Wspomaganie kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
nygus25
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:16

Wspomaganie kierownicy

Post autor: nygus25 »

To jest zdjecie robione z lewej strony(od kierowcy).
A wiec peknieta jest ta guma i przez nia wycieka plyn (pewnie czastki poprzedniej pompy wspomagania zniszczyly uszczelniacze w maglowicy i dlatego jest przeciek do srodka tejze gumy)co teraz powinienem zrobic tak zeby bylo tanio szybko i nie koniecznie trwale(zastanawiam sie nad sprzedaza go na czesci).
Zaznaczylem takze gume ktora jest zniszczona i przez ktora prawdopodonie mam bicia na kierownice,podpowiecie mi jak ona sie nazywa?
Załączniki
seat1.jpg
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Wspomaganie kierownicy

Post autor: siwy_a1 »

Co do maglownicy, niestety Ci nie pomogę kolego.
A ta druga guma, to tuleja metalowo-gumowa wahacza ;-) koszt ok 25zł ;-)
Tylko, że jej uszkodzenie nie powinno powodować bicia na kierownicy. Raczej szukałbym innej przyczyny...
siwy_a1
grzechu90
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2011, 10:35

Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzechu90 »

Witam

Właśnie wróciłem z pracy, po drodze nagle z nikąd zaświeciła się kontrolka akumulatora i wyłączyło się zupełnie wspomaganie. Z trudnością kręciłem kierownicą na skrzyżowaniach. Czy wie ktoś czym to mogło być spowodowane, oraz od czego zacząć sprawdzanie? Do głowy przychodzi mi popsuty alternator, ew. luzy na pasku.

Proszę o porady.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Wspomaganie kierownicy

Post autor: siwy_a1 »

grzechu90 w Twojej teorii coś może być. Alternator i pompa wspomagania ganiają na jednym pasku. Jeśli walnął napinacz, to nie było ładowania (stąd kontrolka akumulatora) i nie chodziła pompa wspomagania ;-)
siwy_a1
grzechu90
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2011, 10:35

Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzechu90 »

siwy_a1, właśnie dziś otworzyłem maskę, patrze a tam połowy paska nie ma. Mam nadzieję, że tylko to.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bonbini »

Panowie, ratunku :-| : Wymieniam u siebie całą maglownicę, ale nie wiem jaki mam wielowpust z wałka od koła kierownicy. Ponoć są dwa rodzaje: większy i mniejszy. Do naszych 1L pasują maglownice od Golfów III, ale żadna to podpowiedź. Jeśli nic nie wskóram, to pozostanie rozebrać swoją i sprawdzić samemu. Z góry dziękuję za info :-)
Bachor

Przekładnia kierownicza ,Toledo 1M

Post autor: Bachor »

Miesiąc po kupnie auta i pierwsza poważna (jak dla mnie) usterka...
Przy zjeżdżaniu na parking usłyszałem dziwne rzężenie. Słychać je było podczas postoju przy skręcaniu kołami...odkręcam korek od zbiorniczka wspomagania a tam sahara;/ auto na podnośnik i przekładnia kierownicza cała zarzygana ! z tego co się orientuje to u mnie w promieniu 150km nikt ogarnięty nie regeneruje przekładnic więc pozostaje mi kupno używki. Pytanko...czy w octavii,golfie 4 i leonie siedzi to samo? Ile mniej więcej się płaci za sprawną przekładnie?


edit: Podziękował za przeniesienie:) miałem pw z prośbą pisać
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Roxon40 »

Patrząc np. na tą aukcję to powinna pasować ---> http://allegro.pl/przekladnia-kierownic ... 81135.html
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

Wspomaganie kierownicy

Post autor: eko_zgonuś »

szczerze to wątpię, że rzeczywiście jest to oryginał w dodatku z drążkami i końcówkami. Obstawiam, że jest zregenerowana na wzór oryginału i radził bym omijać.
Bachor pisze:z tego co się orientuje to u mnie w promieniu 150km nikt ogarnięty nie regeneruje przekładnic więc pozostaje mi kupno używki
ja zrobiłem tak, że kupiłem od gościa na allegro, a po wymianie odesłałem swoja i oddał mi 200 zł.
Bachor

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bachor »

Czyli kupiłeś regenerowaną zapewne. Ja dałem swoją do regeneracji w koszalinie. Gość zajmuj się tym od 10 lat ale od roku zaczęły napływać złe opinie. Zobaczymy co z tego będzie bo podobno nie ma problemów z gwarancją.
ODPOWIEDZ