[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Jeśli to chrobotanie to też tak miałem i myślałem że to sprzęgło od klimy. Okazało się sprzęgło alternatora.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

Dokladnie chrobotanie, tylko ze jak wylacze klime to ustaje.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Odpisywałem na posta użytkownika Swichu91.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Swichu91
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2011, 15:24

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Swichu91 »

ja juz wiem co jest u mnie łożysko na rolce od kompresora ;/ czyli wymiana całego sprzęgła..
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: woyti93 »

bartekmk, wiadomo co sie stało ? bo u mnie podobne objawy, czasem klima aż stuka. Próbowałem pokazać mechanikowi, chciałem nagrać filmik i jak na złość wszystko akurat chodzilo ok :evil:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

w sumie podejrzewam że może to być łożysko na sprzęgle kompresora, ale na 100% nie jestem pewien. koszt w granicach 150zł chyba. nie wiem czy przez uszkodzone łożysko może polecieć za tym kompresor no i czy to wymienić czy narazie olać.
Awatar użytkownika
Swichu91
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2011, 15:24

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Swichu91 »

u mnie to było łożysko na rolce od klimy wymiana 200 zł nie było potrzeby wymiany całego sprzęgła. ale mam jeszcze do wymiany łożysko na alternatorze bo teraz je słychać.
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Myrcek »

Dziś byłem na diagnozie klimy, objawy były takie że klima chłodziła przez pierwsze 10 minut po odpaleniu zimnego silnika a później dupa blada, wentylatory sie załączały i wyłączały co chwila jak również spręzarka, Pan diagnosta od razu stwierdził że wentylatory do wymiany bo nie chodzą na pierwszym biegu tylko od razu drugi sie załącza i że trzeba od razu całe obydwa wentylatory wymienić... :-/ pytanko - czy to możliwe?
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Danielek. »

Panowie mam taki problem wracajac do domu po ok 60km jazdy z klimatyzacja zaczal leciec z nawiewow jakis bialy "dym" nie mial on zapachu wygladalo to jak para wodna,po dojechaniu do domu podnioslem maske i zobaczylem ze gumowy przewod idacy po podluznicy pasazera jest mokry,klima chodzi bez problemu chlodzi tak jak zawsze.
Orientuje sie ktos co to moze byc?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Bylo o tym, ten dymek to nie do konca para wodna, ale zimne powietrze rozchodzace sie w cieplym, zjawisko dokladnie takie same jak po otworzeniu zamrazalnika. Przyczyna zwiazana pewnie z parownikiem, moze osiagnal zbyt niska temp. ?
ODPOWIEDZ