[ALL] Nowe nieseryjne radio

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: damian1231795 »

regii.kr W alpinie jest chyba wbudowana pamięć? U mnie chyba nic nie da zmiana kabelka bo najprawdopodobniej nie mam stałego zasilania ani w jednym ani w drugim a uważam tak ponieważ radio mi teraz gaśnie po wyjęciu kluczyka czyli czerwony kabel nie ma stałego zasilania i radio traci ustawienia czyli na żółtym też nie ma pądu po wyjęciu kluczyka.Co wy na to, możecie mi coś poradzić?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: regii.kr »

na czerwonym w tolku jest stały a na zółtym jest postacyjkowy alpine nie posiada stałego zasilania bo rozładowuje akumulator musi być po kluczyku .Stare blaupunkty miały wbudowany akumulator i miały stałe zasilanie działały na 1+ lub na 2++ zależy od właczenie radia jak się zgasiło z kluczyka to sie trzymało włacznik i po 3 sek działał bez kluczyka
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: damian1231795 »

A jak zasilanie będzie podłączone na stałe a pamięć po kluczyku to radio powinno gasnąć po wyjęciu kluczyka czy nie?Chodzi mi o to czy na pamięć musi iść prąd aby radio chociaż się włączyło czy wystarczy tylko jeden kabel zasilający?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: wojtekm »

Po przepięciu kabelków nadal sie wyłącza po wyjęciu kluczyka. Zaraz ide sie pobawić w ustawieniach
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: regii.kr »

stały + masz mieć na zółtym a czerwony postacyjkowy.
radio jak ma chodzić na stałe to musisz mieć kostkę iso na iso i polutować 2 kabelki do jednego : czerwony + żółty do przewodu ze stałym napięciem i radio będzie grało cały czas bez kluczyka :-)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: wojtekm »

Ee to jak tak to nic nie zrobie narazie bo nie mam lutownicy bo nie jestem w PL.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: regii.kr »

to możesz tą iso od radia tulko szkoda niszczyć oryginalną
axl

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: axl »

Witam

Śmigam moim toledkiem od ponad roku i od niedawna moj stary wyslużony (ale bardzo dobry) vdo dayton nie chce czytać płyt, laser zabrudzopny ale nie ma możliwości jego wymiany, czyszczenie nic nie dało...

z seryjnych glosnikow jestem zadowolony, jednak wraz z nowym radiem mysle nad dołożeniem tuby pewnie wraz z wzmacniaczem

pytanie jest takie, czy dostając od żony przyzwolenie na wydanie 1000zł jestem w stanie cokolwiek zrobić?

odnośnie radia priorytetem jest możliwość odtwarzania z usb lub karty sd, raczej nie kupie żadnego "no name'a" vdo daytona zastąpiłem jakimś roadstarem ale różnica w jakości jest ogromna, lubie drobrą muzę a tym samym dobrą jakość więc na pewno chciałbym coś z trójki Alpine/Sony/Blaupunkt, JVC odpada z racji dużej ostatnio usterkowości (przynajmniej w internecie jest dużo tego typu opini) Na forum BBTP.pl odradzają także Sony

Mam swoje typy jednak z chęcią zobacze i podsykutuję nad innymi opiniami

pozdrawiam!
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: olinek2 »

Ja mam Kenwooda KDCBT60U i jestem bardzo z niego zadowolony :)
Ma regulowane kolory, to do Tolka da się dobrać idealnie :)

Żeby grało i brzmieniowo i mocowo ok, to trzeba koło 2kPLN wydać, chyba że rezygnujemy z jakości.
Ja wzmacniacz upolowałem tanio, Infinity Kappa za 350zł używany w dobrym stanie, a skrzynkę sam robiłem i liczyłem pod głośnik STX'a który jest dość tani i dobry brzmieniowo.
ODPOWIEDZ