[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

rysiekkk1, mam ten sam problem po zimie. Chyba trochę aku mi się nadwyrężył i pewnego dnia podczas odpalania przy -20 na dworze zapaliła się kontrolka od poduszek. Niestety nie miałem jeszcze okazji podłączać się pod VAG'a. Niestety w sterownikach o numerze 6Q0-909-605-A montowanych w rocznikach 2000-2001 jest felerne oprogramowanie i sterownik może się już nieodwracalnie wysypać nawet od podłączenia pod VAG.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: rysiekkk1 »

Koti, ale jakie jest inne wyjście niż podpiąć pod vaga? Chyba nie ma innego wyjścia, a ze świecącą kontrolką nie dam rady jeździć na dłuższą metę... A i jeszcze mam pytanie, czy gdy świeci się ta kontrolka to w razie wypadku nie wstrzeli żadna poducha?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

rysiekkk1 pisze:czy gdy świeci się ta kontrolka to w razie wypadku nie wstrzeli żadna poducha?

Tego niestety nie wiem.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
adamwwy

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: adamwwy »

Jeśli świeci kontrolka to system jest zdezaktywowany więc tak jakby poduszek nie było.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: rysiekkk1 »

U mnie poducha świeci dalej. Mechanik po wykryciu błędu zapalnika poduszki kierowcy stwierdził, że to taśma - zwijak pod kierownicą jest do wymiany. No więc kupiłem na allegro używkę bo zamienników nie ma. No ale taśma szura podczas kręcenia w rękach i do tego urwane zaczepy. Zareklamowałem i gość wysłał mi drugą. Ta druga też szura podczas kręcenia. Jak by piasek tam był w środku. I tu maje pytanie czy tak ma być czy powinno pracować cicho? Bo mi się wydaje, że będzie to słychać po założeniu a mechanik mi powiedział, że skoro już 2ga część tak samo się zachowuje to może ma tak być i po założeniu jakoś się to ułoży i będzie cicho. Co myślicie?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

W dniu dzisiejszym skasowałem u siebie błąd poduszki. Okazało się że mam sterownik 6Q0-909-605-A ale na szczęście poszło bez problemów. Używałem programu VAG-COM 409.1.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: eR »

Witam szanownych forumowiczów. Nie zaczynynając bezsensownie nowego tematu chciałbym przyłączyć się do obecnego.
Niestety i u mnie dzisiaj pojawił się błąd z poduszkami. Nie gaśnie kontrolka na desce. Z tym, że ja nie kombinowałem nic z żadnym wyjmowaniem poduszek, rozpinaniem wtyczek itp. Poprostu z braku wiedzy przeskanowałem nowo zakupionym kabelkiem poduszki i to wszystko (jak ktoś nie ma co robić to przeważnie tak sobie polepsza sprawy, było dobrze to nie trzeba ruszac :-| ).
Błąd jaki mi sie pojawia jest następujący " 532 Napięcie zasilania - sygnał zbyt mały BŁĄD SPORADYCZNY". I oczywiście za cholere nie da się skasować bo zaraz znowu się pojawia.
Samochód z rocznika 2000, niestety niesprawdziłem jaki to sterownik dokładnie, ale wkrótce to uczynię.
Planowałem odłączyć akumulator ale czytając wcześniejsze posty myslę, ze to nic nie da. Czy komuś udało się kiedys uporac z takim problemem.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: DzieX »

SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: eR »

Wydaje mi się, że tak przynajmniej w tą zimę najmniejszych problemów nie miałem rano przy zapalaniu.

.....doczytałem troche na temat mojego problemu na forum vw..... i jest pare prostych (przynajmniej w teorii)sposobów na załatwienie problemu (program VCD, EEprom programer) przydałoby się jednak w lapku złącze RS32. Ale jakby na to nie patrzeć to mając w tolku ten badziewny sterownik problem i tak może się powtórzyć :-( .
aroo26

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: aroo26 »

Panowie mam nastepujaca pytanie: jesli wypnie mi sie przez przypadek wtyczka od airbaga pod siedzeniem, NIE wlacze zaplonu i podepne ja znowu to czy przy uruchamianiu auta wystapi blad i zaswieci kontrolka? Pytam bo ostatnio przy wyjmowaniu dywaniku wtyczka sie rozlaczyla i musialem jechac do elektronika zeby skasowal blad ;/ bez pdolaczenia pod kompa oczywiscie nie ma mowy o skasowaniu bledu?
ODPOWIEDZ