 stopni...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

A ja bym zainteresowal sie czujnikiem temp. wewnetrznej, jezeli przeklamuje to wystepuja powyzsze objawy.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Czujnik ten znajduje się za tymi 'kratkami' panelu climatronika. Zerknij, czy sie kratka nie zapchała kurzem - może nie dochodzi do niego temperatura otoczenia.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: powe88 »

Ostatnio mi klima lekko zaczęła chłodzić mam climatronik. Klima się załącza.

Pod maską mi się pokazał płyn zielony z lewej strony patrząc od przodu samochodu zaraz koło chłodnicy do czego służy ten "pojemnik" owalny i czy ma jakiś związek ze słabym chłodzeniem.
Proszę o ewentualne wyliczenie kosztów naprawy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Danielek. »

Ta zielona substancja pojawila sie bo masz w tym miejscu nieszczelnosc,a slabe chlodzenie jest spowodowane wyciekiem gazu,podejrzewam ze uciekl w miejscu w ktorym pojawil sie ten zielony plyn.
ODPOWIEDZ