Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

Sony, z tego co wiem to w ASO nie ma tej folii na metry. Ona ma już odpowiedni kształt.
Ja wkładałem zwykła folię malarską dociętą pod kształt drzwi.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

U mnie egzamin zdały sporej wielkości worki na śmieci z dość grubej folii (oczywiście odpowiednio docięte).
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

koti, no ja nie chcę pytać w ASO o tą folię :) Sam sobie ją dotnę tylko nie wiem ile będę jej potrzebował ;-) No ale dobra, w sumie więcej kupię i zapas będzie...
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: scyzoro »

cześć
byłem już w tej firmie co mi nabijała klimatyzację, twierdzi że wszystko przeprowadizli prawidłowo, jeszcze przy mnie zdejmowali filt- jest cały mokry. Sam też nie zauważyłem by był zle wsadzony, ich zdaniem po prostu mam gdzies indziej przeciek a objawil sie wlasnie teraz bo sa bardzo duze opady deszczu. Nie mam pojecia gdzie szukac tego przecieku, na oslonie filtra -czarnej gumowej jest malutkie pękniecie sproboje je zalepic silikonem dekarskim dodatkowo ich zdaniem ta gumowa oslona nie jest juz tak elastyczna i nie dochodzi do podszybia i to moze powodowac rowniez przeciek. Inna sprawa ze z drugiej strony- od kierowcy niby pokazywal mi podszybie (bez rozkrecania tylko podwazajac) ze jest tam glebiej zólte plamy co swiadczy o obecnosci wody a wiec to nie od blednie zalozonej oslony filtra.
Nie byli wstanie stwierdzic do konca gdzie jest przeciek ani czy kanaly splywowe przy kołach sa drożne- podobno trzeba wszystko zdejmowac cale podszybie i kola zeby to posprawdzac.
Sam raczej tego nie naprawie nie mam nawet warsztatu, czy sa jacys fachowcy ktorzy sie zajmuja tymi sprawami?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Nie jest to kwestia założenia filtra tylko założenia jego czarnej osłony (nad nim). Skoro filtr jest mokry to na pewno źle ją założyli. No chyba że jest dziurawa w co szczerze wątpie.

Ta firma to się ASO nazywa ;)
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kuba88w »

Miałem podobny problem po źle włożonej osłonie filtra kabinowego, kapało mi po stronie pasażera na dywanik. Wyciągnąłem osłonę okazało się, że była zagięta, efekt? połowa filtra mokra i woda przy klapce wlotu powietrza.....
fajfen
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2011, 18:01

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: fajfen »

siem. jako swiezak na forum wyczytalem o problemie wody i sposobach usuniecia. Silikon sprawe zalatwil, na progu susza, wszystko gra. Zauwazylem tez jeszcze jeden istotny byc moze element - uszczelka na samym dole drzwi, a w zasadzie jej zamocowanie w stosunku do otworow odplywowych z komory drzwi. Ona ma lekki spad w kierunku do wnętrza auta (jest wyprofilowana do drzwi) i zakrywa w dodatku praktycznie cale otwory. w momencie gdy woda wydostaje sie z drzwi przez owe otwory trafia na uszczelke pochyloną do srodka auta, co sprawia ze zamiast uchodzić na zewnątrz, trafia do wewnatrz na próg. w miejscu gdzie sa otwory naciąłem lekko uszczelke tak zeby odsłonić światło otworów, zeby woda mogla bezpośrednio walić na zewnątrz auta. narazie wszystko dziala. pozdrawiam
Fajfen
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: SebaR »

Oczywiście dziś dopadł mnie ten sam problem fabryczny. Zgłębiłem temat, postanowiłem zaimputowąć uszczelkę typu P. Szybie dwa pytania do speców którzy ten problem już mają za sobą.
Rozumiem że uszczelka przychodzi pomiędzy karoserie i tą czarną blachę.

1. Skoro uszczelka typu P wygląda jak literka mniej więcej P :) to którą stroną przyklejać żeby było dobrze., znaczy się gdzie idzie brzuszek i w którą stronę

2. Czy aby zamontować uszczelka muszę zdjąć tą czarną blachę czy tylko wystarczy poluzować śruby które trzymają blachę, nałożyć i dokręcić.

Nie bardzo chcę dotykać szyby, da się to zrobić bez odkręcania jej mocowania ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

SebaR, tak uszczelka jest między blachą a karoserią.

Hmmm... Ja podwójną uszczelkę typu P miałem, więc z obydwu stron była w kształcie literki 'P". Zresztą nie spotkałem się z pojedynczą.

Co do montowania to dasz radę i bez ruszania szyby. Jak poluzujesz śruby to powoli dasz radę, ale większy komfort jest jak szybę podkleisz. Mi uszczelka po zimie puściła, więc będę się bawił w metodę ASO, czyli folia :)

Oczywiście przez przyklejeniem uszczelki wyczyść to miejsce benzyną ekstrakcyjną ;)

Powodzenia!
flow

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: flow »

A ja mam takie pytanko, mianowicie ostatnio byłem zmuszony do wymiany podnośnika szyby z przodu od pasażera. Od kilku dni zaczęła pojawiać mi się woda w aucie, czy przez te jedne nieuszczelnione drzwi, woda może się dostawać do tyłu i delikatnie pod dywanik kierowcy? Bo nie wiem czy brać się za wszystkie czy wystarczy tylko te jedne... :|
ODPOWIEDZ