[ALL] Spalanie LPG

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: olinek2 »

Jak pierwsza generacja to do czego Ci komp :)
Twój silnik ma chyba wtrysk, jeśli tak to trzeba sprawdzić emulator wtrysków i emulator sondy lambda, bo to one odpowiadają za przełączanie na gaz. Jeśli by poprawnie chodziły to by nie żarł benzyny bo listwa wtryskowa by nie puściła. Sam przełącznik może pomóc, ale to półśrodek, bo w listwie zostaje ciśnienie zawsze i paliwa przez jakiś czas jeszcze będzie trochę leciało.
Podejrzewam że pozalewało komponenty wodą i złączki masz do gruntownego czyszczenia, a płytki emulatorów do sprawdzenia czy nie skorodowały :) Być może gdzieś linia sterująca nie ma kontaktu.
W takich wypadkach na wierzch wychodzi właśnie jakość montażu instalacji gazowych u nas, sterowniki wiszą luźno, leje się na nie woda, a złączki są byle jak zaizolowane.
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: piotr_192 »

Witam nie moge dojść ładu z moją instalacją gazową w tolku.

Dziś zatankowałem do pełna i weszło mi 44l gazu i zrobiłem 360 km wydaje mi sie ze to troche duże spalanie. Jeździłem trasa miasto po połowie bez klimy. Byłem już 4 razy i gazowników i nic, nawet ostatnio byłem w czakramie w tarnowie bo tam był gaz zakładany powymieniali mi 2 filtry ustawili i powiedzieli ze powinno być dobrze. Wymieniłem olej filtry wszystkie i dalej nic. Czy tak musi zostać już ???
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: dude88pl »

Wychodzi że ci pali 12,2 l czyli trochę dużo jak na jazdę jaką piszesz. Aczkolwiek silniki te nie są zbyt oszczędne :-) Ile ci spala benzyny? Bo możliwe że problem nie tkwi w instalacji gazowej a w samym silniku...
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Danielek. »

piotr_192 pisze:Witam nie moge dojść ładu z moją instalacją gazową w tolku.

Dziś zatankowałem do pełna i weszło mi 44l gazu i zrobiłem 360 km wydaje mi sie ze to troche duże spalanie. Jeździłem trasa miasto po połowie bez klimy. Byłem już 4 razy i gazowników i nic, nawet ostatnio byłem w czakramie w tarnowie bo tam był gaz zakładany powymieniali mi 2 filtry ustawili i powiedzieli ze powinno być dobrze. Wymieniłem olej filtry wszystkie i dalej nic. Czy tak musi zostać już ???


Powiedz kiedy bylzakladany gaz?
Ja swim na poczatku na 38 litrach robilem 290-300km max, po ok 2 miesiacach i przejechaniu ok 5 tys na gazie robie 320-340km na 36 litrach czyli wychodzi + - 11,2 litra trasa to przewaznie miasto i krotkie odcinki,na cyklu mieszanym spalanie mialem ok 10,5 litra na trasie predkosc stala ok 160-170 km/h miejscami nawet 200 licznikowe (oczywiscie na niemieckich autostradach).
Takze mysle ze problem lezy albo w ciezkiej nodze albo jesli to nowa instalacja to musi sie "ulozyc".
Jak cos to zapytaj jeszcze tutaj http://lpg-forum.pl/
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: piotr_192 »

Instalacja gazowa była zakładana w 2008 roku firmy BRC. Nie mam cięzkiej nogi staram sie jeździć oszczędnie, bez szaleństw. Ile benzyny pali to nie wiem nie sprawdzałem.

[ Dodano: 2011-07-07, 19:04 ]
Aha dodam jeszcze że najprawdopodobniej to nie mam katalizatora bo ktoś wywalił i założył strumienice która mnie strasznie wkurw......
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: dude88pl »

Jak dla mnie podstawą do dalszego szukania jest sprawdzenie spalania benzyny.... Nie ma co grzebać dalej w gazie nie wiedząc ile spala benzynki
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: piotr_192 »

To co musze zatankować do pełna benzynki i dopiero sprawdzić ?? Troche duży koszt.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: dude88pl »

a jakie ci średnie spalanie pokazuje komputer?
Tankowanie do pełna to chyba jedyny sposób żeby poznać w pełni spalanie jakie jest choć może ktoś z forum ma jakiś pomysł?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: piotr_192 »

Przy normalnej jezdzie około 100 km/h pokazuje mi srednio 9 litrów.
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Romano »

No to możliwe że tak Ci wychodzi spalanie gazu. Ja mam wg komputera 8 l/100km i wychodzi mi spalanie gazu 10 - 10.5 l/100km.
W zeszłym roku palił mi poniżej 10 l, przeważnie 8,5-9,5 l/100km, a w tym zmieniłem opony na nowe, zmieniłem zawieszenie z obniżonego na seryjne i podskoczyło spalanie :(

A tak poza tym, przy 100km/h spala Ci 9 l ? Mi przy takiej prędkości komp pokazuje spalanie chwilowe od 6 - 7.5 l (na drodze w miarę poziomej, ani z górki, ani pod górkę).
ODPOWIEDZ