[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Damian0991

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Damian0991 »

tak... problem jest najprawdopodobniej taki że w kablach które idą do czujnika do zbiorniczka gdzie wlewamy płyn brak prądu i czujnik pokazuje przegrzanie ..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Ten czujnik trzeba przeczyscic, ale przewody powinny byc tylko cieple.
Damian0991

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Damian0991 »

jak przeczyscic jak do niego nie ma dostępu? (mowie o tym czujniku w zbiorniczku z plynem chłodniczym) a ten główny czujnik temp. jest nowy . przewody nagrzewają sie do takiego stopnia że nie da rady ich dotknąc bo mozna sie poparzyc .. a temp płynu była mierzona za pomocą specjalnego termometra i poprzez podł komputera i pokazuje max 95st. i wtedy załańcza sie wentylator.. tak jak juz pisałem - kumpel na warsztacie doszedl do takiego wniosku ze to wina tego kabla ktory idzie do czujnika bo powinien byc w nim prad a go nie ma. a przyczyny tak gorących przewodow nie znamy...cięzki przypadek;]
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: koti »

Damian0991 pisze:jak przeczyscic jak do niego nie ma dostępu?

Zdemontować zbiorniczek, nasypać np. żwirku lub jakiegoś płynu, potrząsać aż się wyczyszczą i dobrze wypłukać.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Damian0991

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Damian0991 »

no dobra , ale problem ten zaczyna sie od kabla w ktorym nie ma prądu ,-więc calkiem możliwe że z czujnikiem jest wszystko okej a problem jest w przewodach elektr. rozbieralem z wieszku ale nie widac zeby przewod byl przetarty bądz załamany ..
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: michal.k »

Witam,
Nie działa mi dmuchawa chłodnicy! Przewody są gorące termostat puszcza wszystko na cacy, ale dmuchawa się nie włącza, grzałem silnik do ok 100C i nic. Jak odkręcam korek to kipi lekko płyn chłodniczy, myślę nad wymianą czujnika temp. Przy kupnie auta dmuchawa wszystkie bezpieczniki są ok (który bezpiecznik jest od dmuchawy?), myślę nad wymianą czujnika temperatury ale przecież wtedy chyba pokazywał by też złą temperaturę na zegarach!
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: jabaraks »

W tolku są dwa czujniki temperatury. Jeden bodajże wysyła informacje na deskę rozdzielczą, drugi kontroluje termostat i wentylatory. Sprawdź na VAG czy odczyty z obu są podobne, jeżeli się znacznie różnią to znaczy, że któryś z nich siadł.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Za wlaczanie wentylatorow odpowiada czujnik przy chlodnicy, jest na gornym wezu, czujnik jest ciezko sprawdzic (musisz go zagototowac i porownac temp. "zalaczenia" z zewn. termometrem), ale mozesz zdjac z niego wtyczke 4 pinowa (taka jest u mnie) i kabelkiem zmostkowac przewody: czerwony to "plus" z pozostalymi, wentylatory powinny zalaczyc sie na 1m i 2m biegu, a w tle bedzie slychac przekaznik.

ps. przy 100st. wentylator/y powinny zalaczac 2i bieg.
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: michal.k »

a w tle bedzie slychac przekaznik.

który przekaźnik odpowiada za dmuchawe może on siadł bo tak jak mówie wcześniej działał, dodam tylko że przy monatażu CB spaliłem bezpiecznik od zapalniczki i świateł pozycyjnych (wspólny bezpiecznik), bezpiecznika do dmuchawy nie dopatrzyłem się więc może siadł przy tym spięciu!
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Na forum byla rozpiska bezpiecznikow, dla mnie prosciej jest na "krotko" sprawdzic wiazke, jezeli bezpiecznik i przekaznik jest sprawny to wentylator/y sie zalacza, 2min roboty.
ODPOWIEDZ