[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
anecizda86

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: anecizda86 »

ok dzieki za podpowiedz :)
Awatar użytkownika
roboone
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2010, 19:11

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: roboone »

Dzisiaj jechałem z prędkościa 150km/h wjechalem w droge z dziurami... auto wyczepało i zaczeło chodzić ogrzewanie i nawiew na przednia szybę hehe ;D
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Kitaj »

No i tu sie potwierdza powyższy post kolegi ze kostki dobrze nie stykały a po tych dziurach złapało jakies lepsze polączenie (do następnej dziury :mrgreen: )

PS: Pozdrawiam kolege z Oławy ;-) Możesz też pozdrowić kolege Radzia wożącego sie czarnym Golfem 4 cabrio :-P
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: remiq »

Sorki z odkop, ale tak się zastanawiam, jaki sens ma ustawianie ogrzewania na max? Przecież tam nie ma żadnego zaworu. Płyn cały czas płynie przez nią. Ogrzewaniem steruje klapa w kanale powietrza.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: vwir »

Tak, w 1L nie ma. Ale szymekgd podał uniwersalny sposób, niezależny od auta. A niektóre właśnie mają ten zawór. Miałem taki w Golfie I.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: damian1231795 »

Witam!Mam taki problem że jak jadę wolno albo stoję w korku to mam temperaturę 90*C a jak tylko przyśpieszę to temp. spada do 60*C(w zimę nigdy nie złapał 90*C chyba że stałem 30 min w korku).Czy to jest wina czujnika czy może termostat???
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Sony »

damian1231795, miałem podobnie i winny okazał się czujnik temperatury.
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: mlody158 »

Mi to wygląda na termostat. W dieslu opisze może się komuś przyda w benzynie dokładnie nie wiem jak jest w tym silniku ale w dieslach tdi czujnik temperatury działa cztero-stopniowo i ma 4 fazy: 1- silnik zimny, 2- nagrzewanie, 3- temperatura robocza, 4- przegrzewanie. Że czujnik jest podwójny i 1 dokładnie pokazuje temp do kompa i drugi zaczyna od 30 C i mniej dokładnie mierzy dla wskaźnika na desce rozdzielczej to już chyba wszyscy wiedzą. Ja ost miałem podobny problem i dokładnie wyczaiłem jak działa to wszystko i niepotrzebnie kupiłem (z pośpiechu i nie przemyślenia) oryginalny nowy czujnik zielony jak coś mogę go odsprzedać jakby był komuś potrzebny. Gdy silnik ma temperaturę około 75- 78 C na desce rozdzielczej już powinno pokazywać 90 C. Bardzo łatwo sprawdzić vagiem i dłonią czy termostat czy czujnik.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Sony »

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... 52&start=0

Tutaj jest opisane w jaki sposób VAGiem można sprawdzić czy do wymiany jest termostat czy czujnik.

mlody158, z chęcią odkupię od Ciebie ten czujnik oryginalny :)

Napisz mi na PW ile za niego sobie życzysz :P
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: damian1231795 »

mlody158.Nie posiadam vag-a a nie chce jechać do mechanika a by mi to sprawdził bo pewnie z 5 dyszek zawoła ale jak byś mógł powiedzieć jak ręcznie sprawdzić czy czujnik czy termostat to bym był wdzięczny?

Sony.Podobno Diesel się bardziej nagrzewa jak się jedzie a benzyna jak samochód stoi ale czy to prawda to nie wiem???
A i jeszcze jedno czy jak by był czujnik zepsuty to na climatroniku będzie pokazywać taką samą temp. jak na desce czy może na climatroniku będzie poprawna temperatura???
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
ODPOWIEDZ