[1M] Brak światła w drzwiach

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: Joe*Quarry »

temat nie używany od roku ale to nic. i co Endriu jaka była przyczyna twojego problemu? u mnie też ostatnio coś się popsuło ponieważ podczas otwierania przednich prawych drzwi nie zapala się oświetlenie samochodu wewnątrz, nie zapala sie światło w drzwiach :/ i nie wiem jaka przyczyna a jeszcze nie byłem u elektryka. a zaś w przednich lewych po włożeniu kluczyka w drzwi i przekręceniu w prawo zamykają sie tylko drzwi kierowcy reszta rygli ani drgnie no i nie domykają się szyby jak przytrzymam trochę dłużej kluczyk. a po przekręceniu w lewo wszystkie drzwi się otwierają no i szyby idą w dół jak kluczyk przytrzymam. zamykam samochód centralnym w kluczyku ale denerwuje mnie to że coś nie działa w aucie i niby to mikrostyk ale też pewny nie jestem
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: koti »

Poczytaj TUTAJ
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Nick_2
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2010, 11:28

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: Nick_2 »

odkopie nieco temat. W seacie toledo II kolegi jest problem z modulem komfortu. Nie ma swiatełka w drzwiach kierowcy, nie działa brzeczyk przy wlaczonych swiatlach i otwartych drzwiach i nie zapala się lampka wnetrza przy otwarciu drzwi kierowcy. Zczytałem błędy modułu komfortu i faktycznie było ich kilka, ale po skasowaniu nowe sie nie pokazuja a lampka dalej nie działa. Kupiłem drugi moduł, z dokładnie takiem numerem jak mój orygilnalny i po jego załozeniu jest to samo. Gdzie jeszcze mozna szukac przyczyny, albo jak sprawdzic czy modul jest faktycznie uszkodzony?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: koti »

Nick_2, polecam TEMAT 1, TEMAT 2.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 20:08 przez koti, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Nick_2
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2010, 11:28

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: Nick_2 »

dzieki za link, ale mikrostyk juz sprawdzałem, nawet zrobiłem zwarcie tych przewodow kóre sa do niego dolutowane i nic to nie daje lampka dalej sie nie zapala. Dodam jeszcze ze central z kluczyka zamyka mi sie tylko od strony pasazera, jak zamykam kluczykiem drzwi od strony kierowcy to tylko te drzwi sie zamykaja a inne nie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: vwir »

Zerknij na wiazke kabli idaca z drzwi do auta. Moze sie odpiela wtyczka albo zlamal jakis kabel. Wtyczka z tego co pamietam jest pod ta gumowa oslona pomiedzy drzwiami a slupkiem.
Nick_2
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2010, 11:28

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: Nick_2 »

problem został rozwiązany. winnym okazał sie zamek w drzwiach kierowcy. Po jego rozebraniu i wyjeciu płytki okazało sie ze sciezki sa tak zasniedziałe ze niektorych juz nie było. Zamówiłem zamek a tymczasowo tak na próbe zrobiłem zwarcie pinow w kostce odpowiadajacych otwarciu drzwi (zwarcie mikrostyka) - lampka w drzwiach sie zapaliła i oswietlenie we wnetrzu auta tez działa prawidłowo. Mam nadzieje że jak przyjdzie za kilka dni zamek to i central od strony kierowcy bedzie działał na wszystkie drzwi.
Pozostaje tylko jeden problem związany z brzęczykiem przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach, ob ten dalej nie działa. Może mi ktos powiedziec w jakim miejscu się znajduje? Co moze być przyczyną ze nie ma tego dźwięku?
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: powe88 »

Witam mianowicie na początku nie działało :
*brzęczyk świateł
*rozbrojenie alarmu przez otwarcie drzwi
*światło centrale
*światło w drzwiach kierowcy

Zabrałem się za rozebranie i wymianę mikro styków w zamku po rozebraniu wszystko było w porządku. Dla pewności prze lutowałem luty i złożyłem wszytko do kupy.

Dalej nie działało jak powinno. Rozebranie nic nie pomogło.

Metodą prób i błędów stwierdziłem ze po odłączeniu światła z drzwi kierowcy wszytko zaczyna funkcjonować tak jak powinno .
Dodam ze światełko sprawdzałem w tylnych drzwiach i świeci tak jak powinno więc jest dobre.

Więc pytanie brzmi co może być z tym światełkiem ze mi koliduje z resztą elektryki ??
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: DzieX »

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził przewody w harmonijce.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Brak światła w drzwiach

Post autor: Roxon40 »

No i mnie dopadła choroba nie działającej lampki w drzwiach kierowcy. Tylko u mnie przypadłość jest inna. Jak otworzę drzwi to nie działa a jak zamknę jak jakby na pierwszy skok zamka to lampka się zapala jak zamknę to naturalnie gaśnie. Padł mikrostyk ? Bo tak obstawiam a że zamek był już raz rozbierany bo auto się zamykało i otwierało to pewnie zamek pójdzie już do wymiany :evil: :evil:
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ