[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
maxylewith
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:04

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: maxylewith »

Mozna bez sciagania. Tzn trzeba odkrecic to wiadro wkretow,ale zderzaka sciagac nie trzeba. W moim przypadku hak ograniczal jego ruch do jakichs 3-4cm. Na wciagniecie przewodow do srodka jest stary sposob z metalowym wieszakiem, lub innym sztywno-gietkim narzedziem,do ktorego mozna przytasmowac przewody i wciagnac do srodka. Otwory mozna sobie swobodnie wiertac na calej dlugosci listwy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: Sony »

maxylewith, a regulamin to kolega czytał :-> ?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: spec »

Zdecydowałem się na montaż czujników. Znajoma w pracy ma takie ustrojstwo i na naszym firmowym ciasnym parkingu przydaje się i to bardzo. Sposób montowania też przypadł mi do gustu - wyświetlacz zamontowany jest za siedzeniami z tyłu tak że widoczny jest w lusterku wewnętrznym. Dodatkowo oczywiście pika i nie trzeba się patrzeć cały czas. Przeglądam allegro i wszystkie zestawy wyglądają jak chińskie jednorazówki. Może ktoś coś poleci? Tak żeby można było zamontować wyświetlacz do podsufitki.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: olinek2 »

Może Valeo ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: vwir »

U siebie mam valeo i nie narzekam. Samo pikanie, bez żadnych monitorków. Założone na czarnej listwie w zderzaku.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: spec »

Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/czujniki-parkowania-p ... 48763.html
lub
http://allegro.pl/czujniki-cofania-park ... 34231.html
chciałbym, żeby to wszystko estetycznie wyglądało a te wyświetlacze nie bardzo mi pasują bo zawsze będzie widać kawałek przewodu.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: olinek2 »

Dlatego montujesz Valeo za 200zł, beeper montujesz koło siedzenia kierowcy przyklejając go przy listwie progowej do wykładziny :) W sumie to samo piszczenie styka, ew. przydałby się wyświetlacz pokazujący ile cm zostało, ale nie za często :)
Valeo ma tę zaletę, że możesz kupić czujki jak jakaś padnie, a ich wymiana nie stanowi najmniejszego problemu.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: spec »

Znajoma ma ten zestaw:
http://allegro.pl/oryginalny-parktronic ... 10120.html
Fajny i ładnie wygląda wyświetlacz ale cena trochę duża. Zdecyduje się chyba jednak na Stiga. Na internecie są pochlebne opinie osób, które go zamontowały.
loockas

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: loockas »

Kupiłem zestaw Phantoma. Bez wyświetlacza, z samym buzzerem. Mam nadzieje, że buzzer będzie na tyle głośny, że wystarczy go zamontować w bagażniku. Uprości to nieco instalację. Jak znajdę wolną sobotę to zabieram się za montaż. Na pewno skorzystam ze wskazówek z tego tematu :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Montaż czujników cofania/parkowania

Post autor: olinek2 »

No nie wiem, u mnie buzzer mam koło siedzenia kierowcy przy listwie i jest za cicho momentami :), planuję dodać wyciszanie radia na wstecznym :)
ODPOWIEDZ