[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: szymekgd »

Robicie problem, schemat ukladu jest ogolnie dostepny i mozna o tym smialo dyskutowac i polecac jego rozne wersje, a informacja dotyczaca miejsca zamontowania wlacznika jest zupelnie nieistotna.
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: rafik »

szymekgd pisze:Robicie problem, schemat ukladu jest ogolnie dostepny i mozna o tym smialo dyskutowac i polecac jego rozne wersje, a informacja dotyczaca miejsca zamontowania wlacznika jest zupelnie nieistotna.


Dokładnie to miałem na myśli! ;-)
Nie interesuje mnie gdzie i jak jest zamontowany wyłącznik itp. :-P
Tylko jak go połączyć i do czego aby to miało jakiś sens! Ale ok., później poszukam coś na elektrodzie ;-)
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: szymekgd »

Byl tez watek, chyba na forum Mastersa, z tego co pamietam najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest ukladzik odlaczajacy/zalaczajacy czujnik polozenia walu lub cos zblizonego, bez sygnalu z niego auto nie ruszy.
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: rafik »

szymekgd, Nie mam takiej wiedzy, czasami te proste są najlepsze! ;-)
Na złodzieja nie ma rady, ale zawsze można, mu utrudnić jego prace :mrgreen:
Czytam na elektrodzie o elektrozaworze ale w moim przypadku będzie lpg, więc raczej odpada taka ingerencja ;-)

Pomysłowość ludzka nie zna granic! Są propozycje ukrytego wyłącznika świateł. W nocy daleko nie uciekną, a w dzień może policja się zainteresować.. :mrgreen:

A jeden z lepszych (moje zdanie) założenie w ŚRODKU syreny 120db. Podobno nie da się jechać w takim hałasie! :mrgreen:
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: igi84 »

rafik, odłączenie podawania gazu też nie będzie trudne wystarczy rozłączyć elektrozawór, który jest przy butli, lub rozłączenie rozrusznika :)
adamwwy

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: adamwwy »

Faktycznie najlepsze wyjście to odłączenie czujnika obrotów wału. Odłączanie rozrusznika jest bez sensu bo można pchnąć i też odpali.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: Kitaj »

Ale pomyślcie logicznie... Przy włamaniu liczą sie pierwsze sekundy... Jak juz złodziej dostanie sie do auta i proboje go bezskutecznie odpalić okolo 30-40 sek przy czym ciągle drze morde syrena alarmu to wątpie żeby probował wysiadac i odpalać go na pych :?: :roll:
maciek2616
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2010, 17:58

tajny wyłącznik

Post autor: maciek2616 »

witam !! też mam zainstalowany taki wyłącznik , który był zamontowany wraz z alarmem ( jako dodatkowe zabezpieczenie ) przez elektryka i działa w ten sposób : gdy zapomnę go wyłączyć i uruchomię silnik to po kilku sekundach gaśnie i bez wykonania kilku czynności nie ma możliwości uruchomienia silnika !! podjedź do elektryka , który zajmuje się instalowaniem alarmów w samochodzie to zapewne doradzi co i jak może zainstalować ( co warto ) ,a forum elektrody swoją drogą :):)
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: fecko »

A slyszeliscie o czyms takim?

http://zeder.pl/system-zeder

Podobno nikt nie ukradł samochodu z tym zabezpieczeniem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Tajny wyłącznik ;-)

Post autor: Sony »

fecko, przyznam że super sprawa :) Ciekaw jestem jaki jest koszt takiej zabawki :)

Hmmm... Już doczytałem, że około 1200zł :)
ODPOWIEDZ