Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: maniekmc »

Przecież można równie dobrze, zetrzeć gumową powłokę, kupić pastę polerską drobnoziarnistą i z nią się pobawić. Teraz mi się nie chce ale na wiosnę się chyba za to wezmę i wypoleruje na 12 klasę czystości... :lol:
[center]Obrazek[/center]
ADIWWL

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: ADIWWL »

Ja w sumie miesiąc temu malowałem ale narazie jest idealnie nic nieschodzi ale podejrzewam ze jak bym pomalował bez zmatowienia jak polecaja na tej farbie tylko pomalowałbym to pewnie dosc szybko by zeszło
ap05

konserwacja skórzanej kierownicy

Post autor: ap05 »

czy ktoś mógłby polecic jakąś metodę lub środki do maskowania drobnych przebarwień skóry na kole kierownicy.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: CYRULIK »

Najleprzy i najprostrzy jaki znam to pasta do obuwia, tylko nie kiwi bo brudzi łapy, dobra jest taka w płynie Ara z papuga tylko niezawiele w miejscach szycia, lub odsaczyć nadmiar recznikiem zdaje egramin na 5.
A do konserwacji skórzanej tapicery mam super paste na bazie pszczelego wosku.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2008, 22:32 przez Baidu [Spider], łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: Kitaj »

a co do skóry to mozna uzyc zwykłego kremu nivea ;] W koncu do skóry sam próbowałem na siedzeniu motocyklowym tylko tak nałozyc, troche potrzec tak do ok 5 min a pozniej to co zostało szmatka albo recznikiem papierowym zetrzec

ale to nie w przypadku jakis uszkodzen czy przebarwien tylko do najzwyklejszej konserwacji
Ostatnio zmieniony 07 lis 2008, 22:39 przez Kitaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: CYRULIK »

Kitaj pisze:ale to nie w przypadku jakis uszkodzen czy konserwacji tylko do najzwyklejszej konserwacji

????????????????????
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: Kitaj »

tfu miało byc przebarwien przepraszam :) juz zmieniam
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: ww200 »

Ja ostatnio kupiłem preparat do renowacji skóry,rewelacyjna rzecz a do tego pełna gama kolorów.Po nałożeniu 3 warstw na kierownicę wygląda jak nowa i się nie brudzi.Jak będę pamiętał to podam nazwę.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: peter174 »

podaj podaj czekamy .. czas i moją kierę oraz wajhę od biegow przeczyscic i przekonserwowac
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: Tomek »

W moim Tolku była ładna kierownica dopóki nie wyczyściłem jej jakąś chusteczką nasączoną środkiem czyszczącym (kumpel mi tak poradził :( ). Tak więc jak by ktoś podał nazwę dobrego preparatu żeby usunąć przebarwienia czekamy na info.
ODPOWIEDZ