Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: voyager2550 »

To zależy od jego ET. Ja przy 8clach i ET 35 wcisnąłem 225, od amortyzatora jest może 1 cm przestrzeni. Bałem się że opona będzie tarła, ale jest OK. Szerszej opony bym już chyba nie założył bez dystansów :-)
pedzacyjez
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2009, 15:54

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: pedzacyjez »

jsk narazie jest dobrze nic nie obciera felga sie prezentuje dobrze zreszta felga jest orginalna od ibizy fr kolega ma takie same na leonie 1M i tez zalozone bez dystansow
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Przymierzam sie do zakupu zimowek jako ze budzet skromny postanowilem kupic 2 szt teraz i 2 przed zima,przymierzam sie do zakupu Debicy Frigo 2 czy ktos z forumowiczow uzywa takowej lub mozecie polecic jakies nie drogie i dobre zimowki??
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: DzieX »

Ja mam takie oponki. Super w śniegu się zachowują, ale gorzej na mokrym. Trzeba uważać.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Wczesniej w Seiko mialem frigo 1 tez byly slabe na mokrym asfalcie.
Ile placiles za szt?
Na allegro sa po 170zl ciekawi mnie ile mniej wiecej kosztuja u wulkaniztorow :mrgreen:
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: DzieX »

149zł sztuka na necie. W zeszłym sezonie kupowałem.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: migacz1981 »

Frigo miałem w escorcie i u mnie w górach radziły sobie bdb podczas śnieżnej zimy bez problemu podjeżdzałem pod najwyżej położony rynek w Polsce,bo tamtędy akurat dojezdzam do pracy inne auta stały i buksowały a ja o ile nie musiałem się zatrzymać to nie miałem problemu a jak już stanełem to trochę piachu i dalej wio,ale nigdy nie zatrzymałem się z winy opon tylko z powodu innych ludzi.Pod warszawą nie ma takich zim i poszukaj sobie opony,która dobrze trzyma na mokrym.W toledo mam jak na razie b.stare Barumy polaris 1 i też nie miałem problemu zeszłej zimy,bo 2 lata temu ślizgałem się jak na łyżwach na tych samych oponach więc albo przyzwyczajenie albo nowe amory z tyłu uspokoiły auto.Barumów nawet nowych też Ci nie polecam bo są "plastikowe",ale z tego co piszesz to z powodów finansowych szukasz opon w tzw.grupie budżetowej i tutaj akurat Frigo według mnie będzie najlepszym wyborem.Ja zakładam w tym roku Klebery Kristalalp 175/65R14 po dwóch sezonach i przebiegu jakieś 30 kkm z firmowego kangoo,bo to auto potrzebuje już tylko stacji demontażu.
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: tomektak »

DzieX pisze:Ja mam takie oponki. Super w śniegu się zachowują, ale gorzej na mokrym. Trzeba uważać.

Czy mówisz o oponkach 15"??
Myślałem o takich na zimę, ale obawiam się że w 2.3v5 nie wejdzie felga 15" (większe tarcze).
Obecnie jeździłem 16" alu w zimie, ale chętnie zmieniłbym na 15 o ile rzeczywiście ta felga nie będzie ocierać o zacisk.
Awatar użytkownika
Maro1982
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2011, 20:12

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Maro1982 »

do V5 ciężko założyć felgi 15 cali, ja śmigam na 16 żelaznych w zimę+kołpaki. A oponki to używane Continetale.Osobiście polecam kupno dobrych firmowych używek niż czegoś nowego a kiepskiej jakości. Z tego co wiem to niektórzy wulkanizatorzy już sprowadzają zimówki i do zimy będzie można coś fajnego znaleźć, ja swoje zimówki kpiłem już w sierpniu. Komplet felg 16+opony wyniósł mnie ok.550zl
Maro1982
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Gdyby udalo mi sie wychaczyc komplet felg i opon za 550zl to bez wahania bym bral ale dwa lata temu szukalem samych felg 15 5x100 i udalo mi sie znalesc tylko 2szt objezdzilem wtedy z 10 zakladow wulkanizacyjnych podobno ida jak woda te felgi.
ODPOWIEDZ