[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
flex80
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2010, 18:21

[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Post autor: flex80 »

Panowie czy da się wymienić uszczelniacze zaworów bez rozbierania głowicy.chodzi o toledo 1m 1.6 8v
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 12:29 przez flex80, łącznie zmieniany 1 raz.
spin1487
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2011, 12:33

[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Post autor: spin1487 »

najprawdopodobniej tak co prawda w tym silniku jeszcze tego nie robiłem ale wydaje mi się ze nie powinno być z tym problemu
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Post autor: olinek2 »

Bez problemu po dorobieniu sobie świecy z rurką, żeby puścić ciśnienie w komorę spalania. Ja u siebie wymieniałem uszczelniacze koło marca chyba, jak dobrze pamiętam. W sumie różnicy w konsumpcji oleju nie zauważyłem, więc zastanawiam się nad wariantem z wymianą pierścieni, bo kompresja jest idealna. Podobno nasze pierścienie zbierające mają wadę konstrukcyjną i warto podmienić je na pierścienie od VW z tym że klasyczne ze sprężynką.
Koszt takiej zabawy to koło 400zł za części, nie piszę o robociźnie, bo robię sam :) Natomiast same uszczelniacze to grosze :) Z wymianą nie ma większych problemów, poza tym, że trzeba rozpiąć rozrząd (tu trzeba uważać na czujnik halla na wałku rozrządu, bo zdejmując wałek bez zachowania ostrożności można ten czujnik połamać). Ja dorobiłem sobie klucz do rolki napinacza specjalny i obyło się bez odkręcania łap silnika :)
Awatar użytkownika
lukasz578
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:36

[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Post autor: lukasz578 »

da rade ale suma sumarum wyjdzie ci tyle samo czasu na zakładanie uszczelek na zawory bez zdejmowania głowicy jak ze zdjęciem jej .. ja zdejmowałem w golfie 3 1.8 glowice i bez plantowania zrobiłem jeszcze pare tyś przed sprzedażą i latalem nim co tydzień po 400 km w golfie 4 1.6 8 v nie zdejmowałem ale roboty więcej gdyż to robota dla 2 osób jeśli niemasz przyżadu do wciskania zaworów jeden naciska drugi pierd... sie z metalowymi zabezpieczeniami na zawory ..przerąbane
Kiero
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Wymiana uszczelniaczy zaworów

Post autor: olinek2 »

Jak masz przyrząd to idzie moment :) Aczkolwiek wiadomo, że najszybciej we dwie osoby robić, ważne by ta druga wiedziała co robi :P

Mnie zeszło dłużej, bo dorabiałem klucz do rolki napinacza no i trochę musiałem zmodyfikować wyciskacz do zdejmowania zamków.
ODPOWIEDZ