[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: dude88pl »

Mam dla was taką zagadkę - mianowicie wczoraj skończył mi się gaz i pojechałem sobie zatankować jak zawsze do pełna czyli 43l a tu mi się zmieściło 49l :shock: czy jest możliwość że elektrozawór się poprzestawiał czy mają magiczne liczniki gazu na stacji? Gdy spytałem obsługę zapierał się że wszystko sprawne i z atestem.

Dodam że zawsze jak mi się skończy gaz i auto jedzie na benzynie włączam jeszcze raz gaz bo zawsze coś się jeszcze uda mi na nim przejechać.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 09:42 przez dude88pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: Kitaj »

Mozliwe ze i to i to... My we fiacie mielismy butle 42 litry do ktorej wchodzi 36 i fiacior przejezdzał na tym około 340km i trzeba bylo tankować (zajeżdzał jeszcze na gazie)

No i pewnego razu takze zajechalismy jeszcze z gazem w butli na stacje shell i pan tankuje tankuje 36 --> 38 --> 40 My juz z ojcem zrobilismy oczy jak nie wiem az wkoncu ojciec kazał mu przestać przy 42 litrach. Tez sie na początku pluł do niego ze oszukuja itd ale wtedy do nastepnego tankowania przejechalismy ponad 400km....

Wiec najlepsza rada sprawdz teraz ile przejezdziesz bo mozliwe ze i zawór sie zawiesił albo oni maja takie cudowne dystrybutory :-)
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: tomektak »

Kiedyś miałem ibizę ze zbiornikiem 40L - powinno wejść 32L gazu, ale zawór mi nie odbijał i zawsze wchodziło około 38. Pewnego razu wlazło 44L :shock: Koleś na stacji miał coś na sumieniu bo zaczął się motać i w końcu dał mi (nie proszony) płyn do spryskiwaczy - gratis. Ponieważ było to na trasie i nie miałem czasu się kłucić pojechałem dalej...

Aha trochę matematyki:
Butla 40L - max.
Przewody fi 5mm o długości max.15m w aucie pomieszczą około 1,2L, dodatkowo parownik poniżej 0,3L, więc razem wychodzi max. 41,5L Więc nie ma siły aby tam wlazło 44L. Nawet na pustą instalację.
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: rafik »

Ja stawiam, że to szybki biznes zaradnej stacji! :-P

Wyjeżdżając z pracy, mam dwie stacje z gazem jedną "krzakową" drugą Orlen. Pewnego razu różnica była 35groszy i zjechałem na tą tańszą. Do zbiornika 42L, wlano mi 45L, gdzie zawsze wchodziło około 38L (na Orlenie). Na pytanie jak to możliwe. Pracownik uśmiechnął się i powiedział: "ja tu jestem od nalewania a nie od dyskutowania" a na koniec dodał, że jak mam pretensje to mogę sobie zadzwonić do szefa.. Ale szef jest na zagranicznej wycieczce!
A co jeszcze bardziej mnie wkurzyło, to fakt że po 360km skończył się gaz (a na Orlenowskim zawsze 430-460km robiłem).
Więc, za moją chciwość i pazerność zostałem podwójnie ukarany! :-P
Od tamtego czasu, tankuje tylko na markowych!

dude88pl, ciekawe ile zrobisz km na 49L gazu! Napisz bo mnie to teraz ciekawi! ;-)
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
Awatar użytkownika
tomason2
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 24 lip 2010, 20:57
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dobczyce

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: tomason2 »

Liczniki przestawione i dlatego wchodzi więcej gazu :-D
Tomek

ASV - 150KM - 328Nm :-)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: dude88pl »

no zobaczymy jak będzie z przebiegiem na tych niby 49l a stacja właśnie markowa na której tankuję od paru lat - LOTOS
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
sslawek77
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2011, 08:16

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: sslawek77 »

przeglądałem neta i wpadłem na ten temat,
od 4 miesiecy mam stacje LPG, i w wiekszosci przypadków nie jest tak że kantują.

po pierwsze w zimie w moją butle wchodziło około 45-46l w tej chwili tankuje ponad 47,5 do odbiciawiec wnioskuje ze im cieplej to wiecej wchodzi

po drugie dużo zalezy od ciśnienia i temperatury, jak się zaczeło robic ciepło na wiosne, zaczęły byc problemy z odbijaniem zaworów, dzwoniłem nawet do producenta czy cos jest z dystrybutorem, bo tankowało wiecej niz powinno przy odbiciu. okazało sie ze cisnienie które starczało w zimie w ceplejszej porze już nie. po podniesieniu cisnienia odbijały.
Po trzecie tankowanie gazu to nie benzyna.... moze starczac dane cisnienie na 50 aut i odbije a przyjedzie tak nagzane auto od słonca ze bedzie to cisnienie za małe do odbicia zaworu i zatankuje wiecej.....
po czwarte tankujać zbiorniki z cysterny tez wzrasta cisnienie, wiec na pompie trzeba obnizyc, z czasem gdy ubywa to cisnienie spada i czasem jest za małe i tez nie odbije....
Też się nieraz ludziom musze natłumaczyc dla czego tak jest, trudno jest przestawic dystrybutor, ze wzgledu na fakt ze np. mój posiada 12 plomb, pozatym musi byc legalizowany co 13 miesiecy....

Dla tego nie usprawiedliwiam wszystkich, ale nie oskarzajcie wszystkich zanim nie wyjezdzicie butli do konca i nie przekonacie sie czy nie przejedziecie wiecej kilometrów, bo kazda stacja z reguły tankuje innym cisnieniem jak i innym sprzetem...

a tak propo polecam do tankowania gaz z Lublina z firmy TEZET, osobiscie robie na nim około 30-40 km niz na LOTOSKIM i klienci tez zauwazyli róznice w spalaniu w porównaniu z innymi stacjami....
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: dude88pl »

Tankowałem ostatnio na kilku różnych stacjach LPG i na żadnej nie odbija zawór więc muszę podjechać go wymienić w ramach gwarancji.
Co do jakości gazu to akurat LOTOS Tychy ma bardzo dobry gaz, ale wiem gdzie jest kilka stacji gdzie lepiej nie tankować ;-)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Przetankowanie gazu ?!

Post autor: olinek2 »

Z odbijaniem wielozaworu i temperaturą to prawda, paradkosalnie :)
Bo im wyższe temperatury tym ciśnienia są wyższe, ale gaz w stanie płynnym się rozrzedza i pływak nie wywiera dużego parcia na zawór. Dlatego różnie to reaguje :)
ODPOWIEDZ