[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: dziubek6 »

[ Dodano: 2011-05-15, 13:14 ]
koti pisze:
rysiekkk1 pisze:Można to w jakiś prosty sposób "włączyć"?

Można poprzez VAG.
Moduł komfortu 46 adaptation i w zależności co chcesz wybierasz:
kanał 03
Auto lock/unlock: Vehicles will be locked when a speed of 15 km/h is reached
on=1
off= 0

kanał 04
Auto lock/unlock: Vehicles will be unlocked when the ignition key is withdrawn from the ignition lock
on=1
off= 0

kanał 05
IM switch-off: Interior monitoring is activated or deactivated by operating central locking closed twice
on=1
off= 0

kanał 06
Horn sounds when unlocking: Confirmation signal when unlocking
on=1
off= 0

kanał 07
Horn sounds when locking: Confirmation signal when locking
on=1
off= 0

kanał 08
Turn signals flash when unlocking: Unlocking is confirmed by turn signals flashing twice
on=1
off= 0

kanał 09
Horn sounds when locking: Locking is confirmed by turn signals flashing once
on=1
off= 0

kanał 10
Setting for alarm horn: Programming the horn operation when the alarm is triggered appropriate to the legislation
of the countries
1= Rest of
Europe
2= Germany
3= Great Britain


kanały 6 i 7 mam dostępne ale jak przestawię wartości na 1 to i tak nie ma sygnału, także chyba trzeba mieć oddzielną syrenę. Kanał 03 działa. Dzięki koti
1.9 AHF
daniel_1906
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 30 gru 2010, 18:33

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: daniel_1906 »

Witam was mam do was pytanie zamykam auto z pilota drzwi się zamykają i włącza się alarm i niby wszystko ok ale bagażnik się nie zamyka i można go otworzyć tylko ze się alarm włączy!. a jak zamykam kluczykiem bagażnik to się zamykają wszystkie drzwi i tez się włącza alarm ale bagażnik dalej się nie zamyka, i co to może być ?? a i jeszcze kluczyk od kierowcy nie działa. nie zamyka się drzwi i czy można to jakoś samemu zrobić a jak tak to proszę o opis i jakiś zdjęcia z góry bardzo dziękuje ;)) POMOCY:P

[ Dodano: 2011-05-26, 20:26 ]
i co ja mam teraz robić ? POMOCY :)

[ Dodano: 2011-05-27, 17:20 ]
czy nikt nic nie wie? :D
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

I mnie dopadł problem z zamkiem kierowcy. Chodzi o to że lampka w drzwiach kierowcy nie zapala się po otwarciu drzwi. Zapala się wtedy gdy są niedomknięte drzwi. Stawiam na jakiś mikro styk w zamku, z tym że już kiedyś był ten zamek robiony i teraz moje pytanie kupował ktoś z was zamek na allegro ale taki zamiennik jak mu się sprawuje. Myślę nad kupnem czegoś takiego ----> http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 45086.html

Bo jak widziałem oryginał to chcieli 300 zł :shock: :shock:

W sumie mógłbym spróbować jeszcze raz reanimować ale nie wiem czy warto skoro niecały rok temu był już robiony.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pushq »

Witam,
pojawiam się tu z następującym problemem, szukałem w poprzednich postach, ale nie znalazłem żadnego rozwiązania które by w moim przypadku działało.
Otóż pilot do mojego zamka od samego początku cienko działał, trzeba było być bardzo blisko samochodu, żeby w ogóle zadziałał. Stwierdziłem, że winne są baterie i je wymieniłem. Po wymianie baterii pilot całkowicie przestał działać, samochód daje się zamknąć tylko poprzez wsadzenie klucza do zamka. Próbowałem tych sposobów na zaprogramowanie pilota, ale żaden z nich nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.
Natomiast co ciekawe, to to, że przy zamykaniu zamka nie mrugają kierunkowskazy, tylko przy otwieraniu. Nie świeci się również ta mała lampka w prawych przednich drzwiach, czy może to mieć jakiś wpływ? Ponadto przy zamykaniu drzwi przyciskiem w drzwiach kierowcy najpierw zamyka się cały samochód, a potem otwierają się prawe tylne drzwi. To samo po odpaleniu silnika.
Gdzie tu leży problem? I gdzie szukać jakiejś usterki? Czy są jeszcze jakieś sposoby na zaprogramowanie pilota centralnego zamka?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

pushq, podepnij auto pod kompa i wklej błędy. Musiało gdzieś jakiś błąd zapisać i to ułatwi diagnozę. Światełko nie świeci się z przodu w drzwiach pasażera jak dobrze rozumiem ?
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pushq »

samochód już podpinałem nieraz, i wyskakiwały tylko błedy sondy lambda, mieszanki paliwa i czujnika prędkości pojazdu.
Światełko się nie świeci z przodu w drzwiach pasażera. W drzwiach tych jest też inny "dzyndzel" do zamykania drzwi, jakiś przełożony chyba, ale to przez poprzedniego właściciela.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

pushq, a jak wcześniej podpinałeś auto pod kompa to miałeś już problem z tymi drzwiami ?? Może ktoś coś tam kombinował zatem z zamkiem skoro inny rygiel jest.

Co do pilota to może masz zimne luty na płytce i trza to przelutować i dopiero programować.

Natomiast co ciekawe, to to, że przy zamykaniu zamka nie mrugają kierunkowskazy, tylko przy otwieraniu.
Widocznie nie masz ustawionej opcji mrugania przy zamykaniu auta w VAGu.

pushq pisze:Nie świeci się również ta mała lampka w prawych przednich drzwiach, czy może to mieć jakiś wpływ?
Sprawdzałeś czy żarówka jest w porządku w drzwiach pasażera z przodu ?
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pushq »

Sony, sprawdzałem, żaróweczka jest ok. Lampka też, bo przełożyłem ją do drugich drzwi i działała.
A o co chodzi z tymi zimnymi lutami? Pilot wydaje mi się że działa, bo przy naciskaniu przycisków lampka mruga. Natomiast co dziwne, to przed wymianą baterii pilot działał normalnie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

pushq, chodzi o to, że w pilocie masz płytkę drukowaną i mogły się tam zimne luty zrobić... A jak nie możesz ogarnąć tematu to do jakiegoś magika od elektroniki jedź i tyle ;)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: migacz1981 »

Mam następujący problem z centralnym otóż wszystko działa każdy siłownik zamyka się tak samo z pilota jak i z kluczyka tylko że po zamknięciu zaraz samoczynnie otwiera.Mam centralny pneumatyczny znajomy sugeruje mi że to któryś z siłowników za głęboko schodzi.Od siebie dodam jeszcze że kluczykiem mogę zamknąć wszystko tylko od strony pasażera.
ODPOWIEDZ