Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: migacz1981 »

Dowiem się dziś szczegółów w pracy i napiszę jak to wygląda od strony finansowej. swoją drogą mam taką przestrogę kupiłeś auto z zagranicy to do póki go nie zarejestrujesz to nie trzymaj go byle gdzie,bo to jest najbardziej łakomy kąsek dla złodzieja
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:
Sony pisze:Wystarczy wjechać do podziemnego garażu i pozamiatane.
Sony jestem mimowolnym użytkownikiem takiego urządzenia w aucie firmowym i uwierz mi działa nawet pod ziemią a jeżeli coś przy nim majstrujesz to za chwile masz grupe interwencyjną na karku a koszt to abonament 50pln na m-ąc w firmie Impel także jak autko chodliwe to nie zaszkodzi a mi nawet pomogło,bo wykpiłem się od zdjęcia z fotoradaru i przepraszam za OT


Ciekawe jak to dziala, GPS i GSM w zamknietych scianach "leza i kwicza", a o innych technologiach nie slyszalem. Chyba, ze jak auto znika z "ekranu" to po okreslonym czasie wykonywany jest telefon z centrali i przy braku odpowiedzi wysylany patrol, ale takie cos tylko w abonamencie kupisz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: vwir »

Gdy wjadą do podziemnego garażu to akurat dobrze, bo można ustalić ostatnią znaną pozycję i namierzyć tenże garaż. Gorzej, jeśli wjedzie do tira, ale tak się chyba kradnie znacznie droższe auta.
stelma1000
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2010, 11:39

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: stelma1000 »

Gizmo pisze:stoi u nas u handlkarza podobne a auto, potrzebuje wiecej danych vin itd, jest lekko obnizony i bez pakietu spojlerów, ale moze warto byłoby sprawdzić. zadzwoń 515-510-754 nie chce robić nadziei, bo i daleko i są różnice ale.... kto wie....


numer VIN: VSSZZZ1MZ1B026708
moja rejestracja: DPL 29LV
jeśli dałoby radę to z góry dziękuję za sprawdzenie i pomoc :)

mogę opisać kilka charakterystycznych detali jakie miał: lusterko wsteczne fotochromatyczne uszkodzone (rozlany w środku płyn), na kierownicy po lewej stronie na tej atrapce poduszki powietrznej delikatnie schodziła skórka taka warstewka gumy czy czegoś. Miał wyjęte radio fabryczne i zmieniarkę, prawy wylot powietrza miał pękniętą w środku prowadnicę dlatego w pionie nie dało rady dokładnie ustawiać kąta nawiewu. Ogólnie to była wysoka opcja: miał fabryczny alarm z sensorami ruchu w światłach nad siedzeniami z tyłu, elektryczne szyby, elektrycznie chowane lusterka, miał przejechane około 198 000 km. Aha nie miał halogenów z przodu, Z prawej strony zderzak bardzo delikatnie przytarty i lewe tylne nadkole było delikatnie puknięte. Lekko przyciemnione tylne światła
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:Ciekawe jak to dziala, GPS i GSM w zamknietych scianach "leza i kwicza", a o innych technologiach nie slyszalem. Chyba, ze jak auto znika z "ekranu" to po okreslonym czasie wykonywany jest telefon z centrali i przy braku odpowiedzi wysylany patrol, ale takie cos tylko w abonamencie kupisz.
Firma Impel przy tym urządzeniu,które ja mam wiem bo dziś do nich dzwoniliśmy z moim kierownikiem (z ciekawości) do nich,zapewnia o działaniu urządzenia nawet na podziemnym parkingu i o działaniu urządzenia po odcięciu zasilania przez długi okres czasu.Urządzenie + montaż to 200 pln i przy takiej opcji jak ja mam czyli monitoring auta i paliwa ok.50 pln/miesiąc cena zależy od ilości samochodów monitorowanych.Jako ciekawostkę podam że po tym co od nich usłyszeliśmy postanowiliśmy sprawdzić sami jak to wygląda z zasięgiem i zadzwoniliśmy do drugiego oddziału naszej firmy,który mieści się na dawnym radzieckim lotnisku w okolicach Kołobrzegu a tam są specyficzne hangary na samoloty kto był ten wie o co mi chodzi i jeden z naszych samochodów wjechał do takiego bunkra i sygnał był ale kierowca zasięgu w telefonie nie miał i musiał wyjść żeby do nas zadzwonić także nie ściemniali.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: szymekgd »

Ciekawi mnie na jakiej zasadzie to dziala.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: neostar »

Odbiornik gps + telefon przemysłowy. Domyślnie wysyła dane do serwera przez gprs a jak ma mniejszy zasięg to sms. Antena zewnętrzna do telefonu zapewnia lepszy zasięg niż telefon. No i akumulator dodatkowy do urządzenia.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: tony »

taniej wyjdzie jednak chyba polisa AC...
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: migacz1981 »

600 pln na rok + 200 montaż.Wiedza,gdzie jest żona jak wezmie auto- BEZCENNE ;-)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: Danielek. »

Pany a co powiedzie na zabezpieczenie typu Zeder?? http://www.zeder.pl/
Producent podaje ze niby nigdy nikomu jeszcze nie udalo sie zlamac tego systemu,ogladalem kilka testow min te ktore sa tez na ich str i prubowali roznych sposobow i proby sie nie powiodly.
Dla forumowiczow z mazowsza pkt montazu jest w Zabkach na ul Wolnosci 50.
Moze ma ktos juz zainstalowany taki system lub mial z nim stycznosc i moze pow cos od strony uzytkownika,bo wiadomo ze producent pisze same superlatywy.

Zdjecie mizerne bo ze str producenta


[img][img]http://img32.imageshack.us/img32/5318/53795831.jpg[/img][/img]
ODPOWIEDZ