Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
polomaski
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2011, 17:12

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: polomaski »

ogólnie byście polecali benzynę oczywiście w gazie czy 1,9 TDI chodzi o oszczędność i bezawaryjność, z jednej strony spalanie dieselka mi pasi ale z drugiej zastanawiam się nad naprawami jeśli coś wyjdzie to kasa konkretna, tak naprawde kupując diesla nie wiesz czy było katowane turbo i tak naprawde ile ma przejechane i jak jest utrzymany...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: szymekgd »

Jezeli duzo jezdzisz to TDI, jezeli uzytkujesz auto sporadycznie to benz/gaz
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Daro_70 »

Co do kiery to i ja powiem , że nie jest wyznacznikiem zużycia. Też jak kupowałem była w niewielkim stopniu zużyta. Najechałem raptem 25 tys. a wyglada jakby miała z 250 tyś. Nie wiem może dlatego że deko ręce pocą mi się. Dodam że mam plastikową kiere.
czanin
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:00

Czy warto kupić?

Post autor: czanin »

Witam.
Aktualnie jestem posiadaczem Daewoo Lanosa i zastanawiam się, czy nie kupić sobie Toledo? Wciąż się waham, bo ze swojego auta jestem zadowolony, całego go wyciszyłem, dałem amortyzatory gazowe i jazda stała się bardzo przyjemna. Do tego Koreańczyk się nie psuje, a mimo to Toledo jakoś mnie kusi. Sam nie wiem czego spodziewać się po takim aucie? Trochę boję się bagażnika i nie wiem czy Seat wewnątrz oferuje sporo miejsca? Nie wiem też jak wyciszenie i komfort jazdy?

W każdym razie w moim mieście pojawił się pewien ciekawie wyposażony egzemplarz i proszę Was o ocenę tego auta. Kolor mi nie leży, ale wyposażenie jest całkiem dobre.

http://otomoto.pl/seat-toledo-bogata-we ... 01081.html
GangstaMarc

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: GangstaMarc »

Zachęcam do przeczytania regulaminu i przywitania się w odpowiednim dziale :)

Co do autka to wyposażenie to raczej norma jak na tolki z zachodu. Albo kierownica albo mieszek skrzyni zmieniane bo takiej mieszanki to jeszcze w życiu nie widziałem. Fotel pasażera wygnieciony strasznie. Ja mam w swoim przejechane 200k i na takich samych fotelach praktycznie nic nie widać.

Więcej po tych zdjęciach się nie da powiedzieć. Brak zdjęć komory silnika, a jakość fotek za słaba by coś ciekawego dojrzeć.

Edit: Niektórzy Ci napiszą o braku zaślepki na złączu diagnostycznym, ale moim zdaniem to żaden problem ^^
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: vwir »

Kurcze, tak sie przyglądam i nie widzę, gdzie widzisz ten wygnieciony fotel pasażera. Już bardziej wygnieciony jest fotel kierowcy od strony drzwi.
Mieszek zmieniany na 100%, ale to akurat nie dziwne - te mieszki nie są zbyt trwałe. Patrząc na kierownicę - spodziewaj się przebiegu rzędu 200-250 tys. Swoją drogą - ktoś nie podał przebiegu, czy to ja go nie zauważyłem?
GangstaMarc

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: GangstaMarc »

Jak to gdzie... w klasycznym miejscu gdzie w tych fotelach rura chce wyjść przez obicie. Świadczy to o bardzo dużym przebiegu ewentualnie o zbyt dużej dupie kierowcy :evil:


Edit: Omg... popełniłem "faila". Oczywiście cały czas mi chodzi o fotel kierowcy :) Sorki.

Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:[...]Patrząc na kierownicę - spodziewaj się przebiegu rzędu 200-250 tys. Swoją drogą - ktoś nie podał przebiegu, czy to ja go nie zauważyłem?


"pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany" sprzedawca zapomnial jeszcze dodac, ze uzytkowala niepalaca kobieta ;) Ale skoro "serwisowany w ASO" to moze sie myle...
czanin
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:00

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: czanin »

Dziękuję za odpowiedzi.
Wnioskuję zatem, że auto nie jest godne uwagi.
Ciekawi mnie jeszcze, co to za dziura w chodniku? Mam swoje auto w tym samym roczniku i czegoś takiego u mnie nie ma. :-D
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Roxon40 »

Może i mały detal ale drażniący oczy to brak zaślepek z alufelg :-D
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ