[1M] Centralny z kluczyka kaput

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
GangstaMarc

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: GangstaMarc »

damian1231795, na pewno nowy pilot + programowanie można dostać w ASO, ale to dopiero będzie wydatek. Najlepiej kupić pilot na allegro i dorobić grot tam gdzie dorabiają kluczę. Nie trzeba mieć laptopa ^^ Można znieść stacjonarkę do garażu. Kabel to wydatek rzędu 30 zł. W Kielcach niestety raczej teraz nie bywam bo bym Ci zaprogramował. To parę minut roboty. Chyba, że będziesz w okolicach Opatowa to mogę pomóc.

Nigdy nie dorabiałem kluczyka więc nie wiem gdzie u nas można to załatwić. Programowanie natomiast zrobi ktokolwiek kto ma kabelek i umie posługiwać się komputerem ^^

Jest dorabianie w CK:
http://allegro.pl/vw-seat-skoda-kluczyk ... 30302.html
Hmmm... sporo kasy moim zdaniem.

Wolałbym kupić jakąś używkę, u rzemieślnika dorobić sam grot i samemu sobie zaprogramować. Czyli jakiś grot:
http://allegro.pl/kluczyk-grot-surowka- ... 96758.html
+ używany pilot (do 100 zł się kupi)

albo jakiś scyzor:
http://allegro.pl/vw-seat-kluczyk-pilot ... 85911.html

:)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: damian1231795 »

To muszę szukać kogoś z kabelkiem i spróbować zaprogramować ten pilot co mam bo wygląda na dobry a drugi kluczyk dorobię sobie bez pilota tylko sam grot(podobno w castoramie dorabiają). Myślałem że będzie coś w okolicy taniego to bym się nie bawił tylko zapłacił i by mi zrobili ale jak mówisz że nie słyszałeś o takim zakładzie to muszę se sam jakoś poradzić. Dzięki za info może mi się uda.

A czy próbowałeś kiedyś programować pilot bez vaga bo są różne sposoby ale z jednym kluczykiem nie działają może jak dorobię drugi( tylko sam grot) to uda mi się zaprogramować ale podejrzewam że ten sposób działa jak jeden z pilotów jest już zaprogramowany tylko chcemy drugi do programować?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Pawlik5002 »

witam, mam problem z pilotem po wymianie baterii. Pilot wcześniej otwierał i zamykał tylko z bliska, po wymianie baterii pilot nie reaguje, dioda miga i przy otwieranie i zamykaniu. Jak mogę rozwiązać problem?

Pilot na dwie baterie cr2016, 433MHz z dwoma przyciskami (zamykanie, otwieranie) + mała czerwona dioda.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: peter174 »

spróbuj zaprogramować pilota ponownie ... opis jest na forum
Ostatnio zmieniony 09 sie 2011, 15:20 przez peter174, łącznie zmieniany 1 raz.
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Pawlik5002 »

właśnie o to chodzi, że żaden z opisanych sposobów nie działa... wydaje mi się, że za pomocą vaga mozna to zrobić, tylko jak?...
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: powe88 »

Jak dioda miga to pilot wcale nie musi być sprawny po wymianie baterii polot się nie rozkoduje. Więc spróbuj jeszcze raz złożyć go na spokojnie. Chyba ze między czasie odłączyłeś akumulator w aucie to musisz dodać go albo sposobem ręcznym albo vagiem. Vagiem robi się to w 15s.
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Pawlik5002 »

Nie bardzo wiem kiedy mógł się uszkodzić... w jaki sposób mogę jeszcze sprawdzić czy nie jest uszkodzony? Akumulator nie był odłączany.

A można instrukcję do vaga?

dodam, iż klucz w którym jest ten pilot działa tzn. normalnie otwiera zamek, odpala, itp.

Wiesz może czy jest to pilot radiowy czy na podczerwień? W serwisie telefonicznie powiedzieli, że to pilot radiowy ale pewności nie mam...
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: powe88 »

Pilot masz radiowy,

Pawlik5002 pisze:iż klucz w którym jest ten pilot działa tzn. normalnie otwiera zamek, odpala, itp.

Auto odpala bo masz pastylkę immo osobno w pilocie, do otw. i zam. wystarczy tylko grot

Szukanie nie boli dla przypomnienia proszę:

Dodawanie przez vag kluczyka pilota

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Pawlik5002 »

dzięki, wszystko działa. Pilot się rozkodował.
W dodatku spawdzałem po jakim czasie może się rozkodować od wyjęcia baterii i u mnie wygląda to na 2 minuty.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: spec »

To chyba zależy od pilota. Ja jeździłem z zepsutym pilotem bez baterii 2 miesiące. Po tym czasie przelutowałem pilota założyłem nowe baterie i już wszystko działało.
ODPOWIEDZ